Auto do 200 000 korun.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
nobody552
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25 dub 12:12

Auto do 200 000 korun.

Příspěvek od nobody552 »

Zdravím,

mám pomerne čerstvý vodičák a po roku jazdenia na Renaulte Clio (2010) som sa rozhodol zaobstarať niečo rozumnejšie. Hlavne kvôli tomu že z Brna jazdievam raz/dva krát do mesiaca na stred slovenska (kým pobehám rodinu tak za víkend kľudne 800km) a to nie je s 50kw benzinom sranda.

Veľa som obzeral modely a usúdil že chcem jazdenku, je možné že za 2/3 roky nebudem auto potrebovať a budem sa ho zbavovať takže sa po pôvodnom zámere (mazda 3 2015) prikláňam skôr na strednú triedu okolo ročníka 2010 a jemne nad 100 000 kilometrov. Myslíte že je to správne rozhodnutie? Do tejto kategórie mi spadajú autá ako passat, insignia alebo mondeo.

Čo sa týka financií tak tých 200 000 je v princípe minimum, reálny rozpočet na auto mám okolo 350 ale chcem doňho investovať čo najmenej keďže som ešte nevyjazdený vodič, prípadne nech som pri kúpe staršieho auta pripravený na opravy. Nároky špeciálne nemám, ako som písal využívať ho budem hlavne na dlhšie trasy a kde tu zbehnúť do lidla :-) s priateľkou sme dvaja takže auto môže byť kĺudne aj dvojdverové ale chcem na predných sedačkách dosť miesta. Podmienkou je tempomat a parkovacie senzory, na tie som zvyknutý. Potešilo by ma keby je auto výkonnejšie a dobre odhlučnené, resp. nech zvláda dialničnú premávku a 130ku s väčšou noblesou ako aktuálny renault. Spotreba ma v princípe nezaujíma, kým to nebude žrať 15 litrov nie je to pre mňa dôležitý faktor. Určite by mi srdiečko poskočilo keby by bolo auto premiovejšej značky, audi a3 alebo a4 ale nevidím to reálne vzhladom na rozpočet, zaujímal by ma ale názor či sa oplatí za značku doplatiť a či auto lepšie drží mechanicky aj interierovo.

Díky za každý názor a radu, aktuálne v tom nemám vôbec jasno a neviem sa rozhodnúť ani či by to mal byť benzín alebo diesel takže ma môžete presviedčať čo vás len napadne :-)

edit/ ešte ma napadlo že konkrétne auto plánujem ísť kupovať s mechanikom resp. niekým kto poskytuje takéto služby za poplatok, aké máte s týmto skúsenosti? sám sa do áut nevyznám a síce mám kamaráta autičkára ale radšej priplatím pár tisíc a budem mať "istotu"
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto do 200 000 korun.

Příspěvek od jirka87 »

Asi bych vybral v tomto případě auto podle toho, kam jezdím / chci jezdit (známý, kamarád...sám?) do servisu.

Pokud jsem zvyklý a spokojený v servisu, kde jim Japonci nic neříkají, nehledal bych Toyotu atpod.

Taky záleží,jak aktivně žiju, jestli mám 70kg psa apod. Někdo je taky bez dětí ale bez kombi nedá ránu, protože jezdí na vodu apod...Ono koupit si 2 dveřové auto a pak zjistit, že se mi tam nevejde třeba jízdní kolo je dost na prd...

Taky by mi asi dost záleželo pokud bych chtěl automat od koho to je ? Protože za mě teda lepší ZF, než Aisin a jelikože třeba Volvo a Japonci jedou v podstatě výhradně v Aisinu, tak jestliže je třeba automat "chtěný", tak bych tyhle značky taky já osobně vyloučil...

POKUD je na výběr auta čas, doporučuju zajet do jakéhokoliv největšího autobazaru v okolí a ty auta si prohlédnout, zkusit..A pak je koupit jinde :)) A pokud autům nerozumím ,zaplatit si někoho, kdo pomůže auto vybrat. Deiagnostiku ideálně s sebou, měřička tloušťky laku taky výhodou. Hádám to nebude auto na půl roku, tak když už, tak teda ať jsem spokojený a neřeším, že za půl roku při nějakém servisu zjistím, že to auto bylo bourané tak, že se měnila čtvrtka (v ČR běžná praxe)
Odpovědět