Ideální auto pro mě ?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Elleon
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30 črc 17:23

Ideální auto pro mě ?

Příspěvek od Elleon »

Poradil by někdo po čem se dívat a jakou motorizaci ? Mám představu o něčem ojetém cena kolem 100 000kč.
Momentálně mám Ford focus druhé generace 1,6 benzín 74kw.

Moje obvyklá jízda je každý den do práce a zpět ( celkem 52 km ) tak 40% město 10% dálnice ( jen kousek ke sjezdu), o víkendech výlety, nákupy,... A asi 5x měsíčně Ostrava - Olomouc. Celkový nájezd je kolem 25000 km za rok.

Nebráním se ničemu (benzín turbo, nafta, lpg) pokud je to dobře opodstatněno.

Momentní problém u Focuse vidím hlavně na té dálnici kde točím otáčky někde kolem 4,1+ tisíc, prostě tomu chybí ten šestý stupeň na manuálu. ( Jsem rád že při tom nevidím aktuální spotřebu x_x ).

Zatím mám představu asi benzín 100+kw s šestistupňovou převodovkou a přestavěný / možný přestavět na lpg. Něco kde jízda při 130-140 km/h bude ještě při rozumné spotřebě a kde to auto nebude trošku naložené do kopce umírat.

Předem děkuji všem co si najdou čas a něco doporučí.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Ideální auto pro mě ?

Příspěvek od jirka87 »

Toyota Avensis. Typ T25, 2.0i 108Kw. Na plyn prdět.

https://www.tipcars.com/magazin/recenze ... is-km.html

Volvo V70 2.4i 103 nebo 125Kw (atmosféra bez turba) Hodně štěstí při shánění =)) Nejsou a nejsou a nejsou...Sháním taky. Tento motor snáší zplynování dobře. Je jednoduchý, kořeny má snad někde v 80.letech. Zvuk pětiválce je totálně návykový.

U verze D5 120Kw je situace lepší a kusů je dost. Vyhnul bych se automatu.
Elleon
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30 črc 17:23

Re: Ideální auto pro mě ?

Příspěvek od Elleon »

Zajímavý nápad, směrem na Volvo a Toyotu mě ani nenapadlo koukat.
Počkám ještě na více doporučení, jen tedy ještě pro upřesnění karosérie hatchback, může být i kombi a něco středně velkého.
Odpovědět