Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
walker40
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 led 08:49

Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od walker40 »

Ahoj,

uvazujem nad kupou rodinneho SUV.

Podmienky su:
- benzin/hybrid (najazd ~10k km /rok)
- automat
- pokrocile asistencne / bezpecnostne systemy
- velky kufor / vnutorny priestor
- AWD je plus, no nie je to podmienka
- cena ~ 30k eur

Zatial mi ako vhodne modely pripadaju:
- CR-V (tu ale maju problemy s 1.5 Turbo motorom)
- RAV4 (v zaklade atmosfericky 2.0, slabsia vybava)
- Kodiaq (najpriestrannejsi z uvedenych, v ramci budgetu len 'slabe' 1.5 TSi 110kW)

Co by ste mi poradili? Je tu aj nejaky iny model, na ktory som zabudol?

Dakujem
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od řidičBOB »

Hjondé Tusom :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od tommas »

No pokud, by byly OK i ty lehce menší SUV, tak je možností více. Jak napsal řB, tak Tuscon, nebo třeba Sportage, C5 Aircross, Grandland X od Oplu.
Z těch větších se možná do budgetu vejde ještě dvojče Kodiaqu -Seat Tarraco.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
walker40
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 led 08:49

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od walker40 »

Osobne mam preferenciu skor ku koncernu/japoncom, nez Hyundai/Kia/francuzi...

Tarraco vyzera fajn, je seat na tom spracovanim o nieco horsie nez Skoda?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od petr_riha »

tommas píše:No pokud, by byly OK i ty lehce menší SUV, tak je možností více. Jak napsal řB, tak Tuscon, nebo třeba Sportage, C5 Aircross, Grandland X od Oplu.
Z těch větších se možná do budgetu vejde ještě dvojče Kodiaqu -Seat Tarraco.
Já ti nevím, hledá rodinný auto, kouká po Kodiaqu a ty mu nabídneš Grandland, což je o hodně menší auto? Místem, rozvorem, ...? Jaký to má smysl?

walker
Zpracování, materiály, atd. je nejlépe si obhlédnout někde sám a pořádně se podívat, omakat si to... Každému se líbí něco jiného a těžko se v tomto radí. "Horší" materiály tam být můžou, na druhé straně (neznám z hlavy ceník, slevovou politiku, ...) to může být vyváženo 70-100 tisíci Kč v ceně. A jen ty víš, jestli 100k, nebo lepší materiál.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od řidičBOB »

Jako Tarraco vs. Kodiaq je v tom interiéru znát. Chce to vidět. Je to o kompromisu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od honziss »

walker40 píše:Osobne mam preferenciu skor ku koncernu/japoncom, nez Hyundai/Kia/francuzi...

Tarraco vyzera fajn, je seat na tom spracovanim o nieco horsie nez Skoda?
Tarraco se vyrabi na jedny lince s Allspacem v nemecku, myslim, ze tam bude kvalita +/- stejna jako v Kvasinach (Turci vs Rumuni), kde se dela Kodiaq. Rozdil je v tom, ze na skodovku dostanes jako soukr kupujici houby slevu, u seatu budou vstricnejsi.

Mrknul bych na nejakou predvadecku Volvo XC60 T4, klidne FWD, materialy a zpracovani jsou tam o level jinde nez u koncernu a RAV4 a pro provoz co pises je to auto jak delany. Ve standardu to ma volvo on call - auto si nastartujes a rozmrazis na dalku z telefonu, coz se u auta na kratky potahy hodi.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
walker40
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 led 08:49

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od walker40 »

To volvo je sice pekne, ale v aktualnej generacii je dost mimo budget :)

Viete mi este poradit ako su na tom koncernove 1.5 TSI v kombinacii s DSG pri takychto tazsich autach? Bude tam dostatocna akceleracia pri predbiehani? Mal som testovaciu jazdu CR-V s 1.5 Turbo CVT (142kW) a zrychlovalo to velmi slabo.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od tommas »

@honziss: Kodiaq je ale velikostně jinde i oproti té RAV4 a CR-V.
Když se koukneš na Tebou zmiňovaný rozvor, tak RAV - 2,69, CR-V - 2,66, Grandland - 2,68 a třeba Tuscon, který tady nepadl jen ode mne 2,67.

A napsal jsem, že jsou to varianty, pokud by nevadilo i menší SUV a byla to reakce hlavně na uvedenou Toyotu a Hondu. Proto jsem jinak zmínil i to Tarraco.

Obecně záleží, koho/co tazatel přesně plánuje vozit. Jestli bude jezdit ve 4 dospělých a jde mu o hodně místa na nohy vzadu a do kufru půjdou jen klasická zavazadla, nebo naopak vzadu bude jedno malé dítě a je potřeba mít místo v kufru pro plno věcí a neskladný kočárek.

Já třeba až po narození dcery zjistil, že Mazda 6 Wagon, není ideální auto pokud chci vzadu používat autosedačku se základnou, najednou si nemá spolujezdec skoro kam sednout. Přitom rozměr,y rozvor tomu nijak nenasvědčují.

Takže obecně doporučuji si ne jen všechny auta project, ale pokud v tom má cestovat rodina, tak opravdu sednout, vyzkoušet jestli se dá cestovat pohodlně, jestli kufr je dostačující.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
walker40
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 led 08:49

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od walker40 »

Samozrejme, vsetky auta ktore zvazujeme skusame aj osobne (ci nam vyhovuje priestor a pod.) Tu hladam skor radu tykajucu sa skusenosti s konkretnym motorom, pripadne kvalitou spracovania.

Vychadza mi to tak, ze ak by som sa chcel zamerat na dlhorocnu spolahlivost, tak ist cestou Rav4, ak by som sa zameral na bohatsiu vybavu a priestor , tak Kodiaq/Tarraco. Japonci vsak v okoli toho budgetu ponukaju uz aj pohon vsetkych kolies.
Odpovědět