Škoda Octavia vs VW Passat

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Bely
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20 lis 13:47

Škoda Octavia vs VW Passat

Příspěvek od Bely »

Zdravím, chtěl bych si koupit auto a rozmýšlím se mezi Octavií a Passatem a nedovedu se rozhodnout, které by bylo přijatelnější, proto bych se rád obrátil na vás všechny a poprosil a o svůj názor.

Mé požadavky jsou pouze:

2014+
Kilometry do 200tkm
2.0 TDI DSG
Cena do 350 tis

Předem děkuji za jakýkoli názor!
Naposledy upravil(a) pavproch dne úte 03 pro 18:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: CAPSLOCK v nadpisu, no fuj!
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od jirka87 »

No hlavně při rozpočtu 350 bych teda určitě nekoukal po Octavii, leda že bych chtěl mít auto, které na poměr cena/výkon (ojetina) vychází nic moc ve srovnání s jinými možnostmi.

Za 350 se dá koupit pěknej Superb. Tenhle je sice ještě PLUS DPH, ale dává to tušit co se dá pořídit do 350 all in.

https://auto.bazos.cz/inzerat/112272948 ... anoram.php

https://auto.bazos.cz/inzerat/112014003 ... lk-dsg.php

Chápu, že 350 je strop, ale proč bych měl teda jezdit ve 3kové Octavii s vlečenou zadní nápravou, když můžu mít v podstatě naprosto zánovní auto to teda nechápu. A do 200-250 000Km s tím autem žádný echt problém nebude a při slušném zacházení vydrží ten podvozek naprosto netknutý v originále.

Upřednostňoval bych dovoz z Německa, nebo nákup přes český Škoda Plus a cenu stáhnul nebo alespoň požadoval výměnu oleje v motoru, DSG a zimáky. Na těch ojetinách mají dost slušné marže, takže i prostor s tím něco dělat...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od HondaMan »

Větší auto nemusí být logicky lepší. Zatímco s 2.0TDI 110kw je OIII sympatický univerzál, tak v Superbu to není žádná sláva. Také parkování, sousedé, rozměry garáže...

Pokud bych teď, pro sebe, kupoval nové auto, tak bych se vykašlal na 5m dlouhý kombík a koupil naloženého Golfa a nic by mi nechybělo. Kufr využiju 1 - 2x za měsíc. Horší parkování, vyšší spotřeba, těžkopádnost, nižší dynamika při podobném výkonu... každý den.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od aikoN »

Taky nechápu ty snahy kupovat za dané prachy co největší auto. Je taky logické, že Oktávka za stejné prachy bude novější, zachovalejší a s nižším nájezdem, než Superb/Passat. Takže pokud rozměrově vyhovuje, není podle mě co řešit. Rozdíl mezi torzkou a multilinkem taky většina lidí pozná tak maximálně na účtu za geometrii.
Rychlost zabíjí!
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od jirka87 »

Ja to bral tak, ze pokud nekdo hleda Prase, tak asi hleda dalnicni auto. A tam jednoznacne pro ne plati, ze lepsi akusticky klid, vice airbagu a vyssi hmotnost triumfuje.

Samozrejme muze mit zakladatel take volbu v nejake Insignii, nebo pokud v necem jinem. Hezka by v pripade sedanu byla S80 napriklad.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od Snowman000 »

Ja bych teda volil Golf Variant...v danom rozpocte sa da najst auto s neporovnatelne menej km a v dobrej vybave.
https://www.dasweltauto.cz/detail/292316599
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od aikoN »

jirka87 píše:Ja to bral tak, ze pokud nekdo hleda Prase, tak asi hleda dalnicni auto. A tam jednoznacne pro ne plati, ze lepsi akusticky klid, vice airbagu a vyssi hmotnost triumfuje.

Samozrejme muze mit zakladatel take volbu v nejake Insignii, nebo pokud v necem jinem. Hezka by v pripade sedanu byla S80 napriklad.
Akutstický klid, airbagy beru, ale v čem je výhoda vyšší hmotnost? To je podle mě i na dálnici dvojsečná sekera.
Rychlost zabíjí!
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od jirka87 »

Tak je a není...Trefí tě nějaká Astra při dobržďování do kolony nebo něco a pořád ještě to tak prostě je, že větší a těžší auto prostě tu výhodu v lecčems má.

Taky berme v úvahu trošku jinou věc - já mám třeba 187cm, což beru tak nějak jako průměr, prostě nepotkávám často někoho, kdo by byl nějak citelně menší nebo větší, než já. A prostě ty hnáty někam složit musím. Taky ruce...šířka ramen...Mě prostě není pohodlné auto velikosti Fabie II nebo současné V50. To je z nouze ctnost. Já si nepotřebuju s někým měřit péro že mám "velké" auto. Pokud bych kupoval kombíka pro sebe, tak beru v rámci svých finančních možností vždycky to největší co budu moct koupit, protože pak mám relativně dobře zajištěno, že se nebudu při jízdě hádat o loketku se spolujezdcem se kterým mám ve stejném čase intimní tělesný kontakt v oblasti ramen, nebo rukou/paží...

Prostě si myslím, že když člověka nelimituje jak je výše psáno rozměr garáže atd...tak proč brát malé auto (jako hlavní auto, kde uvažujeme i dovolenou atd...) ? Taky ta větší auta mají často i delší sedáky. A pokud něco fakt nesnáším a střílel bych za to, tak je krátký sedák. Nejlépe v tomto ohledu už léta fungují sedadla BMW, kde si může člověk sedák prodloužit jak potřebuje.

:)
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od honziss »

Obecne plati, ze vetsi auto = mensi hluk, vetsi pohodli, lepsi podvozek, smerova stabilita, bezpecnost, atd...

Teda za predpokladu ze neporovnavate supa s octou, kde je to fakt asi uplne jedno :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: ŠKODA OCTAVIA vs VW PASSAT

Příspěvek od lm2904 »

Já,když jsem nedávno kupoval auto, tak jsem si bez ohledu na značku sepsal vše, co požaduji a pak jsem začal dělat kompromisy s cenou a požadavky. Já jsem třeba člověk, co má rád lepší výbavu, takže raději budu jezdit v Octavii ve Style nebo LK, namísto Passatu v základu. Totéž s motorizací. Prostě na auto je třeba se dívat jako na celek, né jen na značku a typ. Jinak souhlasím s názorem, že vlečná náprava do takového auta nepatří. To ti už eliminuje výběr dostatečně. Existují O3 v víceprvkem. Je třeba dohledat jaké typy a ze kterého modelového roku to je. Záleží na motorizaci. Golf je také dobré auto, ale mě nějak za cenu nepřesvědčil (kupoval jsem ale nové auto). Jen pozor, že i Golf existuje s vlečnou nápravou. resp. jeho slabší motorizace.
Nepíšeš, jestli chceš kombi nebo sedan. Passat v sedanu (měl jsem) má dost nepraktický kufr, upřednostňuji LiftBack, jako je třeba Octavia. Pokud najdeš dobrou nabídku, nepohoříš ani s jedním autem.
Odpovědět