Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od M.Z. »

Já bych se držel zadání a neřešil dovolené ostatních. Jestli chce prémii, ať si ji koupí, nedá se všechno měřit penězi.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Foliman
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: ned 02 úno 09:13

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od Foliman »

Těch cca 800 000 Kč je opravdu vyčleněných na auto. Není to tak, že bych jezdil dalších 5 let jenom na Šumavu (nic proti Šumavě) a jedl chleba s máslem :) Ani toho servisu se tolik nebojím. Věřím, že 5 let auto vydrží bez větších problémů (s ročním nájezdem 15kkm) a nepoložilo by mě to.

Nemám požadavek na prémiovku, ale upřímně bych se asi na té dálnici nesvezl v Citroenu stejně jako v té prémiovce. Chci aby auto za tuhle cenu už nějak vypadalo. Možná je to přízemní, ale každý má jiné preference. Mně zase stačí 110 kW, protože sportovní jízda mě neláká a jezdím obecně předpis+10 %. Vyžaduji hlavně pohodlí.

Moc děkuji všem za rady a tipy. Nyní se budu asi rozhodovat mezi Audi A3/BMW 320i vs. Mazda 6/Peugeot 508. Všechno to jsou hezká auta a rozdíl vidím v tom, že první 2 jsou prémiovky, které by byly bez větší výbavy a druhá dvě bych koupil za stejnou cenu s full výbavou. Projedu si je a zjistím, co mi opravdu bude sedět.

Jinak takový osobní poznatek. Chápu, že vás asi nezaskočí, ale mě to nemile překvapilo velmi. BMW si řeklo za základní navigaci příplatek 30 000 Kč. Přijde mi to jako prasárna. Očekával bych, že to bude v základu a nebo má být automatické, že si člověk připojí telefon (Android Auto nebo Apple CarPlay) a zapne si Waze nebo Google mapy. Popravdě mi to přijde, jako kdybych byl v roce 2000. Pro mě je třeba tohle nejzákladnější věc a nečekal bych, že mají tohle automobilky dneska zapotřebí, natož prémiovky.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od petr_riha »

Foliman píše:BMW si řeklo za základní navigaci příplatek 30 000 Kč. Přijde mi to jako prasárna. Očekával bych, že to bude v základu.
Tak by ten základ stál o 30kKč víc. Ve výsledku by auto vyšlo nastejno.

Pokud mají feedback, že zákazníci navigaci nechtějí, není důvod jim nevyhovět a neslevnit o těch 30kKč. Kdo navigaci chce, cena je pro něj stejná (základ + příplatek, nebo navigace v dražším základu).


Jen ještě drobnost...
všiml jsem si, že často hovoříš o základu či top výbavě... nezapomeň, že co jeden má až v topce, může druhý mít v (skoro)základu. Neřiď se cenou za jednotlivé výbavové stupně, řiď se cenou toho, co v autě chceš a potřebuješ.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Foliman
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: ned 02 úno 09:13

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od Foliman »

petr_riha píše:
Foliman píše:BMW si řeklo za základní navigaci příplatek 30 000 Kč. Přijde mi to jako prasárna. Očekával bych, že to bude v základu.
Tak by ten základ stál o 30kKč víc. Ve výsledku by auto vyšlo nastejno.

Pokud mají feedback, že zákazníci navigaci nechtějí, není důvod jim nevyhovět a neslevnit o těch 30kKč. Kdo navigaci chce, cena je pro něj stejná (základ + příplatek, nebo navigace v dražším základu).


Jen ještě drobnost...
všiml jsem si, že často hovoříš o základu či top výbavě... nezapomeň, že co jeden má až v topce, může druhý mít v (skoro)základu. Neřiď se cenou za jednotlivé výbavové stupně, řiď se cenou toho, co v autě chceš a potřebuješ.
Já tu navigaci taky nechci, chci si v roce 2020 připojit k Infotaimentu telefon a zrcadlit si ho :)

Konkrétní výbavu samozřejmě sleduji - parkovací senzory, sklopná zrcátka, adaptivní tempomat, vyhřívaná sedadla, dálkové otevírání kufru apod. v základu prémiovky nemají (a za vše si řeknou desetitisíce). Mazda a Peugeot v top výbavě ano. Ale určitě je to relevantní komentář, hlídám si to. Díky.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od 970ka »

Co Audi A4 ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Foliman
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: ned 02 úno 09:13

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od Foliman »

970ka píše:Co Audi A4 ?
Určitě bych jí preferoval, nevypadá tak trpasličí jako A3, ale obávám se, že s uvedeným vybavením už budou chtít přes milion. Tam jít nechci. Až budu zkoušet A3, určitě se na cenový rozdíl A4 doptám a zkusím to.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od mattonecz »

A3 je vlastně golf tak bych to moc s BMW3 nesrovnával :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Foliman
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: ned 02 úno 09:13

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od Foliman »

mattonecz píše:A3 je vlastně golf tak bych to moc s BMW3 nesrovnával :D
No a přitom nemá problém s Android Auto a BMW ani neví co to je :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od mattonecz »

Carplay je taky ok :) ale chápu, taky mám android auto
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od m.deejay »

Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Odpovědět