Zábavné rodinné auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
H357
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pát 03 dub 00:30

Zábavné rodinné auto

Příspěvek od H357 »

Moje Mazda 3 G165 je pro nás (žena + 1 dítě) trošku malá. Sice se dokážeme sbalit i kočárem na měsíc (kočárek kompletně na předním sedadle, je to tetris..) ale větší auto by se hodilo. Taky se mi pak nevleze do auta moje "sportovní náčiní". S Mazdou je zábava, chtěl jsem se naučit meziplyny, no moc mi to nejde...

Moje situace:
- ročně tak 20000km
- samozřejmě benzín
- manuál...anebo když to nepůjde jinak tak i automat, no
- bydlíme v DE, jedna cesta do ČR je ca 1000km, dálnice. Ale taky serpentiny v Alpách...
- kombi nebo liftback, ne moc velké (neumím parkovat ani couvat)
- může být tišší než Mazda, ale není problém
- auta nejsou můj hlavní koníček, musím si vystačit jen s jedním, mám taky jen jednu garáž
- něco co není na každém rohu a s pořádným motorem B-) ať to jede. Ještě než to EU kompletně ... omezí
- nejlépe nové nebo max. roční.

Takže z "běžných" aut vypadne Oktávka RS245 a Golf R kombi - jsou na každém rohu (tedy ty normální verze), Focus ne - nelíbí a špatné zkušenosti v rodině. Takže zbude asi jen Seat Leon Cupra ST:
- ještě jsou i nějaké nové skladovky s manuálem (a bez filtru), tj. předokolka, za dobrou cenu
- ten automat mě moc nebere, i v manuálu si řadí sám :(
- je mi jasné, že na mokru nebo hrbolech to může hrabat, ale je to tak hrozné? Zvláště jde o ženu...
- interiér se mi nelíbil už když jsem vybíral Mazdu
- rozměrově ne moc velké, ale kufr víc než dostatečný
- je to končící model... ale bude nový vůbec lepší? Nějakých hybridů s automatem si asi v budoucnu užijeme dost :(
- no je to "jen" Seat

Když už prémii, tak s šestiválcem. Audi mě nikdy nebralo, nikdy jsem se za žádným neotočil.... Mercedesy tu jezdí hlavně Turci ... zbývá BMW:

- ještě je pár nových skladovek 340i Touring nebo 440i GC
- nebo nějaký Jahreswagen... s dobrou historií
- jediná volba je automat... no tak dobře
- interiér ok
- raději bych jen zadokolku, ale zvládne to i nezkušený řidič? Na sněhu jezdíme tak 2x do roka, ale stát se to může...
- předpokládám, že žena bude jezdit v nějakém Eko-modu
- za poslední rok jsem měl z půjčovny 120i a 420i GC a neměl jsem pocit, že bych čtyřkolku potřeboval (i na mokru), ale to jsou výrazně slabší auta
- o spolehlivost mám obavy, jak je tom B58? BMW nemá zrovna nejlepší pověst, však to tu čtu i na fóru...
- zajímavé, že pojistka by stála o 150 Eur ročně víc na 440i GC než na 340i Touring (jinak ty samé parametry)
- taky už končící model...tak nevim

Takže, děkuji za rady
Seat Leon Cupra ST 4Drive 7-DSG
Honda Jazz
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od jirka87 »

Já nechci být hnusný, ale je dobrej nápad si vůbec kupovat nějaké novější auto, když "kombi nebo liftback, ne moc velké (neumím parkovat ani couvat)" ?

1) "manuál...anebo když to nepůjde jinak tak i automat, no" - pokud člověk bydlí někde u většího města, nedejbože dojíždí přímo velkým městem, tak já osobně bych šel do automatu... Ono to jde i v Německu na těch inzerátech vidět. V Mnichově prakticky nelze sehnat Mercedes v manuálu (například). Vím jaké to je jezdit 15km trasu skoro hodinu a furt kvedlat tím posraným klackem...To omrzí..Mě teda určitě.

2) "něco co není na každém rohu a s pořádným motorem B-) ať to jede. Ještě než to EU kompletně omezí " - Volvo V60 v provedení T5 nebo T6 by nevonělo ? Je to krásné auto a lenivé to taky nebude...Cenově to není jiné, než 340i Touring a na délku je v tom rozdíl menší, než 10cm.

3) "raději bych jen zadokolku, ale zvládne to i nezkušený řidič? Na sněhu jezdíme tak 2x do roka, ale stát se to může..." Opět, nechci být hnusný, ale pokud čověk neumí ani couvat, tak zadokolka s 320koněma mi nepřijde úplně OK. Ono nejde jen o sníh...Podzimní listí, mokro...

Pokud to má být trochu jednorožec, bezpečnej pro rodinu a aby to jelo za cenu napsaných aut +/-, tak nic jiného než Volvo V60 nevidím. BMW je všude, Leonů jezdí taky dost...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od mattonecz »

Tu Cupru muzes v 4x4 ale to jedine automat. U BMW bych si teda nekupoval starou generaci, za chvili snad bude v prodeji i kombik novy trojky. A myslim, ze tam staci i motor 330i.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od jirka87 »

Nebo pak kdyby se podařilo sehnat....Délka je 4,65m

http://www.autoforum.cz/predstaveni/sub ... 296-konmi/

Akorát to CVT je teda hnůj. Kámoš je ortodoxní Subarista, má už snad 15té Subaru a pluje na to kudy chodí. (akutálně to CVT v autě má)

V DE je pravděpodobně na prodej jen jeden a navíc si řidič a spolujezdec prohodili místo : https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 2b78930e33
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od TomZ »

Co Mazda 6 2.5AT, kdyz ti soucasna Mazda 3 vice mene vyhovuje? O neco vetsi auto, motor silnejsi. I kdyz uplne rodinne to neni, ale to neni zadne z tech co jsi vypsal.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od Snowman000 »

V ramci tohoto zadania a ze dost spolucitim (som na tom zivotne situacne rovnako, len s mensim budgetom :D) mi vychadza jednoducho najlepsie spominana Cupra ST s manualom.
Dalsie podobne auto uz nevznikne a je skoda skoncit odkazany na automate, ten bude vzdy kompromis. Je to relativne lacne auto na servis aj prevadzku a aj tu na fore ju par ludi ma a nik na nu nehovoril nic zle. Ten predny VAG dif je viac nez podareny toho sa bat netreba. Jo a novy model urcite lepsi uz nebude ;)

Co sa tyka 340i a jemu podobnych z radu BMW? Ak sa podari najst nejaky zaujimavy kus, tak preco nie, no bohuzial s manualom sa robil len sedan...vsetko ostatne uz len AT, ten nie je zly, ale manual je manual.
PS: 330i a podobne s bavorackym oturbenym 2 litrom fakt nebrat.

Aj ked tato varianta bola trosku zatrhnuta a ja nebol iny, no nakoniec som skoncil v A4 3.2 FSI s manualom a cim dalej tym som viacej spoko s vyberom skusim navrhnut nasledovnika:
https://www.audi-boerse.de/gebrauchtwag ... T_GWPLUS,U
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od retron »

následovník 8W mi proti předešlé A4 8K moc zábavný tedy nepřišel
zábavná je Giulia, bohužel benzíny pouze v automatu
H357
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pát 03 dub 00:30

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od H357 »

Diky vsem za tipy. Bydlim v malem meste a z prace jezdim skoro vzdy pres Schwarzwald, kde si to uzivam. To Volvo je uz moc velke (o 13cm delsi nez 340i a o 21cm delsi nez Leon ST). Navic 4valce skoro za cenu 6valce, majitel cinan, ted ty omezovace na 180km/h...ne to podporovat nebudu. Parkovat nejak zvladnu, ale ve meste parkuju malo, takze na to nejsem zvykly, takze cim delsi auto tim hur pro me.

Mazda 6 je super, ale taky dost dlouha (delsi nez to Volvo), a nez ten 2,5L s automatem a vypinanim valcu (pry to i vibruje) tak radsi 2L s manualem. Navic ten 2,5L o moc vykonnejsi neni. Jenze ja bych rad mnohem vykonnejsi, no

Subraru nelibi a s automatem uz vubec ne. Strejda mel hafo Subaru (pro sebe, potomky, pro firmu) a servis katastrofa. Ted ma uz jen Skodovky

To audi v te cervene vypada celkem OK, takoveho uz bych si i vsiml :-) Podivam se.

Tuhle chudinku Cupru uz dlouho nikdo nechce:
https://www.auto-thomsen.de/de/fahrzeug ... leder-navi

co se tyce 340i tak rocni muzou byt za 40k-50k Eur a jeste je par novych za 50k-60k Eur. Nova generace bude jiste o dost drazsi, aspon ze zacatku...

Manzelka navrhla koupit si misto noveho auta rakev na strechu. Ach jo...
Seat Leon Cupra ST 4Drive 7-DSG
Honda Jazz
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od Snowman000 »

retron píše:následovník 8W mi proti předešlé A4 8K moc zábavný tedy nepřišel
zábavná je Giulia, bohužel benzíny pouze v automatu
Ja netvrdim ze je to nejaka velka sranda na kolesach...340i s manualom a najlepsie so svorom bude isto najzabavnejsia moznost. Na druhu stranu som si overil, ze so spravnym motorom a prevodovkou to stale vie byt vacsie uspokojenie ako nejaky kompromis.
Iked ja mam prioritu cislo 1 vzdy manual, potom palivo a potom nahon...
A v neposlednom rade, stale sa bavime o rodinnom povoze, ktory bude vacsinu casu pouzivany podla potrieb najmladsieho spolusediaceho :-!

Siel bych si to vyskusat a postupne povyradoval co nesadne.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Zábavné rodinné auto

Příspěvek od lampa »

Tyhle auta uz umi parkovat sami, ne? Jinak rozhodne ber cokoli se sestivalcem, "nez to EU zakaze". Nebo bazarove volvo z dob, kdy tam davali 5 a 6 valce. Rozhodne se tech aut neboj, kdo ma prachy, tak to kupuje manzelkam a taky to prezijou. Stejne tak pubertaci v lambech atd. Pokud s tim budes jezdit rozumne, tak to jezdi bezpečněji, nez pomala auta, protože lepsi brzdy, podvozek, gumy atd., a když ti to ujede, tak mas ESP.
Odpovědět