Benzínová čtyřkolka do milionu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od HondaMan »

DS: imho je to auto pro holku. Měl jsem Sportline 2.0TDI 140kw DSG. Níže mé starší komentáře:
HondaMan píše:Field report z prvních dnů užívání Kodiaqu: Holka, která mi auto předávala mi to prezentovala jako modlu, má žena to auto miluje* a začíná šetřit, soused mě včera večer neodpověděl na pozdrav /náhoda?/ já jsem podstatně zdrženlivější.
DSG resp. automaty nemusím, ale díky pádlům pod volantem mi to přijde snesitelné. Jen často řadím sám. Výkonu to má tak akorát resp. jako alternativa k MPVčku na odvoz dětí do školy/fotbal/cokoliv ok. Z podvozku mám rozporuplné pocity. Nemá to adaptivní tlumiče, ale i na 19" to není přehnaně tvrdé (235/50). Naklání se na můj vkus až moc a v mé oblíbené zatáčce (zhoupnutí přes mostek a za mostkem ostrá pravá) padá na vnější přední kolo, ESP spustí polach a vše je špatně (v tom samém místě Insignia CT pod plynem krásně vyjíždí ze zatáčky. Na druhou stranu na hupu, kde Insignia ztrácí kontakt s vozovkou, tlumiče jdou na doraz a následuje dopad Kodiaq elegantně propruží a jede dál.
Ve Sportline se na to dá koukat, Infotainment a pičovinky jsou o několik světelných let před PSA vč. Opelu...

Závěr: Dobré auto, pro které ale nejsem cílovka. 2.0TDI 140 kw není nejlepší motor a adaptivní podvozek je must. Překvapuje mě, kolik lidí si to koupí místo, v mých očích dobře fungujícího SuperB.

*sedí vysoko, děti se do toho dobře skládají, hluboký kufr, displaye se lesknou, zvenku se to leskne, muzika hezky hraje, automat je prý hodně fajn, couvací kamera je lepší než u PSA a lépe se s tím parkuje než s Insignií.

//edit: a abych nezapomněl, ty jakožeskořepiny stojí úplně za piču. I se svýma 183 cm jsou pro mě nízké a nepříjemně široké.
HondaMan píše:Obrázek
Ráno dětem pro rohlíky...
Kodiaq Sportline 2.0TDI 140kw
Někde bych našel i fotku s 11 na 200km trase. Já bych se dlouhodobě vešel do 10. Normální člověk okolo 8, ale to Ti je jedno. Tohle byla nafta.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od Snowman000 »

DoubleSix píše:Teď jsem koukal na youtube a poláci tam testují spotřebu (autocentrum.pl). A překvapivě to vyšlo takhle:
Škoda Superb 2.0TSI 200kW - 94km/h = 7,1; 147km/h = 11,3
Škoda Kodiaq 2.0TSI - 94km/h = 5,8; 147km/h = 9,6
Je mi to trochu divné.
Chápu, že víc koní se musí víc nažrat, ale zase ta karoserie Kodiaqu si něco vezme.
Ta ich spotreba pri 147km/h pri Superbe je neprimerane vysoka a mam problem jej teda verit, aspon na zaklade mojich skusenosti z Passatov (iked 206kw a este so starou 6st. DSG), a tam je to urcite pod 10 pri takom tempe. A Kodiaq mi pride zase hodne optimisticky, kedze tam som zase pod 10 spotrebu snad nikdy nevidel (Allspace). Tie spotreby Kodiaqu sa mi teda viac podobaju na 2,0 TDI 140kW ako TSI... [-(
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od ctrl_j »

zdeny píše:Zkus si nový Subaru Outback. Možná tě zaujme. Do ceny by ses mohl vejít. Jinak v mém se dozadu poskládají 3 dosplělí chlapi zcela v pohodě, je to velký auto.
Kde ho v CZ maji pls?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

Snowman: ne, je to opravdu benzín:
https://www.youtube.com/watch?v=ndn2JHN6FP0

Také mi přijde, že na ten SuperB je ta spotřeba moc vysoká. U Kodiaqu 2.0TSi měli v testech průměrnou spotřebu kolem 8,5 až 9l, což odpovídá té spotřebě z videa.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan: dík, takže verzi Sportline nebrat, raději Style (nemusím Alcantaru, raději pořádnou látku).
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od řidičBOB »

Kodiaq 2.0TSI ale není 200kW. Takže počítám, že tam byl diametrálně rozdílný styl jízdy. Protože na toho Kodiaqa nemá smysl šlapat...
Každopádně mám jinou zkušenost.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

On ten Sup je ještě starý s 6DSG. Ale i tak mi to přijde jako hrozně moc.
Jinak šlo o ustálenou rychlost na dálnici na tempomat.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od řidičBOB »

Tak to je úplná blbost. Tam ti stačí, aby bylo víc kamionů a turbulencí a spotřeba je úplně jinde...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od Snowman000 »

Moja posledna skusenost s Tiguan Allspace...2.0 TDI 150k DSG, cisto dialnica 150-160 jemny protivietor a dost spomalovacov a 9,6l...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od honziss »

Ja myslim ze ta spotreba u 2.0tsi sedi, cupra jezdila dalnici pri tempomatu na 150 v prumeru za 10 a to jsem nejel furt 150.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět