Prostorné cestovní auto s výkonem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od m.deejay »

Co zkusit jen pro porovnání třeba toto?
https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od budik »

Upřímně, zatímco po celé devadesátky a ještě tak do r. 2005 jsem považoval BMW za to nej, co lze pořídit, tak se to posléze proměnilo v určitou netečnost a v poslední době až odpor (resp. neochotu zaplatit za to, co nabízí). Vlastně bych o něčem takovém uvažoval jen pokud by to byl šestiválec. Než BMW se čtyřválcem, tak to raději Superba, sorry jako...ve výběru už od počátku nebylo záměrně.
Asi to bude lépe vyvážené, ale do budoucna potenciálně problematické, motor není lepší než 2.0 TSI a podvozkově to už také prý není úplně ono. Vnitřní prostor asi nic moc.
Výběr už je vyřešen, budu objednávat nového Supa 200 kW L&K. Beru to tak, že Mondeo st220 byl poslední kompromis prostorného a přitom řidičského auta. I proto jsem ho měl (mám) tak dlouho.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od řidičBOB »

Já myslím, že dobrá a pragmatická volba. Motor je tichý, ten výkon tam cítit je, i když je znát, že ten nástup je utlumený. Prostoru tam je na rozdávání, zpracování podle mne super a za tu cenu je to “best buy”.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od Snowman000 »

Jo myslim, ze neni moc o com. Minimalne ak je ten budget takto nastaveny a je tu proste vyhoda noveho auta a vlastnej konfiguracie.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od budik »

řidičBOB píše:pragmatická volba..... za tu cenu je to “best buy”.
To je za mě asi nejvýstižnější shrnutí. Nemyslím si, že bych kupoval nejlepší auto, jen dostatečně dobré. Abych získal výrazně lepší, musel bych ale z mého pohledu neúměrně připlatit teď i na nákladech v budoucnu. Ono i to Mondeo bylo kdysi taková pragmatická volba, na pořízení nebylo drahé a provozní náklady byly nízko.
Zmínil jsi Passata optimalizovaného z 200 na 240kW, prozradíš co to obnášelo a jak se to chová? Odpovídá to zhruba APR Stage 1, kterou do budoucna zvažuji.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od mmira »

za me taky palec nahoru.

koupi A4, 3eru atd za stejnou cenu neziskas nic navic, v podstate ani tu kvalitu ne. maximalne show...
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od řidičBOB »

připojil jsem černou krabičku, kterou vždy spojuji s Power pedálem... Auto je citelně živější a dravěji jede kupředu v celém spektru otáček. Řekněme, že teď je to vcelku použitelné :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od budik »

Výběr už je uzavřen a jsem těsně před finální objednávkou, která se zdržela z důvodu dovolené a vyjasňování několika prvků výbavy.
V současné situaci ale váhám, jestli to celé neposunout o pár měsíců. Sice mám dobrou nabídku (jenom se mi to aktuálně oproti únoru prodražuje o cca 20.000 Kč v důsledku poklesu kurzu CZK), ale říkám si, že jestli bude zle, tak budou nabídky třeba ještě lepší a navíc je to pro mě opravdu fakticky zbytná věc.
Proti tomu je obava, že s nástupem sankcí za překročení limitů CO2 může být problém auta s +-200 kW koupit, anebo budou výrazně dražší. Pokud se bude prodávat celkově málo, tak je i menší prostor pro naředění průměru CO2 aut s vyššími emisemi těmi s nižšími emisemi.
Co myslíte, bude v případě propadu tendence k nějaké větší podpoře prodeje, nebo už teď dealer, který sleví 13% z ceníku, jede na krev?
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od budik »

Tak vyřešeno, chvíli po odeslání příspěvku jsem to musel definitivně rozseknout a je objednáno. Sorry za výlev vnitřních pochybností ;)
Podpora prodeje se případně hypoteticky stejně bude vztahovat spíš na výprodeje skladů a ne na auta zadaná do výroby...a 2.0 TSI skladovky prakticky nejsou.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostorné cestovní auto s výkonem

Příspěvek od Snowman000 »

Tak...odpovedal si si sam a hlavne urcite s MY 2021 pridu dalsie nejake navysovania ceny a koncom roka sa bude prechadzat na novu normu ktora bude platna od 01.01.2021, takze zase by som ocakval, ze sa motory charakterom trosu priskrtia...a niektore ukoncia (iked 2.0 TSI ide dalej, ale naproti tomu take 2.0 BiTDI... :-? )
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět