Auto do 250 000 tisíc

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
orxand
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30 pro 11:09

Auto do 250 000 tisíc

Příspěvek od orxand »

Zdravím sháním auto na dojíždění do práce. Trasa 15 km po silnici první třídy 50,90 prakticky bez zastavení +2 km po městě semafory,kolony. Trasu píšu pro představu jak s autem většinou jezdím. Vyjimečně 1 měsíčně cesta do Hradce Králové takže 40 tam a 40 zpět.

Požadavky na auto kombi maximálně liftback nic jiného nepřipadá v úvahu. Staří 2013 a mladší.
A ted motor. Diesel jsem kvuli této trase zamítl, protože bych oddělal DPF. Tudíž se zaměřuji na benzíny. Ale jsem v rozpacích po jaké značce se koukat. Škoda a Volksvagen dělají jen turba což mě příjde i na moje trasy zbytečné. Hodně se mi líbí Hyundai i30 nebo Kia ceed, ale nevím jak jsem na tom se spolehlivostí benzinových motorů. Také Fiat tipo je pro mě lákavý, ale odrazuje mě, že na našem trhu je jich hrozně málo příčina je snadná. (koncern) Francouze neznám nekoukal jsem, ale trochu mě odrazuje co furt slyším v práci že auta na F prostě nebrat( tím ale neříkám že auta na F jsou špatná, koncern také v poslední době má dost problémů viz starší TSI a jejich pověstné řetězy.). Jelikož nemám zkušenosti s řízením více vozidel těžko se mi dělá obrázek.

Prosím tedy o tipy na auta s benzinovým motorem bud tedy s turbem( ale tady se bojím přímého vstřikování a následné karbonizace a v podstatě že je to takový benzinový diesel) nebo s atmosferickým motorem. Zároven pokud se mýlím budu rád vyveden z omylu. Situace s novými a ojetými auty v tuhle chvíli je podle mě jedna velká džungle. A nejsem člověk co kvůli 2l/100km bude riskovat opravu turba,vstřiků a DPF.

A jen vás chci ještě požádat aby se tato debata nestala jen další bitvou koncern vs všichni ostatní. Toho je na diskuzních forech až až. Mě prostě jen zajímá co za 250 000kč by jste si koupili a proč. Děkuji :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto do 250 000 tisíc

Příspěvek od HondaMan »

Turba není třeba se bát. Při Tvém nájezdu odejde max 1x za 10 let, ale výhody budeš užívat neustále.
Řeči o Francouzských autech jsou už pár let jen hospodské řeči. Není to ale výrazném zlepšení fr aut, ale o postupné degradaci kvality všech ostatních.

Leon, Octa, Golf nezklamou. Klidně i v 1.0 nebo 1.2 TSI.
Než jít směrem Korea, tak bych raději koupil Francouze (já to tak udělal).

Pokud bys trval na atmo motoru, pak by Ti mohl sedět Auris.
2.9T RWD
orxand
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30 pro 11:09

Re: Auto do 250 000 tisíc

Příspěvek od orxand »

Děkuji za tipy a zároven za příkladnou odpověd.
Ano motor 1.2 Tsi konkrétně 81kw důvěrně znám. V práci máme 3fabii a absolvoval jsem s ním jízdu do ostravy a zpět a upřímně ten motor mě dost okouzlil jednak spotřeba plné auto (firemní auto,benzín) takže dostalo pořádně pokouřit a počítač ukázal 6.6 litru. No nádhera. Bohužel cena už nehraje v můj prospěch. Tyto motory se špatně shání a když už tak ve škodaplus nebo das wetlauto tak chtějí 300 tisíc a víc. Bohužel 250 tisíc je pro mě strop.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto do 250 000 tisíc

Příspěvek od HondaMan »

Takbych koupil Francouzskou alternativu.
308 SW 1.2THP
http://www.sauto.cz/osobni/detail/peuge ... 8/18577426

Je to jen příklad. Ale za 225 máš 4 roky staré auto z 50tkm. Koupíš na úvěr a druhý den doplatíš s 1% pokutou.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Auto do 250 000 tisíc

Příspěvek od Zajda »

Momentálně se rozhlížím po něčem podobném a zaujaly mě ceny skladovek Renault Mégane s 1,33 TCe (Hlavně ne 1,2 TCe což byl průser) podladěným na 74 nebo 85kW. Klidně pod 300 000, sice se započtením všech slev za výkup a financování. Na financování napaří nesmyslný úrok aby si slevu vzali zpět, ale soukromá osoba může předčasně splatit úvěr s minimálním penále a vydrbat s nima.
《》
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Auto do 250 000 tisíc

Příspěvek od Honza42 »

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list
Prakticky nové auto od slušného prodejce. Jede to hezky a nic to nežere. Problémy s tímto motorem prakticky žádné.

a další : https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list dokonce Style s lepší klimou a radiem
Odpovědět