ŠKODA Fabia combi: 1.0 tsi 81 kw v manuálu nebo DSG?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
autSIDER
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27 kvě 09:33

ŠKODA Fabia combi: 1.0 tsi 81 kw v manuálu nebo DSG?

Příspěvek od autSIDER »

Zdravím,
uvažuji o koupi auta, jedná se po dlouhém výběru zda benzín nebo nafta, jednoznačně benzín (už vzhledem k mému ježdění neježdění, kdy by se nafťák ani nevyplatil (a ještě by to byla ojetina, kdy nevíte, co kolik bude stát, dobudoucna se s ním moc nepočítá, v Praze to chtějí omezovat, dražší) - jízda po městě, občas výlet, občas jízda po dálnici). Volba padla na škodu fabia combi 1.0 tsi (jiný motor ani v nabídce není, z programu škoda plus - 5 let záruka/10000 km - jistota, stáří do 1 roku). Rozhoduju se ale zda manuál 6 st. či zkusit DSG. Vůbec nevím. Poraďte, kdo má nějaké zkušenosti (jízda do kopce, jízda po městě - Praha, dálnice). Teď mi nejde o výbavu, ale opravdu o to, jak to jezdí a co by se teoreticky odporoučelo dřív - zda motor s manuálem či DSG. Auto je určeno pro mladý pár, do budoucna dítě. Díky moc
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: ŠKODA Fabia combi: 1.0 tsi 81 kw v manuálu nebo DSG?

Příspěvek od tommas »

Z technického hlediska, údržby a případných nákladů na opravdu bude automat asi dražší. Ale i tak bych neváhal a vzal určitě automat. Zvlášť když píšeš, že primárně budete auto používat ve městě. Je to prostě daleko komfortnější volba.
U mne byl automat při koupi posledního auta povinný prvek a rozhodně bych neměnil.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODA Fabia combi: 1.0 tsi 81 kw v manuálu nebo DSG?

Příspěvek od řidičBOB »

osobně mi k těmhle (ne)motorům lépe pasuje AT převodovka...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět