Ojetý spolehlivý kombík

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
pokornja
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15 led 14:05

Ojetý spolehlivý kombík

Příspěvek od pokornja »

Ahoj, rád bych zde položil otázku ohledně výběru ojetiny s velkým kufrem a rozpočtem do 350 tisíc. Jelikož se v autech absolutně nevyznám a načetl jsem pár článků, které mě úplně odradily od koupi ojetého auta, tak moc nevím, co vlastně hledat, s jakým nájezdem, stářím atd. Původně jsem pokukoval po dvojkovém faceliftovaném superbovi v dieselu, ale po pár radách od známých jsem došel k závěru, že na denní dojíždění Prostějov - Olomouc a víkendovým výletům to asi není úplně ideální volba, takže hledám spíš něco v benzínu. Obecně se mi líbí škodovky, třeba taková oktávka 3 před faceliftem, 1,2 nebo 1,4 TSI. Opět jsem něco málo pročetl a nejsem si teď už jistý ani spolehlivostí samotné Škodovky, takže stojím na mrtvém bodě. :ymblushing: Nejdůležitější pro mě je, aby to auto aspoň nějakých 10 let vydrželo a potom bych se díval po něčem jiném, ale představuju si, že s tím vydržím, dokud to pojede. Zároveň ale chci, aby se mi to auto líbilo, což je samozřejmě dosti subjektivní požadavek. Do třetice, aby to jelo slušně, dalo se s tím předjet třeba do kopce atd. Jsem zvyklý na Toyotu Yaris z let cca 2001–2003 a o podobný vysavač už nemám zájem, přestože je to jinak docela fajn auto :)) Předpokládám, že autobazary moc nebrat, ale asi to záleží, taky jsem dostal tip na Das Welt auto...
Díky moc za jakékoliv poznatky, které by mě nasměrovaly na správnou cestu.
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: Ojetý spolehlivý kombík

Příspěvek od lm2904 »

Koncernová auta mají velkou variabilitu s výbavou a tím i cenu. Jsou pěkné oktávie s hezkou výbavou a třeba s víceprvkovou nápravou (velmi doporučuji) a pak jsou kusy, které jsou z firem a ty mají typicky výbavu horší. Vybrat tu správnou může být dost peklo. Dá se najít rozumná nabídka u 3 roky starých leasingových aut (třeba skoda plus), ale tam bude cena vyšší.

Zkus: https://www.skodaplus.cz/Car/1550231/sk ... ody_type_4

Alternativou může být třeba Focus, Auris, Astra ze soukromých rukou.
Já osobně upřednostňuji nižší střední třídu, avšak novější auto s vyšší výbavou, než střední třídu (passat, superb, f32 BMW) ale v holobytu.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Ojetý spolehlivý kombík

Příspěvek od m.deejay »

A co zůstat u Toyoty Auris 1.6 benzin z roku 2019, najeto kolem 3tis km v záruce...Renault Megan, úplně nový za 350tis...Focus 1.6 z roku 2018, najeto 18-25tis km kolem 320-350tis kč...
Prémiové značky by měly najeto podstatně více km a roky výroby kolem 2014-2015.
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Odpovědět