Stránka 1 z 1

Auto do 150k

PříspěvekNapsal: stř 29 kvě 13:53
od Zyonix
Zdravím.

Pomalu si vybíram nové auto a nemůžu se rozhodnout. Teď mám focuse mk 1 1.6 se kterym jsem hodně spokojeny, jen jsem chtěl už něco novějšího. Ač vím že do 150k bude nejlepší a nejvhodnější volba pro mě právě focus mk2 v 1.8 nebo 2.0, ale jeho vzhled se mi prostě nelíbí. Chtěl bych něco co vypadá pěkně zvenku a zevnitř, nic nezkouší - jak tomu je např. u mojeho hocuse focuse a nebo civic 8g (který je taktéž dobra volba) co se týče interieru (otřesný interier). Nepotřebuju ani tak závoďák (ale bylo by to fajn), jakož spíš výkonnější auto než je moje 1.6. Něco do 2.0, aby mě zase nesežrala pojistka apod. Asi ideálně bez turba, protože je jeho oprava nákladná, ale pokud by se našel spolehlivý kousek, tak bych turbo rád zkusil (Napřiklad golf 5 gti) - auto je mým koníčkem tak by to bylo jenom plus :). Nechtěl bych ani nic s náhonem na zadek, jedině možná tak nějaké subaru 4x4 o kterých slyším hodně chválu. A další duležite kriterium je koroze - raději sahnu po kousku s dobrou antikorozni ochranou - VW apod. Rozhodně jedině benzin.

Idealní by pro mě byl hatchback, nevím jestli bych si zvykl na delší auto jako je třeba passat. Ale asi to je jenom o zvyku, ale stále preferuji hatchback, pokud se neobjeví něco co mě očaruje :D. Idealní auto pro mě bych si představoval nasledovně. Spolehlivý motor jako je můj focus 1.6, benzín, obsah do 2.0, pěkné zevniř (audi a3 oproti civic 8g) i zvenčí, díly a neorigo servis není nijak předražený, antikorozní ochrana jako to má VW, náhon na předek, bez turba (ale zde váhám - rád bych si ho zkusil, ale nevím jestli jej finančně utáhnu), nezávisle zavěšení kol zadní napravy jako to je u focuse, a3, golf 5 apod.

Zatím jsem zahleděný do golfa 5 gti - údajně má vše co chci. Spolehlivost, zábava, rychlost, ochrana proti korozi, vzhled zevnit zvenčí, hatchback, benzin, 2.0, naprava... - jen se prodávají kolem 200k km najeteho a to je pry už tak na GO motoru - nemluvě o turbu, asi bych to auto neutahl proto se bojím, ale vazně se mi libi. Co se tyče verze bez gti tak je strašný vyběr motoru a vnější vzhled se mi nelibi uz tak moc.

Potom Audi a3 sportback - pěkné zevnitř zvenčí, ochrana...ale jediný použitelny motor je 1.6 a to už asi nechci, ale taky váhám.

Do značek jako je renault, citroen, peugeot, fiat, bmw, škoda (možná) bych šel nerad, mam k nim nějaký odpor :D naopak jsem fanda šikmooček - toyoda, honda apod.
Asi si moc vymýšlím, ale potřeboval bych nějak ucílit můj zájem, slyšet názory apod. Za každou NORMALNÍ radu budu vděčný.

Re: Auto do 150k

PříspěvekNapsal: stř 29 kvě 15:41
od Shr3k
Kvůli G5 GTI není potřeba zakládat nové téma viewtopic.php?f=12&t=6278&hilit=golf+gti ;)

Re: Auto do 150k

PříspěvekNapsal: stř 29 kvě 21:48
od Zyonix
Nepřijde mi že bych se bavil jen o g5gti ;)

Re: Auto do 150k

PříspěvekNapsal: stř 29 kvě 21:55
od 970ka
Za 150 budeš rád ,když seženeš slušnýho Focuse,přeji hodně štěstí,budeš ho potřebovat.

Re: Auto do 150k

PříspěvekNapsal: stř 29 kvě 22:27
od Zyonix
To si nemyslím. Určitě existuje více aut jako civic 8g, ford focus 2, golf 5/6, octavie II, accord 7g, passat b6, bmw 116i, mitsubishi lancer sportback, a3 8p sportback 1.6, i30.. Řekl bych že všechny se dají sehnat ve slušném stavu do 150k.

Re: Auto do 150k

PříspěvekNapsal: čtv 30 kvě 04:04
od Jaggie
nezbyde ti asi nic jineho, nez se smirit s tim, ze to co pro tebe "ve slusnem stavu" znamena ok, pro ostatni znamena KO...tady od stolu nic moc nevyresis, pokud se v aute neprojedes a neomrknes dany kousek dukladne, tak to pak bude zavanet slusnou kasickou :-??