První auto..?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Crybaby
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 25 dub 19:17

první auto

Příspěvek od Crybaby »

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem prvního auta.

Budget - 120k (max 85k za auto, zbytek rezerva na servis apod.)
Benzín
Nejlépe hatchback, sedan

Nejvíc se mi zamlouvá Golf V, nebo Audi A3 (dvojková) nejlíp ve Sportback.

Co byste doporučili za motorizaci? Popř. je to podle Vás špatná volba, jako první auto?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: První auto..?

Příspěvek od pavproch »

Jako kdyby tady takové vlákno na "první auto" nebylo.... sloučeno
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
breta21
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 28 srp 16:10

První auto

Příspěvek od breta21 »

Zdravím, je mi čerstvých 25 a rád bych si pořídil svoje první auto. Prozatím mám něco málo najezděno s auty od rodičů, ale vlastní je vlastní a chtěl bych se pořádně vyjezdit (bezpečně - myšleno ve smyslu najetých kilometrů). Řízení pro mne není úplně intuitivní a proto bych rád něco, co mi "dovolí" nějakou malou chybu v řazení apod. Cenově bych se rád pohyboval mezi 30 - 50 000 Kč (spíš k těm 30 000 a měl bych pak rezervu na případný servis). Uvažoval jsem třeba o Fabii 1.2 47 kw, ale spíš bych si nechal poradit i od místních znalců . Předem díky za tipy. Předpokládaný měsíční nájezd je do 500 km měsičně (spíše 300). Měl bych to jenom na výlety na víkend, do práce jezdím MHD a nemám kde jej parkovat před bytem.

Auto bude parkováno venku, takže asi něco, co nemá úplně sklony hnít. Dostal jsem tip na Ford Fiestu/fusion?

Předem díky za doporučení! :)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: První auto..?

Příspěvek od pavproch »

Jako kdyby tady už (dlouhé) vlákno s názvem "První auto" nebylo.... sloučeno
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: První auto..?

Příspěvek od Stepan »

Fusion má velkou výhodu v tom, že jako nový to bylo auto "pro důchodce" a jako ojetiny je to pořád "auto pro důchodce". Nedá se předpokládat, že to měl od novoty nějakej překompenzovanej závodník v rámci fleetu a po skončení operáku to šlo do rukou vesnických frikulína co neměl na pořádnej servis a začal to baslit někde v garáži a honit vodu před místní diskotékou. Což, upřímně, bude příběh většiny oktávek, golfů a podobných mainstremových aut nižší střední.
Tomu by měl odpovídat lepší stav a i nižší ceny, protože to auto prostě není v ničem přitažlivý. Slabý motory, žádnej status.
Navíc pokud se rozstřelí oktávka TDI, dává větší smysl ji opravovat a nabízet. Protože do tržní ceny se pár hodiny práce se svářečkou a flexou ještě vleze. Bouranej Fusion nemá smysl opravovat, stejně je jeho hodnota nevalná.

Nicméně za 30k není moc co řešit. Bude záležet na konkrétním kusu a jeho stavu. Jaký auta (=značku) mají rodiče? Mají na ně prověřenýho servisáka? Od toho bych začal...

*na 300km měsíčně, což jsou tak 2 víkendový výlety mimo Prahu, vyjde snad finančně líp nějaká půjčovna tipu HoppyGo.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Thimble
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 30 črc 09:27

Re: První auto..?

Příspěvek od Thimble »

Pro tuto cenovou kategorii to opravdu není moc o výběru. Malé městské auto jako Fabia, Yaris, Polo by bylo tou nejlepší volbou.
Kristian
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13 čer 20:21

Re: První auto..?

Příspěvek od Kristian »

Ahoj.
Som šofér začiatočník a obzerám sa po mojom prvom aute.
Do auta chcem investovať 1500€ (38000czk)
Využívať ho budem hlavne na výlety s priateľkou a kamarátmi.
Výlety znamená od 20km nahor.
Pozerám po typoch kombi, sedan, jednoducho niečo priestrannejšie.
Palivo diesel alebo benzín + plyn.
Nech to má aj nejaký komfort a nech sa s tým dá bezpečne predbiehať.
Dá sa zohnať niečo na začiatok za tie prachy alebo mám investovať o niečo viac ?
Aký máte názor na benzín + plyn ? Oplatí sa ? Alebo sú s tým len väčšie starosti ?
7021
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12 čer 07:32

Re: První auto..?

Příspěvek od 7021 »

Zdravím, chci se zeptat, zda vůbec má cenu si kupovat auto na roční nájezd 5000 km?

Uvažuju, že bych pořídil vrak za 30 s STK, pak šrot a auto bych si půjčoval (anebo nejezdil vůbec, osobně ho ani nepotřebuju, spíš jen abych dělal rodině taxikáře). Jaký je vůbec rozumný rozpočet?
Odpovědět