Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od honziss »

Jo, to s tou sedackou je pravda, presne proto jsem na prvni dite koupil NX300h, ktery je papirove a kufrem sice totalni outsider ve tride, ale jinak ma podelne dost mista na spolujezdce i sedacku za nim a hlavne jsou zadni sedacky umisteny vysoko.

1.5 TSI podle me staci do mesta nebo naky normalni jezdeni ne uplne vytizenyho auta. Ale naloz 2 dospely + dite, naloz kramy nebo treba lyze, najed na dalnici a bude se to trapit a zrat.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1754
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od petr_riha »

honziss píše:1.5 TSI podle me staci do mesta nebo naky normalni jezdeni ne uplne vytizenyho auta. Ale naloz 2 dospely + dite, naloz kramy nebo treba lyze, najed na dalnici a bude se to trapit a zrat.
Měl jsem 1.5TSI v předváděcím Tiguanu, převážně mimoměsto, ve 2 lidech a bylo to celkem utrpení.

Ne, že by se auto zadýchalo na rovince, to určitě ne, ale dynamikou to bylo dost kloboučnické, přiměřeně rychlou poměrně plynulou jízdou (120 mimo obec) jsem byl k 11 litrům, pokud si dobře pamatuji. Ten motor je na to auto slabý.

170 na dálnici to jet umí, ale radši jsem nekoukal na palubák, co to žere, bo jsem se nechtěl leknout :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od pavproch »

Dovolím si dva komenty:

Souhlas, 1.5TSI není IMHO pro SUV dostatečná motorizace - zopakuju, co sem tu už psal:
pavproch píše:zapomeň na 1.4, zopakuju co mi řekl "off record" prodejce, dyž sem objednával leguána (2.0TSI) : "jednačtyřku nebrat, je to příliš malý motůrek na takový kus auta.. "
A druhý koment: když to má být "rodinné" taxe to to musí (aspoň trochu) líbit (já vím, 100 soudruhů, 101 chutí), opravdu se i (IMHO velehnusná) RAV4 líbí?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1754
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od petr_riha »

pavproch píše:zapomeň na 1.4, zopakuju co mi řekl "off record" prodejce, dyž sem objednával leguána (2.0TSI) : "jednačtyřku nebrat, je to příliš malý motůrek na takový kus auta.. "
Tak ony se i ty off record komenty liší. Mě soudružka na Proseku v Proscheti říkala, že Tiguan s 110kW naftou pojede jak drak :-D A nejel, překvapivě :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
walker40
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 led 08:49

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od walker40 »

pavproch píše:
A druhý koment: když to má být "rodinné" taxe to to musí (aspoň trochu) líbit (já vím, 100 soudruhů, 101 chutí), opravdu se i (IMHO velehnusná) RAV4 líbí?
Vzhľadovo nemám problém so žiadnym s uvedených modelov (subjektívne CR-V vyzerá asi najlepšie z nich) , ale skôr než na vzhľad sa zameriavam na spoľahlivosť, bezpečnosť a praktickosť.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1754
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od petr_riha »

Vzhled je hodně subjektivní. I ty motory. Mě třeba Tiguan 110kW přišel slaboučký, v naftě i benzínu. Tobě by třeba dostačoval, třeba od auta a motoru čekáš něco jiného, než já.

Máš vybrané 3 modely včetně jejich motorizací, asi bych si je šel projet a rozhodl se pocitově na místě. Pak můžeš řešit i ty sourozence ala Tarraco, které bude levnější, ale "horší v interiéru".

Bezpečí bude u všech nových aut stejné kategorie stejné. Praktičnost u všech SUV asi podobná, nejsou to kombíky, celkově se mi líbí pojem "rodinné SUV" - tam asi budeš řešit výšku nákladové hrany, možná nějaký rozměr (ne objem) kufru kvůli kočárku (?). Atd.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od Jaggie »

walker40 píše:Samozrejme, vsetky auta ktore zvazujeme skusame aj osobne (ci nam vyhovuje priestor a pod.) Tu hladam skor radu tykajucu sa skusenosti s konkretnym motorom, pripadne kvalitou spracovania.

Vychadza mi to tak, ze ak by som sa chcel zamerat na dlhorocnu spolahlivost, tak ist cestou Rav4, ak by som sa zameral na bohatsiu vybavu a priestor , tak Kodiaq/Tarraco. Japonci vsak v okoli toho budgetu ponukaju uz aj pohon vsetkych kolies.
pokud zaradis RAVku do uzsiho vyberu, bez ji projet... motoristicky je to line jako prase...
tak abys vedel, jestli ti to bude vubec vyhovovat
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od honziss »

Mimochodem, Tiguan ted bud mit novej model, nevim presne kdy, ale je to na spadnuti. Rozdily by mely bejt stejny jako u golfu, tj hlavne interier a motorizace.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od mmira »

ja nechci trollovat, ale neda mi to. neni nahodou pojem "rodinne SUV" zcela mimo misu? ani ty nejvetsi, Escalade apod pomijim, nedokazi nabidnout tolik mista, co treba superb. uz i octavie ma vice prostoru nez kodiaq.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Lukasp
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28 úno 22:09

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od Lukasp »

walker40 píše:To volvo je sice pekne, ale v aktualnej generacii je dost mimo budget :)

Viete mi este poradit ako su na tom koncernove 1.5 TSI v kombinacii s DSG pri takychto tazsich autach? Bude tam dostatocna akceleracia pri predbiehani? Mal som testovaciu jazdu CR-V s 1.5 Turbo CVT (142kW) a zrychlovalo to velmi slabo.

Jen potvrzuji již napsané, měl jsem 1,5 tsi v kombinaci s 4x4 a DSG a to byla úplná tragédie - v Karoqu spotřeba okolo 8,5 - 9l a vůbec to nejede. Teď jezdím Kodiaq 4x4 DSG 2.0 tsi 140kw, jede to o poznání lépe, ale spotřeba taky neadekvátní (dle mého názoru) - okolo 10l, ale auto zatím nezajeté. Víc mi v těchto autech stále dávají smysl diesely.
Odpovědět