Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od DoubleSix »

petr_riha píše:
Foliman píše:Jen ještě drobnost...
všiml jsem si, že často hovoříš o základu či top výbavě... nezapomeň, že co jeden má až v topce, může druhý mít v (skoro)základu. Neřiď se cenou za jednotlivé výbavové stupně, řiď se cenou toho, co v autě chceš a potřebuješ.
Přesně, to BMW v základu je pěkná holota. Totéž Audi.
Když jsem si konfiguroval své příští auto a porovnal, co mi všechno dá Škoda do Superba v ceně a co všechno chybí v Audi A4/ BMW 3er, tak je to fakt ukrutná holota. V rádoby prémii se připlácí za automatickou dvouzónovou klimatizaci, vyhřívaná sedadla, LED světla s cornering funkcí, vyhřívaný volant, navigace, Sunset (tmavá zadní skla), čalounění Alcantara, ....
Prémie v základu nemá smysl, to je lepší jít do vyšších výbav, ale tam pak brutálně roste cena.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od pavproch »

Nechce se mi to hledat, ale jsem si skoro jistý, že na BMWklubu panuje většinový názor, že (aktuálně prodávané) benzínové 4-válce BMW (20i) jsou "mrdky" (technicky, ja tam nějaký problém).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od m.deejay »

Ono taky dát za naloženýho Superba 1,2 mil je nesmysl...To už radši menší výbavu u prémie.
Ale samozřejmě hodně záleží,co kdo chce a musí mít za výbavu. Já spoustu věcí mít nemusím, takže každý to má jinak...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od petr_riha »

m.deejay píše:Ono taky dát za naloženýho Superba 1,2 mil je nesmysl...To už radši menší výbavu u prémie.
Ale samozřejmě hodně záleží,co kdo chce a musí mít za výbavu. Já spoustu věcí mít nemusím, takže každý to má jinak...
Mno, mít výbavu a okřídlený šíp na kapotě, nebo nevýbavu a na kapotě vrtuli... Tak bych bral ten okřídlený šíp teda. Vrtule na kapotě mi žádný bonus zážitek, atd. nepřidá, což se o prvcích výbavy říct nedá.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od m.deejay »

petr_riha píše:
m.deejay píše:Ono taky dát za naloženýho Superba 1,2 mil je nesmysl...To už radši menší výbavu u prémie.
Ale samozřejmě hodně záleží,co kdo chce a musí mít za výbavu. Já spoustu věcí mít nemusím, takže každý to má jinak...
Mno, mít výbavu a okřídlený šíp na kapotě, nebo nevýbavu a na kapotě vrtuli... Tak bych bral ten okřídlený šíp teda. Vrtule na kapotě mi žádný bonus zážitek, atd. nepřidá, což se o prvcích výbavy říct nedá.
Vždyť píšu, že to má každý jinak. A zrovna u srovnání Suberb vs Bmw 4 Gran Coupe 435i v Msport paketu. Superb naložený za 1,2 mil a Bmw za 1,25 mil. :) U mě by byla volba jasná...Např. už jen čtyřválec oproti šestiválci.
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od mattonecz »

Ono to BMW zas tak hrozný základ nemá. Jistě lepší než škoda. A už nejlevnější advantage paket přidává 3zonu klimu a další věci...
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od DoubleSix »

Superb vyjde na 1,1m. A to je s motorem 2.0TSI 200kW a 4x4.
Abych do BMW dostal stejnou výbavu (a to tam fakt nemám žádné extras), budu na 1,4m. A to budu mít slabší motor a mnohem méně místa jak pro posádku, tak i pro zavazadla.
Audi A4, Volvo V60 nebo C-klasse jsou na tom hodně podobně.

Superb ve své třídě je fakt super nabídka.
Jen škoda toho DSG, tady nabízí BMW 8°automat od ZF a to je trochu jiná liga.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od DoubleSix »

m.deejay píše:Vždyť píšu, že to má každý jinak. A zrovna u srovnání Suberb vs Bmw 4 Gran Coupe 435i v Msport paketu. Superb naložený za 1,2 mil a Bmw za 1,25 mil. :) U mě by byla volba jasná...Např. už jen čtyřválec oproti šestiválci.
1,25m je ceníkovka u GC 430i, přidáním Msport paketu se suneš hodně nahoru.
Stejně jako na BMW, tak i na Superba dostaneš slevu. Takže provonávat BMW se slevou a Superba v ceníkovce není úplně fér ;)
Foliman
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: ned 02 úno 09:13

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od Foliman »

Kdybych měl rozpočet 1,2 mil. Kč, je to asi jiná diskuze, volil bych klidně i menší auto od prémiovky (A4/3er/4er) s výbavou. Ale mám rozpočet jen kolem 850 000 Kč :)

Nyní je asi nejvážnějším kandidátem Mazda 6 Sedan ve velmi dobré výbavě (Revolution), která plní víceméně všechny moje výbavové požadavky a cenově jsem s automatem relativně dost pod 900 000 Kč. Navíc s dost silným motorem, který bych tedy v mém případě klidně i snížil, kdyby to bylo možné :)

Na takovou cenovku se i po výrazné slevě sice opravdu dostanu s Audi A3 (což je asi malé auto i pro moje potřeby) nebo s 3er, ale totálně očesané. Kdyby si řekli za tu výbavu co chci a co mi nabídne třeba Mazda +100 tis. Kč, tak to asi dám, ale bavíme se o 200-300 tis. Kč navíc a to už je na mě moc.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od DoubleSix »

Přesně tohle jsem se tady (asi marně) snažil vysvětlit. proč hned kupovat oholenou a malou prémii, když existují alternativy ve vyšší třídě, s vyšší výbavou a za menší peníze.

Mazda 6 je dobré auto.
Odpovědět