Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od lampa »

Zvuk ma vyraznejsi 1.4 (taky je fabie hur odhlucnena nez octavie), ale co se vibraci tyce by na tom mela byt lepe.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od petr_riha »

ctrl_j píše:
petr_riha píše: S rozvojem ruznych operaku apod. pronajmu uz tady ta teze, ze diesel si nekdo kupuje na polykani kilometru a jak to ma malo najeto, tak to musi byt stocene rekl bych ze neplati.
Tak já jsem hlavně nepsal o tom, že by byly stočené. Ale pokud někdo s naftou naskáče 15kkm, z toho 2/3 po městě, tak takové auto bych nechtěl ani nestočené, sorry.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od HondaMan »

Myslíš že TSI by při stejném způsobu jízdy bylo lepší?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od Kavis »

lampa píše:Zvuk ma vyraznejsi 1.4 (taky je fabie hur odhlucnena nez octavie), ale co se vibraci tyce by na tom mela byt lepe.
Fabie je pro me skoro 3 roky a skoro 70kkm daily a v octavii me vozi sef prakticky kazdy ctvrtek. Rozhodne ani co se tyce vibraci to neni ve fabii lepsi. Kdyz vypaluje filtr a otacky se zvednou na volnobeh nekam k 900 tak se radicka trepe jak ve vyjete jednickove octavce s 1,9, drnci mi na okne genevo a rezonuje i bordel v kastliku. A pohled pod kapotu na nastartovamy motor, ktery se v silentblocich trepe snad 2cm na vsechny strany a hadice na nem litaj tak, ze se divim, ze jeste zadna neupadla taly stoji za to. Kdyz se rozjizdis do prudkeho kopce, tak to mlati s celym autem, protoze nema dvouhmotu a tak bych mohl pokracovat...
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Tak jsem se byl projet zatím jen s Rapidem v Praze a byl jsem z toho trošku zklamaný.

Auto bylo plně obsazené (4 dospělí a v kufru dvoje kola) a přišlo mi to velmi líné, skoro žádná akcelerace a strašné vibrace v nižších otáčkách. Podvozek byl ale výborný, z toho jsem byl příjemně překvapený.

Co se týče výbavy, tak o tom žádná. Plně vybaveno (parkovací kamera, smartlink, tempomat, sedačky, senzory předek i zadek, dvouzónovka), zkrátka co víc si přát. V tomto ohledu fakt super, trošku mě zklamalo, že to nemá tažné.

Jinak pak další zklamání byl vzhled. Auto bylo strašně doškrábané po 4 letech v provozu. Našel jsem 4 velké oděrky až na kov. Dávali k tomu sice letní kola, jelikož auto bylo na zimních, ale ty byly tak na pokutu a ne na přezutí. Prodejce bohužel nechtěl slevit z ceny za ty oděrky, tak jsme to tam nechali. Další skutečně bomba bylo, že paní věděla dva dny, že se na to dojedu podívat a jakoukoliv otázku, kterou jsem položil, tak na tu nevěděla odpověď. To jsem byl fakt rozčarovaný. Hlavně že věděla, že z toho má nízkou provizi ....

Zkusím se teď podívat po nějaké octavii, schválně si zkusím i nějakou s motorem 2.0 za cenu vyššího nájezdu.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od 970ka »

V Praze chtít pěkný auto,to je nápad :-),mám Octu,či Suprb
http://www.autokrs.cz/?strana=nabidka&detail=22
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět