Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od janjan »

já jsem to bral vždycky tak, že smyslem prémie je nabídnout něco za hranicí mainstreamu. A to buď ve smyslu použitých materiálů, konstrukcí podvozku, nebo po motorové stránce. Ale to 320D prostě není, to je jen příplatek za vrtulku, kór když dneska minimálně technologiemi jsou všechny auta +- na stejný úrovni bez ohledu na třídu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od řidičBOB »

Pak se do toho postupně ještě promítají další faktory. Mám teď Passat GTE a třeba dětská sedačka se tam vejde lépe, než do A6. Takže prémie fajn, ale malá :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3229
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od mattonecz »

tak specialne tahle konkretni ojeta 320d je fakt spatna nabidka
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od m.deejay »

mattonecz píše:tak specialne tahle konkretni ojeta 320d je fakt spatna nabidka
Tak byl to jen příklad, co se dá koupit. Na výbavu máme každý jiné nároky. Mě by se zase nechtělo jezdit v autě, kterých je všude mraky :-)
Mimochodem trojka od bmw už je taky větší, než bývala...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3229
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od mattonecz »

ja sem taky zastance toho bmw v tomto vlakne. jen se za tyhle penize da koupit nova.

na tom carismu maj 19% slevu, nevim kolik by clovek dostal sam. velky to bude nepochybne jiz dost, uz F30 pry byla vyrazne vetsi a tohle je zas o trochu vic. mne treba superb prijde az uchylne obrovskej. ale tak nekdo ma 2m a vic a to pak to bmw proste asi bude maly
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od m.deejay »

HondaMan píše:Auto uvnitř menší než Octa bez metly se základníma světlama bez adapt. podvozku...
Nebo Sup v L&K připadně naložená OIV RS?
No,jak Octa menší nevím...Má to LED přední světla. Adaptivní podvozek musí být?
Ono od lidí co mají nové Superby ve flotile taky neslýchám jen pochvalné recenze - třeba vrzání interieru apod,automat po 40tis km najeto ko apod...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od m.deejay »

mattonecz píše: na tom carismu maj 19% slevu, nevim kolik by clovek dostal sam.
Dá se uhádat sleva ke 20%. Kluci z bmwklubu, co dělají v autorizákách vědí...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Foliman
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: ned 02 úno 09:13

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od Foliman »

Tak jsem si byl dnes projet Mazdu 6 a bylo to moc hezký svezení. Ale s přítelkyní jsme vyhodnotili, že je to zbytečná kráva. Takže jsme si v salonu prohlídli Mazdu 3 a vlastně jsme zjistili, že je to pro 2 naprosto dostatečné auto. I ty běžky tam v pohodě strčíme. Není nad to si všechno naživo "ošahat". Ještě si jí půjdeme projet a dokoukat při další návštěvě. Tak třeba nakonec i něco ušetříme :)

Jinak potvrzuji, že s jakž takž výbavou se a A4 a 3er lze dostat s nejvyšší slevou tak na 900 000 Kč, ale nevím, nějak se na ty prémiovky necítím. Možná při dalších nákupech.
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od lm2904 »

Foliman píše:Tak jsem si byl dnes projet Mazdu 6 a bylo to moc hezký svezení. Ale s přítelkyní jsme vyhodnotili, že je to zbytečná kráva. Takže jsme si v salonu prohlídli Mazdu 3 a vlastně jsme zjistili, že je to pro 2 naprosto dostatečné auto. I ty běžky tam v pohodě strčíme. Není nad to si všechno naživo "ošahat". Ještě si jí půjdeme projet a dokoukat při další návštěvě. Tak třeba nakonec i něco ušetříme :)

Jinak potvrzuji, že s jakž takž výbavou se a A4 a 3er lze dostat s nejvyšší slevou tak na 900 000 Kč, ale nevím, nějak se na ty prémiovky necítím. Možná při dalších nákupech.
Už tady s tím budu otravný, ale já jsem po podobném výběru zakotvil u nového fokuse v nejvyšší možné konfiguraci. Jsem velmi spokojen a to i přes to, že jsem jezdil předtím prémiovějšími vozy. ST line nebo Vignale by se ti mohla líbit. Navíc to není tak okoukané. Na Mazdě 3 mi vadí okradený podvozek oproti předchozí generaci (náprava) a 6tka se mi nezdála provedením. Navíc byla v benzínu hodně líná. Zkus se kouknout do brožury, případně naživo. Já byl rozhodnut pro tu 6tku, ale cestou domů jsem se stavil u Fordky...

PS: Neřešil bych asi spolehlivost motoru, ale vzal bych záruku. Já dokupoval 7 let a 140tkm. Někdo rád argumentuje, že G194 od mazdy nemá turbo a jak je to bezúdržbové. Bohužel není. Zaprve je ten motor, zvláště s automatem, neuvěřitelně nudný a zadruhé je tam e=loop systém, což je také pěkné kurvítko. Ale kupuješ auto na 5 let, tak to neřeš a užij si to.
Naposledy upravil(a) lm2904 dne čtv 06 úno 21:53, celkem upraveno 1 x.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Auto kolem 800 000 Kč s DPH

Příspěvek od petr_riha »

mattonecz píše:ja sem taky zastance toho bmw v tomto vlakne. jen se za tyhle penize da koupit nova.

na tom carismu maj 19% slevu, nevim kolik by clovek dostal sam. velky to bude nepochybne jiz dost, uz F30 pry byla vyrazne vetsi a tohle je zas o trochu vic. mne treba superb prijde az uchylne obrovskej. ale tak nekdo ma 2m a vic a to pak to bmw proste asi bude maly
Já teda moc nechápu, proč mu pořád tlačíte to bávo... neřeším požadavek na výbavu a preference, ale minimálně to je i po slevě o 150k na jeho finanční limit...

@Foliman
Pokud jste sklouzli k trojkové mazdě, otevírají se vám kromě úspory i další vrátka u jiných značek v podobě "menších" vozů - menších v porobnání s M6, Superbem, atd. A opět máš před sebou hafo značek, kam se zajít podívat.

Jestli jsi z většího města, tak si vyhraď den, naplánuj si 4 zastávky (ford, jestli se chceš francouze, znova tu mazdu, atd.) a porovnej "všechny" možosti v krátkém intervalu, dokud je budeš mít zažité... pak se obejdnej na jízdy zase v jednom dni ve všech autech, která tě osloví.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět