rodinné auto “SUV”

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

lampa píše:Proc nezustat u Hyundaie? Santa Fe se dela i s benzinem 2.4 (na slovenskych strankach ho nevidim, ale u nas objednat jde, takze by to treba slo vyresit) a do rozpoctu se vejde. Nebo kodiaq.
Áno, Santa Fe by bolo super ( s ix35 max. spokojnosť ) ale prístup predajca/importér.
Prvý kontakt predajca “ nie, to nie je možné “ tak som volal importérovi a dokonca som sa dostal vraj náhodou až k nejakej vysšej šarže. Ten bol ústretový “ jasné nie je problém, kontaktujte sa s predajcom “. opäť predajca najskôr že to nie je možné ale po upozorneni, že pre importéra to nie je problem nastal obrat, že to zistí. Dva týždne čakanie spríjemnené mojím občasným volaním s odpoveďov že čakajú odpoveď to skončilo tak, že to možné nie je. Tak v tom momente to pre mňa skončilo.

Včera sa mi nedalo vkladať jednotlivé odpovede tak to šupnem naraz sem.

Tiguan allspace so súrodencami padli na nemilosť u manželky. Neviem prečo, ale nepáčia sa jej.

Outback bol v hre ale nasadanie pre ňu ( problém s chrbticou ) je lepšie do vyššieho auta.

Outlander sa mi páčil už pred 6timi rokmi a vôbec sa to nezmenilo. starší design so vším všudy. Napríklad ale ten moderný 2021 sa mi zdá moc future.

Ďakujem všetkým za príspevky v diskusii.

Inak myslel som si, že súčasná situácia /covid/ bude u predajcov väčší dôvod na cenotvorbu. Niečo väčšie som zaznamenal u audi,bmw,LR ale u tých menej prémiových ani moc nie. Mimochodom neobjavujú sa na stránke predajcovia? Pokojne môžete osloviť ponukou. Región Slovensko-západ-PN.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

Včera som si vyskúšal Outlander PHEV. Pre mňa zaujímavé zvezenie a v celku zábavné. Také typické pre mňa kochať sa krajinou, sledovať spotrebu, ale zase keď treba, tak je to žihadlo. Ak by mali správnu farebnú kombináciu, čo nemajú, tak by som sa preto rozhodol hneď.
inak vyskúšal som aj hybridnú aj obyčajnú verziu presne tú istú vzdialenosť, ten istý okruh cca 15km. hybrid som ale skúšal rôzne režimy a vcelku som sa hral. Pri hybride bolo 3,6 l na 100 km a pri klasickom benzíne bola spotreba 8 l na 100 km.
Tak neviem či by som si to vedel rozumne zdôvodniť. pomer 35000€/44000€. benz/hybrid.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od lampa »

Potom je tu ještě moznost počkat na novou Kiu Sorento. Vedle dieselu bude i hybrid a dorazi koncem roku.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

lampa píše:Potom je tu ještě moznost počkat na novou Kiu Sorento. Vedle dieselu bude i hybrid a dorazi koncem roku.
Áno pravda, zisťoval som informácie, ale sami predajcovia nevedia nič a netušia nič.
Budem kúpu riešiť teraz.

Už som sa rozhodol nepozerať po iných značkách.
do užšieho výberu boli finálne vybrané
Subaru Forester eboxer PREMIUM Jaspis Green ( Sepia bronze ) / interiér hnedá koža 40740€
Mitsubishi Outlander INSTYLE+ Granite Brown / interiér Béžová koža 35300€
Mitsubishi Otlander PHEV INSTYLE Titanium Grey / Interiér svetlošedá koža 44000€
cena je aj s inštaláciou ťažného zariadenia.
Pri nájazde +/- cca 150000 km ( cca 6 rokov ) mi vychádza zriaďovacia cena za PHEV ako za benziňák s palivom. Pozeral som spotrebu na sprintmotor.de. Možno som to ale zle zrátal.
PHEV si musím ešte odôvodniť v hlave. Láka ma mimo iné aj nezávislé kúrenie/ chladenie.
Inak rozdiel medzi novou a starou technológiou ( dizajnom ) forester/outlander
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od lampa »

Zrovna jsem zahledl tenhle test, jestli ti to pomuze: https://www.autickar.cz/clanek/2020-05- ... ckie-chan/
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od m.deejay »

Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

Áno ale moja požiadavka je aj 4x4. Ak sa to započíta tak už sa nebavíme o sume pod 40000€.
Poslal som požiadavku predajcovi kde som mal len tieto podmienky automat,4x4 a vykurovanie predných zadných sedadiel a volantu a nakonfiguroval mi ponuku za 50000€ a to je trošku mimo toho čo som mal na mysli.

Priznám sa že moje dilema pokračuje. Čítam zahraničné diskusie majiteľov starších PHEV a je veľmi veľa príspevkov, kde sa pri starších ročníkov objavujú straty kapacity ( menší dojazd ). To ma odraďuje, nechcem riešiť podobné veci o pár rokov.
Budúci týždeň mám požičaný novinársky OUTLANDER PHEV a skúsim si prejsť svoje bežné trasy, podľa toho sa rozhodnem.
inak dosť ma nahlodala aj posledná ponuka nových:
benzínový instyle+cena 34090€
hybrid cena instyle 43800€
To ten rozdiel skoro 10000€ neprejazdím na spotrebe ani keby som jazdil s tehlou na plyne ako prasa.
Horšie je len ten motor 2.0. odskúšal som si nové ASX s rovnakým motorom a nebola to žiadna sláva.

v hre je aj stále Forester ...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od ctrl_j »

Vim ze specialne o tom Outlanderu PHEV byl nekde sepsany clanek, kde popisovali jak to houfne nakupovali v NL (za dotace) a docela rychle to tocili za nove -> bazary toho byly plne. A soucasne se v tom clanku resila prave kapacita, jeji ubytek a moznost vymeny za novou. Vic detailu uz si nevybavim.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od lampa »

U toho outlanderu PHEV je potreba koukat po aktualnm modelovem rocniku. Ma motor 2.4 misto 2.0, hezci interier a ocekaval bych i vychytani dalsich much. Jinak jsem videl, ze nejaky slovensky dealer Kia ma naskladneny benzinovy sorenta z ameriky. Jsou to 3.3 V6 MPI. Pises, ze nejsi nadsenec, ale mozna by ho z tebe svezeni se sestivalcem udelalo. Zvuk, vykon, projev atd. bude uplne jinde. Spotreba samozrejme vyssi, ale ne o tolik nez treba u Santa Fe 2.4, protoze ten motor nebude potreba tolik trapit a vytacet, coz se projevi i na spolehlivosti a co je dulezity, nema primy vstrikovani (narozdil od subaru), takze nehrozi zakarbonovani. Kdyby te to nahodou zaujalo, tak tady je vic informaci https://www.youtube.com/watch?v=NuCTHM9F0fs (Je to test modelu Carnival, ale na zacatku ukazuje i ty sorenta).
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

Tak len len pre úplnosť dokončenie mojej dilemy. Skončil som u subaru forestra. Mal som ho požičaného na jeden deň. Prebehol som si svoje trasy a spotreba bola 6,7 l/100 km. Prejdených cca 130 km okresky, mesto a potom cca 50 km po dialnici spotreba bola 7,7 l na 100 km pri mojom štýle jazdy. ( cca 135 km/h ). Zdá sa mi to OK na také ťažké a veľké auto. Dôvod prečo som sa rozhodol nakoniec pre subaru bol ten, že som sa tak nejako cítil dobre ako v starom aute, tak si nemusím zvykať.
Od dílera som dostal cenu z 41490€ na 39000€ na úplne nové auto podľa môjho výberu. aká býva u subaru obyčajne zľava?. Predajca mi “ plakal “ že aká obrovská zľava a to iba vďaka covidu inak by ma poslal ďalej :). tak som zvedavý či to naozaj tak býva. všetkým prispievateľom ďakujem.
Odpovědět