Golf nebo BMW?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od Stepan »

Ale copak ti ONO udělalo :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od řidičBOB »

tedy - já bych to do ničeho svého taky nenatankoval...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od retron »

taky ne, ikdyž ta lambda byla nakonec kuna
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od jirka87 »

Když to jde a dá se tak Eurooil bez BIO. Když to nejde, tak alespoň známý zdroj (u mě 2 vnitropodnikové čerpačky s výdejem i pro smrtelníky - nafta z čepro BIO 6,9 - obrovská výtoč = ČSAD, takže v pohodě) + VIF

Benzín nevím...Teď řeším benzínové auto poprvé po asi 12letech (nebavím se o služebních)...Hádám, že u nepřímovstřikového motoru to není až tak důležité
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od SamotZdeny »

Ať už se rozhodneš pro jakékoli auto,tak ty co máš blízko,prohlédni sám.Až pokud se ti bude líbit,vezmi sebou mechanika.
Někteří majitelé jsou vůči svému vozu
A) značně nekritičtí
B) nebo tomu nerozumějí(a z motoru po údajné opravě v servisu,před třemi měsíci, za 20 000 kč,tekl olej až na zem)
C) a nebo tě budou chtít napálit.
Já asi před pěti lety sháněl holce 4 Golfa.Chtěla 1.6 benzín.Rozpočet 70 000kč.
Viděl jsem jich asi 50,a krom jediného,všechny žraly olej,nebo z nich tekl,případně obojí.Další vada u 1.6,je převodovka(řazení tyčkami).Povolí nýty držící diff,a je vymalováno.
Navíc,podle MĚ, je 1.6 ukrutně líná.
Jinak je to solidně postavené auto,vcelku tiché,s postačujícími jízdními vlastnostmi,a rozumnou bezpečností..
JÁ nakonec koupil 2.0 85kW,(převodovka má řazení lanky)a spokojenost.Tenhle kus olej nebral,a jezdilo to docela svižně.
Jenže Koncern chtěl ušetřit+ekomantra,a tak do benzínových motorů montovali užší pístní kroužky.Se známým výsledkem. X( X( X(
Myslel jsem si,že to NIKDY neřeknu,ale v této cenové kategorii,než benzín, je lepší tubodehet.
Navíc jsi psal,že to budou spíše delší trasy.
Takže,jak radil jirka87-Tdi.
POKUD najdeš nějakého aspoň týden před smrtí,a budeš se o nej dobře starat,vydrží mnohem déle,než jen dva roky.
A ještě jedna rada,KDYŽ si budeš moci vybrat z několika kusů,ber ten co má ve VIN čtvrté W(Vlkohrad)...
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od jirka87 »

SamotZdeny : Já jsem tak úplně neradil naftu, spíš naopak..Ale pokud vezmu nakonec v úvahu, že chce jezdit jen delší trasy, tak se mi ten Leon v chrochtu zdá jako dobrá alternativa k výběru. I ta cena je super. Pokud by to byl skutečně AGR motor (obtokové turbo, na 90% jednohmota) a ne ALH (variabilní naklápění lopatek, na 90% dvouhmota), tak bych do toho šel.

Toto je to o čem píšu X příspěvků zpět, že ty 1.6i měly POŘÁD nějaký problém a nemálo inzerátů vypadá právě takto : https://auto.bazos.cz/inzerat/107696015 ... OURANE.php (BTW nechápu, jak někdo může být takový debil, že sundá hlavu, které udělá GO, ale kroužky nechá staré a tím pádem teda někdo musí zas sundat rozvody, dát dolů hlavu....no čirá demence)

Třeba v tomhle je furt ještě dobrý svezení. Na dané peníze..Tam se nic moc pohodlnějšího a bezpečnějšího ve slušném stavu vymyslet nedá...https://auto.bazos.cz/inzerat/109569895 ... ymenim.php Ovšem neznám nikoho asi kromě mě, kdo by ti na otázku - Jaké auto za 40 ? Doporučil Vectru B. Je to prostě zapomenuté auto. Přitom motor nemá pokud vím EGR ventil, nemá přímý vstřik, nemá proměnlivé časování, je proslulý svou spolehlivostí. O cenách dílů...jak to říct ? Těm se leda směju...To je fakt vtip ty ceny.

Nebo s tím Focusem se podle mě nedá šlápnout vedle... https://auto.bazos.cz/inzerat/109756700 ... cus-16.php

Hlavně prosímtě nevybírej auto podle toho kolik na to bude stát povinné ručení (objem motoru)...Jestli zaplatíš 3 nebo 4000Kč ročně je úplně jedno. To je při provozu auta ten nejmenší náklad.
henridelicious
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23 zář 20:40

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od henridelicious »

Moc díky všem za rady, ještě si to párkrát projdu! :-bd
Nejspíš zúžím výběr na toho Focuse, případně P206 a nejnadějnější kousky obejdu s mechanikem.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od M.Z. »

řidičBOB píše:tedy - já bych to do ničeho svého taky nenatankoval...

Docela často jsem na ONO tankoval, jak naftu, tak benzín a žádný problém.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od HondaMan »

Já tam také tankuju a koncern ani PSA nikdy problém neměl. Opel problém má, ale to mají i auta kolegů jezdíci "jen" v DE na DE naftu...
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Golf nebo BMW?

Příspěvek od jirka87 »

HondaMan : Opel má nebo nemá stále FIAT motory (nafta) ?
Odpovědět