Auto pro studenta SŠ

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od vonkreuz »

Spolubydlící z internátu měl Š 125L přestříkanou na ružovou, říkal jí Láskyč. Pojezdil s ní celou republiku, všude se dostal, opravy za pár drobných. Do předního kufru se vešly dva 50l sudy podél. Druhý měl Trabanta sedan a to stejné, jezdil a užíval si.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od jirka87 »

To už je úlet. Je to z papíru, bezpečnost nula, spotřeba vysoká, všude z toho blije olej, je to hlučý, smrdí to.. - konstatuji stav většiny těch aut...A starty v zimě..to je pro dobrodruha.

Já měl 120 s nápravama z Mka :-D Chuděra šla v lese přes ručku bokem na strom. A kámoš měl 120M a narouboval na to dálkovej start na klíče a něco jako xenony :-D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od Předseda »

tywe tak to volvo je super! To jsem nečekal že se daj sehnat už tak levně. Na to se nějaká fobie nechytá vubec. Za mě show v podobě Volva.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od jirka87 »

Nepise se tywe, ani ty vole, nybrz "ty volve" :-D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od pavproch »

Zaznělo to tu už? Fiat Uno nebo Panda s atmo 1,2i nesmrtelným motorem - provozně (díly) výrazně levnější než ta zmiňovaná fobija.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od jirka87 »

To nečtete strycu. On chce štýl.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od HondaMan »

Starý páprdové raděj mladýmu klukovi aby měl rozum. OMG
Kup si pěkný Bávo, Alfu, Hondu s VTEC, kabriolet, ameriku, cokoliv a dej se na modlení. Když to nepojede, tak pojedeš sockou a když ani ta nepojede, tak to dojdeš. Who cares?

Pánové člověk je "mladej a blbej" jen jednou, tak proč si to kazit Fabií?

Dneska zpětně lituju, že jsem si kdy koupil rozumný auto. Každého z nich...
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od jirka87 »

Tvůj pohled na věc dává jasný smysl a souhlasím s ním také.

Více se ale přikláním k tomu, že je lepší být pojízdný permanentně a moct si k tomu provozu auta dovolit také tím autem někam jet. Za 100 000Kč by se vzládnul vejít do koupě přiměřeně hezké e46 coupe a nějakého základního vstupního servisu. Otázka je, zda je to pro začínajícího řidiče dobrý nápad začít se zadokolkou na zimu, zvláště, když vezmeme v úvahu, že ty e46 rozhodně nejsou auta s 50Kw.

Já mu poradil auto se kterým zvládne jezdit a finančně to utáhne. Ty mu radíš taky dobře, ale můj osobní tip je, že pak tihle kluci dopadnou tak, že se z něj stane ten typickej pozér, co svolává kluky na kafe na benzínku na okraji města, tam se v pátek sejdou po škole a budou tam srkat kofolu do 23hod a honit si péra kdo má nízkoprofilovější gumu, ale současně se bude modlit aby mu ta 18ka nerochla, protože by jezdil další půlrok na dojezdovce, než vydělá na novou, nebo hůř na celý pár....A že tyhle "kluby" potkávám často :-D V životě ti kluci nebyli za hranicí kraje, protože to žere 11 voe ! Tankují po 300Kč co vysomrovali od babičky, ale jsou páni města.

Taky nezapomeň, že nemá žádný bonusy..takže pojistka na 2.5litr bude náramně zajímavé číslo...Já mám bonusů dost a na 2.5 litr platím 5800. Kdybych si odpustil kroupy, krádež a vandalismus, stlačil bych to na 4700 a to mám omezení na 13 000Km/rok (Alianz). U něj hádám pojistku obdobného obsahu někde okolo 8000Kč/rok a začínajícímu řidiči, který málehce vyšší předpoklady způsobených škod bych fakt nedoporučoval se pojistit u Direktu, Slavie apod...

A ikdyby si koupil menší motor : https://auto.bazos.cz/inzerat/110169945 ... VIKUZE.php tak co ? Za 10 000Kč uděláš na Fabii generálku podvozku od A do Z...U Báwa to dopadne tak, že si dá špunty do uší a nechá to mlátit. Však píše, že je chudý student.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od řidičBOB »

každý strůjcem svého štěstí jest ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Auto pro studenta SŠ

Příspěvek od Zajda »

Tohle téma už si vystačí i bez tazatele :-) Já jsem na vážkách - s těmi vraky jsem měl zážitky co bych za nic nevyměnil a starosti co bych nikomu nepřál. Naposledy Civic Type-R - stál asi 140, přes kilo padlo aby to jezdilo zhruba jak tvůrci zamýšleli a kilo by se tak ještě vlezlo aby se vše doladilo. Navíc rok nikdo neměl čas se tím pořádně zabývat. Najel jsem tedy za rok a půl všehovšudy 5000 km (v provozu celkem asi 2 měsíce), zažil úžasnou dovolenou Alpách. Ale začala tím, že ve 2 ráno, po 100 km jízdy v biblickém dešti, jsem málem dostal infarkt když na mě začala svítit kontrolka mazání. Už jsem hledal číslo na odtah, svítilo připravené na displeji mobilu a málem jsem ho vytočil. Nakonec jsem se po kontrole hladiny oleje pomodlil aby to bylo jen vyzkratované čidlo z toho deště, zkusil jestli nakopne VTEC a jel dál s tím že aspoň do prvního ubytka to dotáhnu kdybych měl zadřít motor.
Jak cesta osychala, kontrolka začala postupně problikávat až zhasla úplně.
Po návratu mi auto hned nabourali na parkovišti a už zas měsíc nejezdí, a v zimě s ním teda moc jezdit nechci.

Alternativně byly ve hře nové stroje jako Fabia 1.0 TSI nebo Swift 1,2 a celkově by mi přineslo asi více radosti, kdybych už měl bezproblémovych 30 000 km odjeto s něčím takovým. Nehledně na podstatně menší celkové náklady vlastnictví. Ale ty RZty v horách ve VTECu byly nezapomenutelné...
《》
Odpovědět