Dodávka

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Dodávka

Příspěvek od Stepan »

Ahoja,

Potřebuju dodávku, minimální výška podlaha - strop 2m, stačí trimistna. Kdo má nějakou reálnou zkusenost? Jinak nafta, manuál, fwd. nic víc. Očekávaný provoz cca 40 000 - 50k ročně, trasy 20km a více, žádný skákání po městě.
Kontakty na zoufalé dealery prosím do zpráv.
Edit: do 3,5t, nemusí bejt hezká, dojezdime ji do sraček, takže mě zajímá spíš schopnost "najet milion", než dostat dobrej operak
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Dodávka

Příspěvek od pavproch »

Proč to vlákno dostalo značku "rádioaktivní" ? :D

To jako sem chcodit jen v JPCH a gásmasce?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Dodávka

Příspěvek od rutak11 »

Stepan: U nás ve stavební firmě jsou dobré zkušenosti s Fiat Ducato (+ Citroen Jumper), 2.3l diesel.
Celkem tři auta, najeto momentálně v rozmezí 80k - 430k, většina z toho ještě s naloženým dvoutunovým vlekem.
Vesměs bez problémů, zlobí hlavně mechanismus ruční brzdy, ale to může taky souviset s častým provozem mimo asfalt...

Naopak hodně špatné zkušenosti byly s minulou generací Craftera, kde se sralo snad úplně všechno...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka

Příspěvek od řidičBOB »

Crafter néééé! Servisní peklo!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Dodávka

Příspěvek od retron »

Hlavně nebrat Boxer nebo Jumper. Ty jejich dvoulitry byly tragický, teď mají nově tuším 2.2, ale to není zatím moc prověřenej motor.
Jistotou je asi 2.3 v Ducatu nebo stejný objem u Mastera (nebo Movano, je to stejný auto).
Spolehlivostí je na tom líp určitě Master – jednak podle statistik Dekry, jednak podle toho s čím jezdí Poláci s plachtam po D1.
- tihle frajeři točí i 200 tis za rok, tak asi vědí… Ber určitě bi-turbo, má plynulejší zátah a žere o litr míň než slabší single turba.

2m výška znamená výška karosérie H3 a těch skladem není:

https://www.sauto.cz/uzitkova/detail/re ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/uzitkova/detail/re ... oFrom=list
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dodávka

Příspěvek od M.Z. »

rutak11 píše:Stepan: U nás ve stavební firmě jsou dobré zkušenosti s Fiat Ducato (+ Citroen Jumper), 2.3l diesel.
Celkem tři auta, najeto momentálně v rozmezí 80k - 430k, většina z toho ještě s naloženým dvoutunovým vlekem.
Vesměs bez problémů, zlobí hlavně mechanismus ruční brzdy, ale to může taky souviset s častým provozem mimo asfalt...

Naopak hodně špatné zkušenosti byly s minulou generací Craftera, kde se sralo snad úplně všechno...
Bejvávalo.. už cca 2-3 roky, produkuje PSA neskutečný šrot a řekl bych, že Fiat se poveze s nimi. Já mám ještě poctivé železo z r.2011 3,0hdi, ale ty nové sračky se sypou, jak na běžícím pásu. Otázkou je, ne jestli, ale kdy se vysype převodovka, děje se tak v rozmezí 800km (kamarádův případ) - 40tkm, dál problémy s Ad-blue apod. Je to info od dopravců a modlí se, aby jim vydržely aspoň 3 roky.

Já osobně bych momentálně volil v této výšce asi Renault Master, navíc po FL vypadá sakra dobře.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Dodávka

Příspěvek od Stepan »

Tak jsem došel ke kompu a můžu doplnit nějaký svý poznámky:
Fakt Renault? Měli jsme od nich tahače a to bylo peklo, sralo se to pod rukama a servis k ničemu. K milionu jsme je dotlačili s vypětím všech sil a pak šli z baráku za kilovou cenu šrotu.
Teď máme Iveca a Stern. Mergl prvních 200kkm přežije a pak nevim, nikdy hezkýho asi ne, když jsem viděl ty nekrytý kabely od elektriky v podbězích. Dělá vůbec Mercedes v týhle třídě něco? Z Iveca začalo chcát AdBlue proudem během prvních 10 000km, normálně popraskaly hadice, pak přestalo startovat, teď jsou nějaký problémy s náhlýma ztrátama výkonu, šofér už říkal, že kdyby nebyla krize, tak jde někam, kde mu dají pořádnej stroj a ne tuhle mrdku x_x Takže Iveco v žádným případě.

Stejně tak bych se rád vyhnul VW. Z jednoho prostého důvodu -> potkáváte nějaký starý, otřískaný, orezlý VW dodávky? Já totiž ne. A z toho soudím, že ty auta se tohodle stavu z nějakýho důvodu nedožijou, trvanlivost asi pokulhává. Golf mi žere chladící kapalinu jak kdyby byla díra v hadici, mám na tu značku vztek. Navíc BOBovo storky se servisem Mulťáku, prostě nyny.

Na druhý firmě máme Jumpera, takovou tu pošťáckou specku. Teď jsem s tím stěhoval a nejvíc mě na tom bavilo, že když brzdím a zároveň zatáčím, tak si tyčí řízení brousím špičku boty :)) :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Dodávka

Příspěvek od rutak11 »

M.Z. píše:Bejvávalo.. už cca 2-3 roky, produkuje PSA neskutečný šrot a řekl bych, že Fiat se poveze s nimi. Já mám ještě poctivé železo z r.2011 3,0hdi, ale ty nové sračky se sypou, jak na běžícím pásu.
Je pravda, že Jumper je z těch tří nejstarší auto, r. 2009 tuším, 2.3HDi. Má to nalítáno cca 430k, z toho prvních asi 70k u něčeho typu PPL a furt je to nezmar. Svého času to mělo vyndaný EGR, sice to občas kouřilo, ale jelo to jak urvané ze řetězu.
Stepan píše:Dělá vůbec Mercedes v týhle třídě něco?
Jasně, Sprinter 316 CDI L, např. tohle. Trochu nevýhoda je rwd (ale lze 4x4), fwd jen pro menší varianty.
Mám s tím odježděno pár stovek km s plnou zátěží, doslova narvaný až po střechu a jede to perfektně. Otázka je, co to bude dělat v dlouhodobém horizontu, tato generace je na trhu od 06/2018.
RYCT3703.JPG
Určitě nebrat slabší motor než 316 CDI, řídil jsem 314 CDI ve stejně narvaném krátkém Sprinteru a rozdíl byl obrovský, vůbec to nejelo.

Co se týče nového Mastera, zažil jsem pouze předFL asi na 250km, který mi neseděl jak uvnitř (posez, ovládání...), tak díky dlouhému rozvoru měl daleko horší manévrovací schopnosti.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka

Příspěvek od řidičBOB »

Navíc BOBovo storky se servisem Mulťáku, prostě nyny.
Hehe - včera jsme to vyzvedli ze servisu, že prej závada odhalena, všechno v cajku. Jel jsem s tím s kolegou něco vyzvednout za HK a cestou 3x do nouzáku; blikalo tam postupně všechno.
A jako bonus - za poslední rok se měnil už 4x spojkový válec.
Takže Transporter je opět v servisu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka

Příspěvek od 970ka »

Step: Golf mi žere chladící kapalinu jak kdyby byla díra v hadici,

Co vodní pumpa? celkem běžná závada a nebo pak chladič,hlava atp. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět