Benzínová čtyřkolka do milionu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

Vybírám nástupce na Škodu Superb Combi 1.4TSi 4x4. Chtěl bych benzínovou čtyřkolku s cenou do milionu Kč s DPH (po slevě). Naftu opravdu nechci. Dozadu by se měly posadit 3 odrostlejší děti (188 / 175 / 168 cm). Rád bych měl manuální převodovku (ale to už je skoro nesplnitelné).

Zatím jsou ve výběru:
- něco z trojky Kodiaq / Tarraco / Allspace 2.0 TSi
- Superb 2.0TSi
- Honda CRV / Toyota RAV4 (tady by mohl být i ten manuál)

Prémiovky (Q3, X1, GLB, XC40) mi přijdou menší než ta výše uvedená auta. LR Discovery Sport je už poměrně drahý a výbava oproti těm autům výše bude slabší. Totéž asi i Volvo V60.

Co byste doporučili? Čemu se vyhnout?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od řidičBOB »

Z první trojky bych já osobně bral Kodiaq, protože: proti Salátu je to zpracování a materály jinde; Allspace je "starý model".
K Superbu asi není potřeba nic říct - máš to, znáš to. V poFL je akorát mnohem lepší odezva DCC (s podvozkem si asi fakt někdo hrál) a pro by u mne hovořily také Matrix LED, které svítí velmi dobře.
Japonec až nakonec. Sorry.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od Stepan »

STI :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od zdeny »

Zkus si nový Subaru Outback. Možná tě zaujme. Do ceny by ses mohl vejít. Jinak v mém se dozadu poskládají 3 dosplělí chlapi zcela v pohodě, je to velký auto.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od HondaMan »

CRV i RAVka bude o dost levnější i v hybridní verzi.
Kodiaq je fajn auto, ale sám bych si ho nikdy nekoupil (cca 14 denní zkušenost a 2tKm). Z Tvého výběru bych šel pro Superba.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od Snowman000 »

řidičBOB píše:Z první trojky bych já osobně bral Kodiaq, protože: proti Salátu je to zpracování a materály jinde; Allspace je "starý model".
K Superbu asi není potřeba nic říct - máš to, znáš to. V poFL je akorát mnohem lepší odezva DCC (s podvozkem si asi fakt někdo hrál) a pro by u mne hovořily také Matrix LED, které svítí velmi dobře.
Japonec až nakonec. Sorry.
Podpisujem co pisal BOB a len dodam, ze jazdne bude ten Superb neporovnatelne lepsi, rychlejsi (predsa len 190k v Kodiaqu je taka LTT motorizacia) a hlavne bude jazdit tak s o 2l mensou dialnicnou spotrebou.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

řidičBOB píše:Z první trojky bych já osobně bral Kodiaq, protože: proti Salátu je to zpracování a materály jinde; Allspace je "starý model".
K Superbu asi není potřeba nic říct - máš to, znáš to. V poFL je akorát mnohem lepší odezva DCC (s podvozkem si asi fakt někdo hrál) a pro by u mne hovořily také Matrix LED, které svítí velmi dobře.
Japonec až nakonec. Sorry.
Více méně mi mluvíš z duše.
Ti japonci mi přijdou takoví "levní" a s horší výbavou.
Z těch 3 SUV mi také nejvíc vyhovuje Kodiaq (za nejméně peněz nejvíce výbavy).
U Supa se mi líbí ten 200kW motor (ale mám obavy, abych ho psychicky zvládl = občas mívám závodnické choutky).
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

zdeny píše:Zkus si nový Subaru Outback. Možná tě zaujme. Do ceny by ses mohl vejít. Jinak v mém se dozadu poskládají 3 dosplělí chlapi zcela v pohodě, je to velký auto.
Ten byl ve výběru také, ale jsou 2 věci, které mu neodpoustím. Ta první je, že nemůže mít rezervní kolo (to se mi zrovna nedávno mooooc hodilo). A ta druhá, důležitější, je cvt převodovka.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan píše:Kodiaq je fajn auto, ale sám bych si ho nikdy nekoupil (cca 14 denní zkušenost a 2tKm). Z Tvého výběru bych šel pro Superba.
Povídej, to mě zajímá
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Benzínová čtyřkolka do milionu

Příspěvek od DoubleSix »

Snowman000 píše:Podpisujem co pisal BOB a len dodam, ze jazdne bude ten Superb neporovnatelne lepsi, rychlejsi (predsa len 190k v Kodiaqu je taka LTT motorizacia) a hlavne bude jazdit tak s o 2l mensou dialnicnou spotrebou.
Teď jsem koukal na youtube a poláci tam testují spotřebu (autocentrum.pl). A překvapivě to vyšlo takhle:
Škoda Superb 2.0TSI 200kW - 94km/h = 7,1; 147km/h = 11,3
Škoda Kodiaq 2.0TSI - 94km/h = 5,8; 147km/h = 9,6
Je mi to trochu divné.
Chápu, že víc koní se musí víc nažrat, ale zase ta karoserie Kodiaqu si něco vezme.
Odpovědět