Opel Astra 2009 za 30 000kč?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Opel Astra 2009 za 30 000kč?

Příspěvek od cyxyc »

Zdravím, prosím Vás o názor na tenhle inzerát:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list

snažil jsem se najít další nabídky na tohle auto, ale všechny Astry z roku 2009, které jsem našel, už vypadají úplně jinak (jako po faceliftu), a cenově byly tak o 80 000 dražší.
Prosím o zhodnocení ceny, případně auta samotného a nejlépe i prodejce.
Ta kombinace nízkého nájezdu a nízké ceny se mi nezdá (že by stáčela i škoda plus?).
Taky jsem na různých fórech našel, že některé tyhle Astry při vyšším nájezdu žerou pomalu víc oleje než benzínu. Je nějaká možnost, jak toto při testovací jízdě a prohlídce odhadlit?

Díky za každou přínosnou odpověď
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Opel Astra 2009 za 30 000kč?

Příspěvek od Zajda »

Je to Astra G, v roce 2004 už byla nová generace (Astra H), ale tohle se ještě vyrábělo jako Astra Classic, takže rok 2009 není nemožný. Kdo to kdy stočil se nedozvíš, kabelem za pár stovek z Aliexpressu si na počítadle nastavíš co chceš.
Spotřeba oleje - pro začátek se podívej na měrku kolik ho tam je. Větší spotřebu oleje na testovací jízdě nepoznáš, jedině by to bylo tak špatné že jde z výfuku namodralý dým. Za 30 000 může jít o slušnou koupi, pokud není úplně zrezlá jako většina těchto Aster. Ale věšteckou kouli nemám.
《》
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Opel Astra 2009 za 30 000kč?

Příspěvek od Jenyk »

Měl jsem to v kombíku. Dobrý, nenáročný, pohodlný auto s překvapivě velkým vnitřním prostorem na malé vnější rozměry (kombík byl snad o půl metru kratší, než Octavia a přitom to mělo stejný kufr). O slabinách ani nevím, snad jen převodovkám odcházely synchrony, na mé to bylo slyšet hlavně v zimě, než se zahřála. Záleži na kusu, chce to pořádně prohlédnout.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět