Výběr Mercedesu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Názor na toto auto

Příspěvek od Zajda »

xinek99 píše:Zdravím, zajímal by mě Váš názor na toto auto.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list
Nezajímal, jen chceš posvětit svou volbu a ať tu padne cokoliv, stejně se furt budeš motat okolo starých Merglů za cenu rovnající se jedné větší opravě :-) Kdybych to neviděl tisíckrát na fórech s auty nebo počítači...
U odkazovaného exempláře si rovnou připočti kolem 5-6000 za pravý světlomet (cena druhovýroby Hella).
《》
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od jirka87 »

xinek99 - já ti trochu osvětlím, jak vypadá nákup auta za 100,protože se v těch sračkách právě patlám, ju ?

Auto 90 000Kč
Přihlášení 800Kč
Pojistka 5400Kč
Rozvody, kladky, pomocný řemen, napínáky - cca 9 000Kč - servis
Olej, filtry, svíčky - 3000Kč - sám
Zimáky 6,5mm Continental z bazoše na ALU kolech - 6000Kč
Uložení zadního stabilizátoru - 400Kč - sám

Závady na které jsem zatím přišel a musím je opravit okamžitě :

Zkurvené kolové matky - cca 500Kč
Prasklé odvětrání ventilového víka - cca 900Kč (ještě sháním)
2x vodní hadice před umřením, už mají prasklou krycí vrstvu - cca 2000Kč originál - nahradit metráží to kvůli rádiusu nejde
Kapalina v servu černá jak bota - to bude tak 600Kč
Výměna oleje v převodovce - to jsem zvědavej jak to budu dělat....1300Kč (569Kč za litr a do náhrady nejdu)

Závady o kterých vím, ale zatím je dělat nebudu :

- lehce prolíná hřeben řízení - jednou vychčije úplně...zkušenosti s tím už mám :-D cca 13 000Kč (nápravnice dolů atd...luxusní věc)
- nefunkční klima - v hajzlu jednotka klimy. Nová bude stát nesmysl = hledat na vrakáči
- 2hmota už o sobě dává vědět - když na sebe budu hodnej, vejdu se do 20 000Kč
- přední ramena mají vůli a na hodně rozbitých cestách uvnitř města to citelně klepká - 3400Kč za výměnu svépomocí + 800Kč geometrie v autoservisu

Došel jsem k závěru žeje úplně jedno jak staré máš ojeté auto pokud není maximálně roční...Myslel jsem si, že si něčím polepším, když odjebu z baráku 20letej koncern a hovno jsem si pomohl. A jezdím za 9. =))

Takže hodně štěstí s 20letým Mercedesem študáku
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od HondaMan »

Situace je uplně stejná s dvoj/troj/násobným rozpočtem. Vše jsou to vyjeté vrány bez světlé budoucnosti.
Proto jsem pred 2 lety koupil zene na poskakovani kolem komina nove auto s 5 letou zarukou a mam par let klid.

Občas to chce akceptovat sve finanční možnosti a nekupovat "Mercedes" když mám s bídou na "Trabanta".
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od M.Z. »

Jirka 87: aspoň vím, jak uvažujou lidi, po kterých jsou věčně někde mastné skvrny na parkingu...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od jirka87 »

M.Z : nevím přesně o čem je řeč. Já mám motor, převovodovku, chladiče suchý jak pepř, takže fakt netuším na co to byla narážka.

Pokud se bavíš o řízení, které zmiňuju, tak lehce prolíná u mě znamená, že okolí zátky je potaženo mastným flekem, na který se nalepil prach. Nic nekape,nic neuniká. Nicméně fakt, že tam ta skvrna je dáv tušit, že v dohledné době se mám na co těšit a asi mi to nebudeš věřit, ale nejsem kokot, který by jezdil s tím, že mu ze serva uniká olej...

Takže je mi líto, ale rejpat budeš muset jinde.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od M.Z. »

jirka87 píše:xinek99 - já ti trochu osvětlím, jak vypadá nákup auta za 100,protože se v těch sračkách právě patlám, ju ?



Závady o kterých vím, ale zatím je dělat nebudu :

- lehce prolíná hřeben řízení - jednou vychčije úplně...zkušenosti s tím už mám :-D cca 13 000Kč (nápravnice dolů atd...luxusní věc)

všechen olej vychčije přes ten neviditelný průsak?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16363
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od pavproch »

Btw, uvědomuje si tazatel, že C (i E) jsou zadohraby? = "krapet" jiné chování auta na kluzkém (než dnes obvyklé předohraby) ? ....... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od řidičBOB »

No vždyť vo to asi de! :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od jirka87 »

M.z. - tebou citovany a mnou napsany text znamena, ze s tim uz mam praxi v podobe, kdy ta zatka proste raz naraz odpadne/vystreli a jsi bez posilovace a olej vsude. To je jina vec, nez kdyz ti to utika bokem pres manzetu axialniho tahla rizeni. Nemusi to tak dopadnout, ale muze. U me uz se nelze divit nicemu, protoze posledni tyden se dari znamenite...

Zakladatel - proste vybirej peclive s nekym, kdo tomu rozumi.I tak je to loterie.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr Mercedesu

Příspěvek od M.Z. »

Ok, jen jsem alergický na pojízdné čadící a prolínající vraky.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět