První auto..?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kappa
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01 dub 13:19

První auto do 50.000,-

Příspěvek od kappa »

Ahoj!
Jak z nadpisu vyplývá, chtěl bych si koupit svůj první vůz. Předem chci říct, že úplný začátečník už nejsem, papíry mám rok a půl a k tomu skoro rok brigádně rozvážím jídlo, několik tisíc už jsem teda najezdil. Chtěl bych něco, co by mi pár let vydrželo s ideálně co nejmenší péčí. Nebude to auto na denní ježdění, spíš občasné dojezdy po Praze nebo sem tam cesty mimo Prahu, vždy nad 100 km jedním směrem. To znamená, že spotřeba pro mě není až tak velký faktor a spíš mi jde o to, aby to třeba i trochu jelo. Reálná mi přišla nějaká starší Fábka nebo Octa, ale opravdu se v autech vyznám minimálně, proto prosím o pomoc vás znalejší, děkuji! :D
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: První auto do 50.000,-

Příspěvek od ace2 »

Jestli bych mohl doporučit tak za 50.000 bych se podíval po modelech a značkách, které nejsou úplně populární. Tím se vyhneš levným pastičkám s vadama. Naopak budeš mít možnost si koupit novější auto v obecně lepším stavu. Třeba takový Nissan Almera je poměrně kvalitní auto za dobré peníze:


Tohle třeba vypadá ideálně. Zdá se že to bude mít i dobrou historii:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/niss ... oFrom=list
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: První auto do 50.000,-

Příspěvek od Jenyk »

Už jsem ti jinde doporučoval Ford Fusion. Ještě jedna věc. Najdi si někde v okolí levný servis s dobrými referencemi. Značkové servisy jsou dnes i na levné paštiky velmi drahé a pětiisíce tam padají jedna za druhou. V tom servisu se zeptej, s jakými auty mají nejlepší zkušenosti co se týče spolehlivosti. Možná bych si od nich nechal doporučit i konkrétní auto. Touhle předběžnou opatrností můžeš hodně ušetřit.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Ondra017
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06 dub 18:56

První auto..?

Příspěvek od Ondra017 »

Otázka položená asi milionkrát, ale zeptám se taky. Chtěl bych pořídit auto, nejlépe kolem 40k + 10k na servis atd. Nějaké velké ježdění to nebude, jen klasika dojez práce/škola. Přemýšlel jsem o VW Golfu 1.9 TDI, konkrétně o tomhle:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list
Četl jsem, že ty motory jsou spolehlivé, snad že se vyplatí víc, než 1.6
Poradí někdo, případně i jiné auto?
Díky
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto..?

Příspěvek od 970ka »

Tak tenhle má tak 400tkm
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Ondra017
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06 dub 18:56

Re: První auto..?

Příspěvek od Ondra017 »

Tolik se v tom prave nevyznam, proto se ptam i na jina auta. Napadl me treba Ford Fiesta nebo Nissan Almera.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: První auto..?

Příspěvek od Zajda »

S tímto rozpočtem hoď hospodské teorie o spolehlivých modelech za hlavu. 20 let staré TDIčko s nájezdem 200 000 km je pravděpodobné jako 40letá panna.

Podobnou techniku provozuju sám, začínal jsem s lepším základem než ten opičí chlívek z Áček a už bych do toho nešel. Mít ho od novoty, vydrží mi navždy. Ta auta jsou neuvěřitelně robustní. Ale po reálném půl mega km zanedbaného servisu to už prostě nikdy nedáš dohromady. Jediné co pořád funguje nezdolně bez oprav je motor samotný. Bohužel už ne příslušenství co je na něj navěšeno:-)
Někdy ve 4. roce od koupě ojetiny r.v. 1997 se u mě začala obracet bilance kdy moje A3 vzhledem k celkovým nákladům vlastnictví (servis, spotřeba a pokles hodnoty - téměř nemělo kam klesat) začalo být výhodnější než kdybych si tehdy koupil novou Fabii nebo Clio za 250 tisíc a po 4 letech při nájezdu 80 000 km takové auto za zůstatkovou cenu kolem 170 tisíc prodal.

Za mě cenově dost podhodnocené auto vzhledem k reálné výdrži, směšné ceně náhradních dílů (levnější už jsou jen na Felicii) a naději koupit nevyjetý kus je Fiat Punto 1,2.
Případně Renault Thalia 1.2 - že je vzhledově extrémně hnusný je dobře - cílová skupina byli důchodci a ceny se drží nízko. Kufr má 500 litrů, na bezpečnosti si Renault dával záležet i u základních modelů a korozní ochrana byla nadstandardní.

Akorát i u těchto modelů bude pěkný kus za 40 tisíc těžké najít.

K Fordu a Almeře nemám žádné poznatky.
《》
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: První auto..?

Příspěvek od Jenyk »

Důchodcovský a jednoduchý modrý ovál je Ford Fusion. Začínají ale okolo pade.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto..?

Příspěvek od 970ka »

Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Ondra017
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06 dub 18:56

Re: První auto..?

Příspěvek od Ondra017 »

Ještě jsem narazil na tohohle golfa:
https://auto.bazos.cz/inzerat/117169102 ... n-golf.php
Odpovědět