Výběr auta a motoru

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Muhiii
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 22 úno 18:50

Výběr auta a motoru

Příspěvek od Muhiii »

Dobrý den, začal jsem koukat po nějakém autě a potřeboval bych si trochu ujasnit pár věci a případně pomoc s výběrem.
- Rozpočet do 80tkč (možnost jít trochu výše ale aby to za to stálo)
- Auto bude hlavně do práce, na výlety a občas na zábavu. Ročně najedu 10tis - 20tis km (jezdím po stavbách takže někdy míň někdy víc)
- Chci aby to trochu jelo. Teď mám Fabii 1.2 HTP 47kw, do práce to stačí ale když se chci trochu projet tak to už samozřejmě nestačí.
- Chci něco menšího (nechci superba, mondeo atd, chci hatchback nebo něco podobně velkého)
- Chci aby to auto nějak vypadalo, byly na to sehnatelné díly a nebyly extrémně drahé opravy.

Zatím co jsem koukal tak se mi nabízí v této ceně Golf 4/5, Seat Leon a ibiza, Fabia II, (octavia rs - je větší ale asi bych to skousnul)
Motorově by se mi líbili výkonnější verze: 1.9/2.0 TDI, 1.8t/1.4tsi/2.0fsi (na 1.6 jsem slyšel spíše negativní zkušenosti)

Chtěl bych poradit co by mohla být nejlepší volba, nějaké zkušenosti a případně poruchy a vady a když už tak na co u jakého motoru koukat a dát si pozor.
alesmoto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31 led 19:27

Re: Výběr auta a motoru

Příspěvek od alesmoto »

'Motorově by se mi líbili výkonnější verze: 1.9/2.0 TDI, 1.8t/1.4tsi/2.0fsi (na 1.6...'
Tak až na 1,9 a právě tu 1,6 bych zrovna tyto motory obloukem obešel.
Když starší naftu (z doby Golfa4/5), tak Renault 2.0 dci 110kw, nebo HDI 2,0 a iJTD od Fiatu fugovaly spolehlivě - a nebyly jen ve Fiatech. Hlavně při tom stáří je nutná výborná antikorozní ochrana. Proto taky teď jezdím Volvem V50 2,0 (HDI motor) Do těch peněz by se taky vpohodě vešlo.
Výborný benzín bych hledal v Civicu 1,8, ale auto se každýmu nelíbí. Raději bych volil nepřímovstřikovou atmosféru, alespoň 1,6.
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Výběr auta a motoru

Příspěvek od ace2 »

Asi bych na to šel z druhé strany. Nastav si filtry do vyhledávačů vozidel. Něco ti to najde, co se ti bude líbit nám tady ukaž a kdo bude vědět ti k tomu něco řekne. Takhle obecně se dost špatně odpovídá a jakékoliv rady budou jen obecné. Každé auto má své vady, už jako nové. A u ojetiny a ještě v tomhle rozpočtu pak spíš už záleží na historii toho kusu a v jakém stavu konkrétní auto je než vypisovat nějaké obecné modely. Navíc nedílná součást vlastnictví auta je to jestli máš někoho kdo ti to bude spolehlivě servisovat. Je blbost mít sice obecně dobré auto, ale takové které nikdo v okolí "neumí" než něco s horší pověstí, ale servisem za rohem co umí řešit věci ještě ten den.
Muhiii
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 22 úno 18:50

Re: Výběr auta a motoru

Příspěvek od Muhiii »

ace2 píše:Asi bych na to šel z druhé strany. Nastav si filtry do vyhledávačů vozidel. Něco ti to najde, co se ti bude líbit nám tady ukaž a kdo bude vědět ti k tomu něco řekne. Takhle obecně se dost špatně odpovídá a jakékoliv rady budou jen obecné. Každé auto má své vady, už jako nové. A u ojetiny a ještě v tomhle rozpočtu pak spíš už záleží na historii toho kusu a v jakém stavu konkrétní auto je než vypisovat nějaké obecné modely. Navíc nedílná součást vlastnictví auta je to jestli máš někoho kdo ti to bude spolehlivě servisovat. Je blbost mít sice obecně dobré auto, ale takové které nikdo v okolí "neumí" než něco s horší pověstí, ale servisem za rohem co umí řešit věci ještě ten den.
Tak třeba tohle?
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 391257688/, je to trochu přes limit ale je to kousek odemně tak by to za omrknutí stálo, má to docela malej nájezd takže bych určitě šel přes VIN, mám pár známejch u škodovky takže by mi to mohli vyjet komplet historii.
Pak třeba tohle? https://auto.bazos.cz/inzerat/116099287 ... 19-tdi.php
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Výběr auta a motoru

Příspěvek od ace2 »

První inzerát se mi nezobrazuje.

Co se týče Golfa, tak to bude vždy tak trochu riziko. Golf s TDI je jedno z aut co má v ČR výsadní postavení. Bude tam vysoké riziko nějaké nepravosti. Už to že v inzerátu od soukromé osoby je napsáno "stav tachometru" tak trochu zavání alibismem prodávajícího že ví, že to je (nebo mohlo) být stočený.

Jinak samozřejmě na Golfu TDI jako autě takovém není nic špatného. Je to v ČR podmínkách dobře servisovatelné vozidlo co jezdí dobře, pokud je v dobrém stavu.

Samozřejmě záleží co si představuješ mít za auto. Pokud si chceš udělat radost a chceš prostě Golfa a jen si to potřebuješ nějak zdůvodnit a obhájit tak si najdi kus co tě skutečně zaujmul, investuj 400 kč do Cebie a nějakou korunu někomu kdo ti to auto skutečně důkladně prohlídne.

Doporučuji to nekupovat sám. Budeš oblben jako každej emocema a neuvidíš věci co druhý ano.

Ještě tedy trochu rozvedu dál pár rád a doporučení. pokud si chceš kupovat auto jen jako auto, tedy prostředek na přepravu tak je dobré se podívat po autech, které nemají takový společenský status a jsou tak trochu přehlížena. Tak trochu se totiž vsadím, že když se podíváš třeba na Nissan Note, tak ty auta budou v obecně lepším stavu s menšíma km než jakýkoliv Golf co si vybereš. Navíc riziko podvodu u nějakého Nissanu Note a podobným bude neporovnatelně nižší.
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Výběr auta a motoru

Příspěvek od ace2 »

Tak mi to nedalo a kouknul jsem na ty Note. Hele o proti tomu Golfu, tenhle Nissan je úplně libově čistej. Dokonce to má servisku. Za ty prachy mi to přijde jako skvělý auto teda. Sám jsem překvapenej jak hezký auto se dá za 85 tis koupit. Teď koukám i Cebii to má udělanou. hmm. :-bd

https://www.sauto.cz/osobni/detail/niss ... oFrom=list
Odpovědět