Výběr (hlavně) víkendového auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Snowman000 »

Vrooom píše:Aha, evo bude o dost syrovejsi, ale nedivil bych se kdyz by si ho dala M135 k snidani :-D
Zatial nebola prilezitost to porovnat...ale bude dost zalezat od profilu trate...cim viac to bude otvorene tym viac to bude vyhoda pre 1er. Evo ma pre neho vyhodu ze s tym moze pomaly na polnacku :D
Z 1ky chcel spravit nieco na SVKring, predsa len tam potrebujes hlavne vykon, ale z toho zatial vzislo a bohvie kedy zase bude financne tak dobre aby mohol vymyslat podobne "kraviny" :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od jarka »

Jsem teď řešil trochu problémy s miatou, takže nebyla pojízdná a mezitím se mi konečně podařilo dát svor do Sporta. Ve výsledku je teď se Sportem tolik zábavy, že když se teď rozhoduju čím se půjdu projet tak už to rozhodně není 50-100 pro miatu jako dřív. Jako jo, pořád je v lehký zasvorovaný rwd bez střechy větší zážitek, ale malá lehká zasvorovaná fwd už najednou neztrácí tolik a využitelnost toho auta je úplně jinde. Samotnýho mě to překvapilo. To jen na zamyšlenou v rámci tématu.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

Jak vidíte, pořád dost tápu v tom, co od toho auta vlastně budu chtít, takže jsem aktuálně zcela překopal původní příspěvek a změnil výběr :)) .

A kdoví, jestli to znovu nezměním. BRZ bude mít kamarád příští týden testovačku, tak mě tím sveze a snad mi to i půjčí, abych si udělal lepší obrázek. Pokud bych dál zvažoval i ten Abarth, je tu jeden v Praze za rozumnou cenu na rental, takže bych si jej na den dva půjčil a uviděl, jak se mi to auto (ne)bude zdát.

Pravdou je, že novější auto bych asi rád využíval více a jezdil s tím, kdy budu moct (pořád však na střídačku s jinými auty).
jarka píše:Jsem teď řešil trochu problémy s miatou, takže nebyla pojízdná a mezitím se mi konečně podařilo dát svor do Sporta. Ve výsledku je teď se Sportem tolik zábavy, že když se teď rozhoduju čím se půjdu projet tak už to rozhodně není 50-100 pro miatu jako dřív. Jako jo, pořád je v lehký zasvorovaný rwd bez střechy větší zážitek, ale malá lehká zasvorovaná fwd už najednou neztrácí tolik a využitelnost toho auta je úplně jinde. Samotnýho mě to překvapilo. To jen na zamyšlenou v rámci tématu.
Věřím, že SSS je super, ale mně to auto i po čase, kdy jsem ho nějakou dobu zvažoval, nic moc neříká.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Snowman000 »

Este k Abarthovi...minuly rok sme to kupili mamke 500 Abarth a uprimne moc ma to nezaujalo. Je to teda jeden z tych prvych a slabsich (bez SS paketu) a aj ked ten motor ma slusne pod parou, takze rychlosti sa z toho da vymackat dost, ale nejak nic vic mi to nedalo. Je to tvrde, hlucne a s blbym posedom. Sedi to celkom s tym co je napisane v miestnom teste, iked tu bola testovana SS a ta je v tomto este horsia pravdepodobne.
https://www.autoforum.cz/testy-aut/test ... etistovka/

to viac mi to pride divne, ze blba Panda 100hp za 2500€ je zabavnejsia, nie rychlejsia, tak tam to vsetko nejako funguje. Aj ten zachodovy posed mi tam menej vadi a zladenie 1.4 atmo s kratucko naskladanym 6 rychlostnym manualom je neporovnatelne lepsie ako 1.4T a relativne dlhy pat stupen v 500ke. Vela ale robi aj miesto uzivania, Pandu mame na behanie 80% po meste.

A nie som jediny kto to tak vnima:
http://www.evo.co.uk/renault/twingo/141 ... rt-v%3famp
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne ned 10 kvě 11:27, celkem upraveno 1 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

Snowman000 píše:Je to tvrde, hlucne a s blbym posedom. Sedi to celkom s tym co je napisane v miestnom teste, iked tu bola testovana SS a ta je v tomto este horsia pravdepodobne.
Díky za zkušenost, jsem si toho vědom no i za tu dobu, i když jsem jen seděl v různých verzích na akcích/autosalonech. Pravdou je, že ten trochu "záchodový" posed mě občas štve i v Corse, kde to asi bude lepší, než v Abarthu. Ale z nějakýho důvodu se mi to auto fakt líbí, tak tomu aspoň dám šanci.

Jezdil jsem teď nějakou dobu zpátky něco přes měsíc s novou Insignií GSi, která měla skořepiny na styl Recara a sedí se tam fakt nízko (ale asi srovnatelně jako třeba v 508, možná ty sportovní sedadla dělají trochu víc). No a když jsem potom přesedl zpátky do Corsy, přesně jsem měl ten pocit, že sedím na hajzlu :D . Taky bych prostě sedadlo potřeboval mnohem níž.. Naopak ze sezení v BRZ si pamatuju, že to je úplná paráda :) .
Snowman000 píše:Vela ale robi aj miesto uzivania, Pandu mame na behanie 80% po meste.
Pravdou je, že město určitě v rámci užívání bude taky no.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Snowman000 »

Jo BRZ malo aspon pre mna ten posed najdokonalejsi zo vsetkych relativne dostupnych aut. A ano cim viac je to mestske auto tym viac je ten posed zachodovitejsi :P
A to Corsa co si pamatam ho ma este relativne najlepsi z tych malych aut spolu s Polom...

A vravim Pande za par korun ten posed odpustim lahsie ako 500ke za 4x taku sumu...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

Nějaké recenze Abarthu mám načtené no, takže vím, co přibližně čekat a koresponduje to s tím, co říkáš ;) .

Jo, ta paralela s čím víc "městským" autem tam určitě je.

Koukal bych i po o segment větších HH (Megane RS, Focus,..), ale cenově mi tam tyhle FWD rakety moc nedávají smysl, když ty novější stojí prakticky dost podobně, co M135i. Něco jako Golf GTi, to je moc daily a moc "nuda". Na přelomu prázdnin budu mít na týden 308 GTi, tak jsem zvědavý. :-?

Leda něco jako Leon Cupra nebo minulá gen Focus ST (o tom jsem moc chvály neslyšel teda). Ale to už bych asi radši šel do levnější Alfy, která alespoň není imo "obyčejná" a má něco do sebe (subjektivní).
Naposledy upravil(a) kjub dne ned 10 kvě 11:52, celkem upraveno 2 x.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od jarka »

kjub píše:Věřím, že SSS je super, ale mně to auto i po čase, kdy jsem ho nějakou dobu zvažoval, nic moc neříká.
To nebylo doporučení na Sporta, to bylo doporučení na svor u předokoly - bez něj je to polovina legrace skoro v každý fwd (v tu chvíli se ti ale výběr mezi fwd za rozumný peníz dost ztenčí).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

jarka píše: To nebylo doporučení na Sporta, to bylo doporučení na svor u předokoly - bez něj je to polovina legrace skoro v každý fwd (v tu chvíli se ti ale výběr mezi fwd za rozumný peníz dost ztenčí).
Aha, jo tak tomu rozumím. Osobní zkušenost nemám, přemýšlím, že asi jsem ani s žádnou FWD s mechanickým samosvorem nejel.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od m.deejay »

Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Odpovědět