auto do 100k pro 4 dospělé

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
domza
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21 črc 10:03

auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od domza »

Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně koupě prvního auta s cenovkou do 100-120 tisíc ( celkem mám našetřeno 150 tisíc) a něco novějšího (tak 10 let, kupovat 20 let starý vrak)

Stručné požadavky-
- auto bude sloužit na dojíždění do školy - dálničních 150km tam a 150km nazpátek týdně, každý víkend výlet po ČR nebo za hranice.
- do auta se musí posadit 4 dospělí a je potřeba prostor na nohy na zadních sedačkách, když řidič má 185
- výkon od 80kw a více a přijatelná spotřeba
- design - ideálně sedan nebo pěkný hatchback
%%- auta si opravuji sám a za cenu dílů pro servis %%-
Moc toho nepožaduji, ale za měsíc jsem narazil, že podle kritérii to je obtížné.
VW groupě bych se vyhl a to z důvodu, že to jsou auta, na kterých se snad nejvíce podvádí při prodeji.


zatím tak nějak pokouším známého od známého co uvažuje o prodeji focuse 2 poface s 1.6tdcí za směšné peníze ale nevýhodou je, že mě se ty fordy nelíbí (jsem těžce alergický na ty zadní světla z autobusu)

Otázka je, jestli zbývají jiné auta než od fordu v mojí cenové kategorii a podle požadavků ?
Ptám se proto, že jsem při hledání narazil na auta jako mitsubishi lancer ( nejsem si ale jist místem na zadních sedačkách pro nohy) , subaru impreza nebo mazda 3, co mají všeobecné nízké prodejní ceny, nejsou (údajně) tak olétané jako česká "klasika" a hlavně jsou auta, co na 10 let staré auta mají překrásný design a ještě moc jich nejezdí.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od lampa »

Lancer, Mazda, Impreza asi nebudou za 100 tisíc. Napada me Chevrolet Cruze 1.8 benzin nebo Renault Fluence 1.6. To jsou auta která uz mají slusny rozvor a da se sedet i vzadu (proto jsou oblibena napr. mezi taxikari). Sice mozna někdo bude namitat, proc ne naftu když s tim chces jezdit po dalnici, ale myslim, ze je to zbytecny risk. I ta 1.6 atmosféra pojede po dalnici uplne v pohode za 7.5, navíc 300 km tydne není nic hrozneho. A pokud vim, tak motor 1.6 TDCI (stejny se daval i do PSA aut) je docela nocni mura, co se tyce spolehlivosti.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od 970ka »

Cokoliv slušnýho,hlavně žádnej atyp,prostě běžnou konfekci,zrovna Ford a VW vychází nejlevněji,vše na to je a snadno se diagnostikují závady a také se snadno vše řeší.Vzal bych asi nějakého Passata,či Mondeo.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
domza
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21 črc 10:03

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od domza »

tak focus padl, takže jsem na začátku.
VAG ( passat, OII) nechci z důvodu, že s tím kšeftují hrozně překupníci a je problém sehnat něco, co se hned nerozpadne a z 95% se prodávají, podle mě né příliš spolehlivé, nafty ( včetně 1.9tdi) a potom levně 2 litrové bestie co mají spotřebu jak 2 auta.

Díval jsem se na toho Chevy Cruze a vcelku je to haněné auto, že je to Daewoo, na druhou stranu dostanu novější auto s menším nájezdem za vcelku dobré peníze.

Fluence - už 5 let jezdím ve firemních renaultech a nechal bych jako poslední možnost - auta sice něco vydrží a nekazí se jak se tvrdí ale ten hrozný plastový interiér co znám z megana, nekvalitní autorádio s reproduktory ( odhadem stěží 4x10W, při vyšší hlasitosti z toho jde uchrastěný zvuk) a v neposlední řadě sedačky, ve kterých se nedá jet 8 hodin v kuse.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od HondaMan »

Vzpamatuj se. Máš rozpočet na lepší kolo a řešíš škaredej plast v interieru a repráky při vyšší hlasitosti...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od Shr3k »

Renault Megane III Grandtour 1.9 DCi, velký rozvor, produkce Evropa - ne Turecko, koupit něco z Německa, kde je lepší výběr a lepší výbavy.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =ASCENDING
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =ASCENDING
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od lampa »

domza píše:tak focus padl, takže jsem na začátku.
VAG ( passat, OII) nechci z důvodu, že s tím kšeftují hrozně překupníci a je problém sehnat něco, co se hned nerozpadne a z 95% se prodávají, podle mě né příliš spolehlivé, nafty ( včetně 1.9tdi) a potom levně 2 litrové bestie co mají spotřebu jak 2 auta.

Díval jsem se na toho Chevy Cruze a vcelku je to haněné auto, že je to Daewoo, na druhou stranu dostanu novější auto s menším nájezdem za vcelku dobré peníze.

Fluence - už 5 let jezdím ve firemních renaultech a nechal bych jako poslední možnost - auta sice něco vydrží a nekazí se jak se tvrdí ale ten hrozný plastový interiér co znám z megana, nekvalitní autorádio s reproduktory ( odhadem stěží 4x10W, při vyšší hlasitosti z toho jde uchrastěný zvuk) a v neposlední řadě sedačky, ve kterých se nedá jet 8 hodin v kuse.
Cruze je sice Daewoo, ale od zacatku to vznikalo jako globalni model pod záštitou GM a jednim z důležitých trhu bylo USA, takze to uplny kram byt nemůže (urcite o nic horsi nez Renault nebo Ford).
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: auto do 100k pro 4 dospělé

Příspěvek od Shr3k »

Opel Astra čtvrté generace je lákavá ojetina. Octavia druhé generace vedle něj i po faceliftu působí jako stárnoucí model. Její provozní výhody a nové motory z ní však dělají silného soupeře. https://uloz.to/!5oOyO6tY02mx/ojetiny-o ... ctavia-pdf
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět