rodinné auto “SUV”

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

Pekný deň.

Hľadám auto pre rodinu typu “SUV”.
Prejazdím cca 25-28000 km ročne z toho 60% sám, cestovanie za prácou denne 80 km.
Hľadám 4x4, automat, benzín. v podstate si neviem vybrať. V novom aute by som uvítal väčší kufor.
Nie som autofil a som skôr konzervatívec.
Terajšie auto je ix35 4x4, gdi2.0, automat, plne vyhovovalo ale v podstate treba obmeniť.
Pozeral som po Subaru Forester e-boxer alebo Outlander instyle+ ( PHEV stredná výbava ). Limit do +\- 44000€.
Neviem či má zmysel pluginhybrid, na elektriku by to šlo len jednu cestu ( nemám možnosť v práci nabiť )
subaru style/premium 36000/40000€
outlander instyle+/PHEV 36000/44000€

Boli by ešte nejaké typy, prípadne ktorému z tých dvoch by ste dali prednosť?

Ďakujem.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od ctrl_j »

RAV4? - Navic je to aktualne komplet nove auto - nevim proc neni ve vyberu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od m.deejay »

Já mít 44tis eur na suv, tak bych vybíral něco "stylovějšího" jako Alfa Romeo Stelvio,Jaguar E-Pace...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

ctrl_j píše:RAV4? - Navic je to aktualne komplet nove auto - nevim proc neni ve vyberu.
áno, pozeral som chvíľku aj po nej, ale ako som písal som konzervatívny a proste tvar, línie mi nesedia.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

m.deejay píše:Já mít 44tis eur na suv, tak bych vybíral něco "stylovějšího" jako Alfa Romeo Stelvio,Jaguar E-Pace...
Alfa som neskúšal ale sedel som v Jaguáre a ... príde mi to podstatne menšie, dosť som si tlačil koleno o stredovú konzolu, no a je to Jaguár :). Povahy som introvert a toto je na mňa príliš kričiaca značka.
Vyskúšal som si aj Discovery sport 2020, pekné krabicoidné auto, super interiér veľký kufor, cena po covid akcie bola na predvádzačku 45000€ pri strednej výbave ( najazdené 1100km) takže podla mňa slušné. Pekné auto, zaradil som ho do kolonky “uvažujem” . Tu ma zaujal servis, prvá prehliadka 2rok/60000km?. To pri Subaru vraveli myslím prvá po 10(15)000 a potom každých 15000km. pri mojom nájazde prakticky každý pol rok do servisu(??).
Radek_5
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30 lis 21:11

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od Radek_5 »

Co GLB 250 4Matic? Ceníkově trochu nad limit ...
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od honziss »

bkj11 píše:
m.deejay píše:Já mít 44tis eur na suv, tak bych vybíral něco "stylovějšího" jako Alfa Romeo Stelvio,Jaguar E-Pace...
Alfa som neskúšal ale sedel som v Jaguáre a ... príde mi to podstatne menšie, dosť som si tlačil koleno o stredovú konzolu, no a je to Jaguár :). Povahy som introvert a toto je na mňa príliš kričiaca značka.
Vyskúšal som si aj Discovery sport 2020, pekné krabicoidné auto, super interiér veľký kufor, cena po covid akcie bola na predvádzačku 45000€ pri strednej výbave ( najazdené 1100km) takže podla mňa slušné. Pekné auto, zaradil som ho do kolonky “uvažujem” . Tu ma zaujal servis, prvá prehliadka 2rok/60000km?. To pri Subaru vraveli myslím prvá po 10(15)000 a potom každých 15000km. pri mojom nájazde prakticky každý pol rok do servisu(??).
Castejsi vymeny provoznich kapalin jsou spis vyhodou nez nedostatkem. Koukni na Lexus NX300h, mel jsem ho 5 let, je to dobry auto na provoz, ktery popisujes.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od HondaMan »

První servis po 2 letech a 60 tKm je sice mokrý sen každého fleet managera ale je to slušná prasárna. Ten motor nebude o nic lepší/trvanlivější než ten v Subaru. Jen nebude servisovaný.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od DoubleSix »

bkj11: Outlander je hodně starý model a je to na něm vidět. Navíc kombinace benzínové atmosféry a cvt převodovky dělá z toho auta velice línou potvoru.

U Forester mi vadí ta extrémně malá nádrž (daň za to, že tam museli nacpat baterky).

Za 44k€ už jde koupit Subaru Outback.
Hodně místa jak pro cestující, tak i pro zavazadla, nabízí Honda CR-V. Otázka je, jestli bude vyhovovat vzhled.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od petr_riha »

Já třeba osobně mám Tiguana, BiTDI, 240k a neměnil bych. Na nájezd 25kkm+ bych šel spíše do nafty, s benzínem v Tiguanu zkušenost nemám (mám, předváděčka s 110kW stála za houby, ale určitě se bude dělat i silnější, s tím zkušenost nemám).

Jestli chceš více prostoru v kufru, pak je tu Allspace, ten se mi ale pohledově už moc nelíbí - z boku to vypadá jak autobus :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět