prvni “rodinne” auto do prahy lehce ojety rapid za 200-250k?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
koblihopomeranc
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06 pro 13:10

prvni “rodinne” auto do prahy lehce ojety rapid za 200-250k?

Příspěvek od koblihopomeranc »

ahoj, prvni prispevek

vybirame s manzelkou nove auto na jezdeni po praze a nejake vylety s miminkem (mozna casem i do zahranici) ... protoze ale nemam moc zkusenosti (naposled jsem mel auto pred skoro 10ti lety a jen tak si jezdil na chatu a ke znamym, a ted delam kondicni jizdy) a i relativne novou situaci s ditetem, tak uplne nevim kam to cilit

puvodne jsem myslel, ze by daval smysl operak na 1-2 roky s nejakou nejlevnejsi variantou, napr. fabie do 10k km je cca 4k/mesic, ale pak jsem zacal koukat na “ojetiny” a docela me prekvapilo, ze se prodavaji i relativne dost nova za hodne slusne ceny ... navic lidi psali, ze treba mala fabie neni uplne idealni na to tam nacpat kocarek s vecma, manzelkou a ditetem, ale ze v rapidu je treba o dost vic mista

co me prekvapilo, ze treba za 200k se da sehnat s malo km (https://www.aaaauto.cz/cz/skoda-rapid/c ... 00&promo=b) a prekvapive i tovarni zarukou na nekolik let? nevim jestli treba neco neprehlizim tim ze o kupovani aut vim relativne prd, ale hlavni lakavost na operaku mi prisla, ze bych nemusel resit servis, ale tyhle “levne” ojetiny v zaruce na tom jsou stejne a nemusim se bat skrytych zavad?

nicmene at to zkratim, je vubec rapid dobra volba? celkove mame budget rekneme 200-300k, kam se cenove u tech ojetin vejde treba i hybrid toyota yaris (coz zase nevim jestli ma cenu resit s tim lepsim parkovanim po praze), nebo jestli se spis vykaslat na kupovani auta s malo kilometry a vzit neco lepsiho co ma treba najeto 80-100k? a nebo to vzit uplne opacne, a radsi malicko priplatit a koupit uplne nove (fabii 3 nebo i toho rapida) a vyhnout se tak problemama se skrytyma zavadama uplne?

jinak netouzim po tom nijak vlastnit skodovku, ale prislo mi, ze cenove prakticky vsechno ostatni (krome mozna hyundai) vyjde mnohem hur?

jakekoliv tipy vitany, klidne i typu “precti si tohle cely forum predtim nez neco koupis”, protoze o tom fakt vim kulovy, a ze vseho nejvic se asi bojim, ze za neco dam 200k a po mesici zjistim, ze potreubju dalsich 100k na novej motor, protoze tam neco prasklo, nebo ze koupim peknou toyotu, nekde najedu na obrubnik a budu platit 50k za drahy dily co by u fabie staly par korun

diky!

edit: jenom jeste dodam, ze sice jsem po autoskole par let trochu jezdil, ale vic nez treba 5kkm jsem asi nenajezdil, takze rozhodne nejsem nejak zkusenej ridic ... ale prave nevim jestli z tohodle pohledu je lepsi mit nejakou sunku ojetyho rapida/fabii co muzu odrit, nebo neco co ma modernejsi bezpecnostni a asistencni featury
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: prvni “rodinne” auto do prahy lehce ojety rapid za 200-2

Příspěvek od tommas »

Určitě bych se vykašlal na tu variantu "něco lepšího s nájezdem 80-100k". Každopádně obecně pro tvé použití je Rapid, případně Fabia Combi určitě dobrou volbou. A pokud budeš vybírat v kategorii rok starých aut, které mají najeto podobně, jako Rapid z tvého postu, tak není moc důvodů k obavám.

Z konkurentů mne napadá od Hyundaie odcházející IX20. V rámci rozměrů, které to auto má, je uvnitř hodně místa a možná může vyhovovat i lehce vyšší sezení. Výhodou je u Hyundaie 5 roků záruka bez omezení kilometrů, nevýhodou dražší servis než u Škodovky.

Obecně doporučuji si ty auta zajít někde prohlédnou, zkusit si sednout, zkusit dát do kufru kočárek, na zadní sedadlo autosedačku a podobně. Jinak bych se možná díval na kusy, které mají alespoň zadní parkovací senzory, ve městě se to rozhodně hodí, zvlášť pokud zkušeností je méně.

Jinak než AAA, tak bych se určitě podíval na programy ročních vozů přímo jednotlivých automobilek ( Škoda plus, Das Welt Auto a podobně).
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
koblihopomeranc
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06 pro 13:10

Re: prvni “rodinne” auto do prahy lehce ojety rapid za 200-2

Příspěvek od koblihopomeranc »

diky za detailni odpoved :)
tommas píše:Jinak než AAA, tak bych se určitě podíval na programy ročních vozů přímo jednotlivých automobilek ( Škoda plus, Das Welt Auto a podobně).
podivam, jenom jsem se chtel zeptat, jaky to ma vlastne vyhody oproti AAA kdyz beru v potaz ze v AAA koukam taky jenom na auta co maji tovarni zaruku? hadam ze tam asi nejaka vyhoda bude, protoze to vypada o ~50k drazsi? :-\
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: prvni “rodinne” auto do prahy lehce ojety rapid za 200-2

Příspěvek od lampa »

Cena 200k plati jenom při vyuziti nevyhodneho financovani, jinak je to za 265. Ackam se vyhni, protože pokud bys tam prisel, tak ti budou cpát formou velmi dumyslneho psychickeho natlaku prave ono financovani, ke kteremu je smlouva na 40 stran, které nerozumi ani pravnici. Stejne tak je u AAA vetsi sance, ze auto bude mit skryte vady (ano, vim ze proklamuji záruku na skryte vady atd.) protože se například jednalo o tyrane auto z autopujcovny (u zanovniho rapida s 15 tisici v zakladni vybave je to velmi pravdepodobne). Vetsina aut této kategorie s timto najezdem budou prave byvale predvadecky/sluzebaky/auta z pujcovny, která většinou nemaji lehky život. Ale zaroven bych ocekaval, ze do AAA se dostanou prave ty nejzubozenejsi kusy. I když je pravda, ze znicit auto během 15 tisíc km není tak snadne a kdyztak mas tovarni záruku. Ale jak rikam, obesel bych dealery VW/Skodovek a podival se po vozech z programu skoda plus/das welt auto, jak radi kolega. Rapid pro tvoje potřeby není spatna volba. Pokud chces alternativu, muzes se podivat po Fiat Tipo kombi, Kia Ceed kombi, Hyundai i30 kombi, Renault Megane kombi... Yaris je maly, pokud toyotu tak minimalne auris/corolu. Na rapidu je mi sympaticke, ze to není kombik, ale přitom si zachovava jeho prakticnost. Nevýhodou muze byt, ze trochu vice drnca a je uzky (zase se s nim diky tomu lepe parkuje, coz muze byt pro zacatecnika vyhoda).
Odpovědět