Výběr (hlavně) víkendového auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od VPcz »

kjub píše:Je mi jasné, že Mito QV má také "fun factor", jen co jsem tak porozuměl z dostupných informací na webu, takový Abarth (pro srovnání) má pro většinu lidí ještě o něco větší, o zadokolkách nemluvě :-)..

Vím, že je to už větší a těžší auto a trošku vybočuje z výběru, ale dávala by smysl třeba i Mazda 3 MPS? :-?
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list

Popř. Giulietta QV, tohle auto pro mě taky má charakter. :D
https://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa ... oFrom=list
Abarth ma o 100kg min, nez MiTo takze to je jasne, ze bude jinde. Ale proste v zatackach je MiTo vyborne a celkove me naladeni a atmosfera co to auto umi nadchnulo, ne nadarmo je tam ctyrlistek.

130ka bude urcite zajimava, ale tam bude vaha pres 1500kg a no urcite to bude znat.

Jinak motor 1.4T ma byt zajimavejsi nez 1.8T od alfy... ale osobne neznam 1.75Tbi

Jako ciste vikendovku bych vzal MX5, 2l.

Kazdopadne jmenovana auta nizsi stredni nebo bmw 3 to uz bude jizdne uplne jinde, vetsi rozvor, vetsi vaha, stejna “zabava” bude vykoupena rychlosti o dost vyssi... to uz zalezi kde a v jakych rychlostech clovek vnima nejake poteseni, pro nekoho to bude okreska s utazenymi zatackami a nekdo si rad projede autobahn 250+, nekdo se bude bavit tahlymi zatackami ve 150...
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od VPcz »

Jedna varinta me napada polo 6c 1.8T 141kW ...zajimave auto se zajimavym motorem
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Spectral »

VPcz píše:130ka bude urcite zajimava, ale tam bude vaha pres 1500kg a no urcite to bude znat.
Nah, 130i má provozní hmotnost 1450 kg i s eurořidičem. Pořád je to dost a určitě by se hodilo méně, ale zas tak obézní, aby měla tunu a půl, není.
130i se dá i poměrně snadno upravit do poměrně ostrého nářadí, které hravě překoná cokoliv uvažovaného v tomto vláknu, ale bohužel to stojí nějaké dukáty a rozpočet by musel být prakticky dvojnásobný.
:ar!
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

Jasně, já tomuhle všemu rozumím.. Ani nejsem rozhodnutý, že si auto v tomhle duchu pořídím a nedopadne to úplně jinak - tohle byla spíš taková možnost levnější víkendovky, která člověka finančně nijak "výrazně" nezatíží :-? .

Taky bych si mohl říct fuck it, kouknout po nějaké pěkné a o mnoho novější M135i/M140i, příklad https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list, popř. něco v podobném duchu (nebo úplně jiného, silnější RWD či AWD, ale ten Cayman zatím dohromady prostě nedám :D ).. A v tom případě si část rozložit na leasing.

Koupit auto za 300k a dát dalších 150k+ za úpravy mi pro mě smysl nedává, tam by potom hodně trpěla zůstatková hodnota, za kterou bych to poté prodal oproti původní investici. Navíc nic až tak "ostrého", aby to byl okruhový stroj, ani nehledám ;)
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Spectral »

kjub: Jojo, já tvé zadání pochopil, proto jsem ti tu 130i ani necpal. Psal jsem o ní jen proto, že tady byla zmíněna ve spojení s mylným údajem o hmotnosti.
:ar!
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

V pohodě, však dobré doplnění.. Ona ta 130i dle mého za ty peníze vůbec není špatná volba, i když moje původní zadání bylo jiné - každopádně stojí za zvážení.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Snowman000 »

kjub píše: Taky bych si mohl říct fuck it, kouknout po nějaké pěkné a o mnoho novější M135i/M140i...
Keby si chcel tak o jednej viem...manual, rwd, 2012, 70tisic km, 3.dv, vo vybave chybaju akurat adaptivny tempomat, inak full. Povodom zo svajcu. Kupoval som to jemne tukle na predok s tym ze sa tam preventivne vela veci menilo. Vsetko som tu kedysi vypisal aj na fore, prislo ale dieta a ostala nevyuzita. Zobral ju odomna chalan co ju daval dokopy, prisla ale korona a popri Evu X a Passate R36 a novom Turkovi mu ostala nevyuzita, a nejake peniaze sa vzdycky zijdu... (chcel si z nej spravit nieco na Slovakiaring, ale ani nezacal)...pre viac info kludne SZ

Toto je ona s tym ze toto je este stara cena s nou by slo este dost pohnut ;)
http://www.autobazar.eu/bmw-rad-1-m135i ... 24956.html
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

Snowman000 píše: Toto je ona s tym ze toto je este stara cena s nou by slo este dost pohnut ;)
http://www.autobazar.eu/bmw-rad-1-m135i ... 24956.html
Díky za nabídku, ale v tomhle případě bych spíš koukal po něčem trošku novějším 2015 a dál po FL (u těch starších se mi nelíbí interiér, hlavně volant) a ideálně s AT, tyto auta už mají výkon, kde mi dává větší smysl. Paradoxně 1er se mi více líbí v pětidvířku. Taky bych u dražšího auta prefoval nějaké mladší s menším nájezdem km, vím, že se dají sehnat i hluboko pod 500k czk, ale tam už bych se trošku bál o provozní náklady, aby mi vlastně nákladově to mladší auto nevyšlo lépe :-?

No hlavně si musím rozmyslet, co chci, s tím mi tu nikdo neporadíte :D. Na jednu stranu už jsme finančně úplně jinde, na druhou stranu dokud člověk nemá rodinu a může.. :-bd
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Snowman000 »

Jasne v pohode, tak myslim ze na par rokov z toho bude bezudrzbove auto, kedze aj tak vacsina veci na napravach vymenena, nove riadenie, chladice a hadice...ja na tom nabehal za 2 roky asi 5000km. Pre mna automat nepatri do ziadneho auta, ale ja som v tomto trochu pacient...no k M135i sa mi vobec nehodi...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

No já zase v rámci recenze a diskuzí od lidí, co to auto měli, slyšel, že ten manuál v M135i/M140i není úplně skvělý, zvlášť když to auto není pořádně zahřáté. Ale asi to bude co člověk, to názor. Já u většiny (běžných) aut preferuji určitě AT, u menších a méně výkonných HH a podobně MT, ale nad těch 300k už se vracím zpět k AT, asi..

Také záleží, jak je kdo schopný řidič, proto žiju v domnění, že tohle auto by pro mě (zatím) bylo allround lepší s AT :-?

Už se tu dostáváme úplně mimo původní téma, ale když máš s autem zkušenost (ještě ohledně toho nemám tolik nasledováno/načteno), jaký je v M135i xDrive systém? Je to jako u novějších BMW aut, že je auto schopné poslat většinu síly na zadní kola, popř. i podle režimu - sport -> třeba 80% RWD atd, nebo ne? Nebo případně jít rozhodně do RWD verze?
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Odpovědět