Dodávka

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Dodávka

Příspěvek od HondaMan »

Octa s 2.0TDI mi také žrala kapalinu a výměna pumpy to vyřešila. Záruka, děkuji nashle
2.9T RWD
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Dodávka

Příspěvek od budik »

řidičBOB píše:
Navíc BOBovo storky se servisem Mulťáku, prostě nyny.
Hehe - včera jsme to vyzvedli ze servisu, že prej závada odhalena, všechno v cajku. Jel jsem s tím s kolegou něco vyzvednout za HK a cestou 3x do nouzáku; blikalo tam postupně všechno.
A jako bonus - za poslední rok se měnil už 4x spojkový válec.
Takže Transporter je opět v servisu.
To jsem tady nějak nepostřehl, že máš takové trable se servisem - ale týká se to Transporteru, nebo MV, nebo obou? Já teda na MV zatím řešil 2x závadu na nezávislým topení a vyteklý PZ tlumič, vše na záruku, ale taky mám za 3 roky najeto teprve 61tkm.

Jinak pokud bych měl pořizovat bílou dodávku na ošklivý zacházení, tak nějak pocitově bych volil buď Ducato/Boxer/Jumper nebo Traffic, ale nemám to ničím podložené.
Ještě tady nikdo nezmínil Ford a Hyundai, tedy ne že bych k nim něco konkrétního uměl napsat, spíš by mě samotného zajímalo, jak na tom vlastně jsou.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dodávka

Příspěvek od M.Z. »

Stepan píše:Tak jsem došel ke kompu a můžu doplnit nějaký svý poznámky:
Fakt Renault? Měli jsme od nich tahače a to bylo peklo, sralo se to pod rukama a servis k ničemu. K milionu jsme je dotlačili s vypětím všech sil a pak šli z baráku za kilovou cenu šrotu.
Teď máme Iveca a Stern. Mergl prvních 200kkm přežije a pak nevim, nikdy hezkýho asi ne, když jsem viděl ty nekrytý kabely od elektriky v podbězích. Dělá vůbec Mercedes v týhle třídě něco? Z Iveca začalo chcát AdBlue proudem během prvních 10 000km, normálně popraskaly hadice, pak přestalo startovat, teď jsou nějaký problémy s náhlýma ztrátama výkonu, šofér už říkal, že kdyby nebyla krize, tak jde někam, kde mu dají pořádnej stroj a ne tuhle mrdku x_x Takže Iveco v žádným případě.

Stejně tak bych se rád vyhnul VW. Z jednoho prostého důvodu -> potkáváte nějaký starý, otřískaný, orezlý VW dodávky? Já totiž ne. A z toho soudím, že ty auta se tohodle stavu z nějakýho důvodu nedožijou, trvanlivost asi pokulhává. Golf mi žere chladící kapalinu jak kdyby byla díra v hadici, mám na tu značku vztek. Navíc BOBovo storky se servisem Mulťáku, prostě nyny.

Na druhý firmě máme Jumpera, takovou tu pošťáckou specku. Teď jsem s tím stěhoval a nejvíc mě na tom bavilo, že když brzdím a zároveň zatáčím, tak si tyčí řízení brousím špičku boty :)) :))

To máte jinak, než všichni. Iveco kamion nikdo nechce... co je to Stern?

Tahače od Renaultu byly aktuální Téčka?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Dodávka

Příspěvek od Spectral »

Stern = německy hvězda = Mercedes
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka

Příspěvek od řidičBOB »

budik: Transporter 2016 2.0TDI 150k 6MT.
MV 2016 2.0TDI 204k 7DSG 4m bez nějakých větších troubles. Jenom nějaký řemen tam furt píská, čico...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Dodávka

Příspěvek od budik »

Že by se projevil rozdíl v kvalitě Poznaň vs. Hannover?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka

Příspěvek od řidičBOB »

to nevím... S Touaregem mám taky problém - furt s tím vymrdaným SOS systémem, který hlásí sporadicky závadu a vypadnou tak všechny ostatní bezpečnostní systémy. Dneska mi na digitální lince paní sdělila, že je jí líto, ale nemohou pro mne nic udělat a mám se obrátit na servis. Servis na to ale čumí jak bulhar do mlátičky, protože tenhle systém vůbec nejde přes ně a i když tam všechno vymění, úspěch opravy tím není zaručený. Takže jsem se rozhodl, že jedu 4x na závadu a pak jim to vrátím, pokud to neodstraní. Zatím jsem na oficiální reklamaci číslo 2.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dodávka

Příspěvek od M.Z. »

Spectral píše:Stern = německy hvězda = Mercedes
A jo, dík. MB má zas špatné jméno na servise. Dopravci si je chválí pro dobré provozní náklady, ale nesmí se nic posrat nad rámec pravidelné údržby.
Pak je to smutný příběh.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Dodávka

Příspěvek od spooon »

A co ten tranzit? Docela mě to zajímá...

Já sem koupil na stavbu baráku vyježděnou mrdku 94 tranzita s 2.5TD za 10ku, a ta potvora jezdí 5 rokem bez problému. teď aktuálně to vozí dřevo, plný auto, plný vlek a už se jede :-D Najeto má mega a čtvrt a furt to nechce chcípnout. Tak jestli držej stejnou kvalitu i u nových, tak bych do toho šel...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Dodávka

Příspěvek od Stepan »

Opel Movano L3H3 pod 400 bez daně, o ceně jsem ještě ani jednat nezačal. Dobrá nabídka?
Opel je PSA, ne? Takže sračky?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět