Rodinne auto max 600k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od 970ka »

Já vzal před časem pro ženu po Audině A5 a BMW X1 zánovní Kugu 1,5 EB a už si zvykla :-). Je to vcelku dobrá volba,je to poměrně velké,dobře ovladatené,servis za hubičku, i to jede vcelku,trochu nám to žere ,jezdíme couračky pod plynem,teď máme 30tkm a zatím v pohodě a to jsem toho vyzkoušel mraky,Třeba Tiguan je dobrej,ale o hodně menší.Já třeba korejce a japonce nemusím.Bych tu Kugu vyzkoušel a uvidíš.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3210
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od mattonecz »

Velkou slevu dostanes v Opelu, asi by se za to sehnala i Insignia, ale na krev. Na Astru dostanes klidne okolo 20%. Aby to bylo sviznejsi tak staci 1.4/1.5T 110kw u koncernu nebo i u toho Opelu. Teda zalezi na co ste zvykli.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od DoubleSix »

970ka píše:Já vzal před časem pro ženu po Audině A5 a BMW X1 zánovní Kugu 1,5 EB a už si zvykla :-). Je to vcelku dobrá volba,je to poměrně velké,dobře ovladatené,servis za hubičku, i to jede vcelku,trochu nám to žere ,jezdíme couračky pod plynem,teď máme 30tkm a zatím v pohodě a to jsem toho vyzkoušel mraky,Třeba Tiguan je dobrej,ale o hodně menší.Já třeba korejce a japonce nemusím.Bych tu Kugu vyzkoušel a uvidíš.
Kuga má pidi kufr. To je jako rodinné auto nepoužitelné.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od DoubleSix »

pavproch píše:Tohle sem tu v lednu napsal po cestě CRV 2.0i fplynu (jako spolujezdec) do Francie na lyže
pavproch píše:Přesně. Sedačky to má katastrofální.
Jinak 4x4 sme ažtak moc nevyzkoušeli, ale zdá se, že to je fuckt něco jako haldex či xdrive.
Ale CRV 2.0 i bez turbítka (je to ročník 2016, nalítáno ani ne 30tis km) má katastrofální jízdní vlastnosti (plave po cestě zprava doleva jak ožralej) a debilní zpřevodování od trojky nahoru (strašně dlouhé). Když to jízdně srovnám s naším leguánem, tak "nedostatečná". Určitě.
Tak to jsme asi každý jezdili úplně jiným autem ;)
S Tiguanem také zkušenost mám, měl ho táta, a že by to oproti Hondě byla jednička, tak to ani náhodou :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od HondaMan »

+1
Poslední CRV, který jsem jezdil bylo 3g a když ho táta měnil za XC60 a následně za Touarega 2g tak jsme se všichni shodli, že CRV bylo z pohledu prostoru pro rodinu nejlepší (využitelnost kufru, prostor na zadních sedadlech, vzdušnost). V Ostatních parametrech zaostávalo, ale také stálo méně než polovinu ceny výše uvedených.
CRV bych pro ženu klidně koupil.
Rasto Chvála i Honza Koubek CRV testovali a vcelku vystihli jeho charakter.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od 970ka »

DoubleSix píše:Kuga má pidi kufr. To je jako rodinné auto nepoužitelné.
Stará Kuga ano,nová má o hodně větší,dokonce větší než Focus kombi,myslím,tak záleží na co to člověk potřebuje,nám to na náš bordel stačí.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od TomZ »

Za 600-650 seženeš třeba Tourana 1.5 100kw marathon, slušný motor i výbava. Zvenku to nevypadá velce, ale uvnitř je prostoru hodně. Kupoval jsem ho ženě pro podobný potřeby jako máte vy.
Sintai
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17 dub 06:57

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od Sintai »

Tak jsem se vratil z autosalonu a bazaru a musim priznat, ze me zaujali nejvice Ford S-max a VW Touran.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od DoubleSix »

970ka píše:
DoubleSix píše:Kuga má pidi kufr. To je jako rodinné auto nepoužitelné.
Stará Kuga ano,nová má o hodně větší,dokonce větší než Focus kombi,myslím,tak záleží na co to člověk potřebuje,nám to na náš bordel stačí.
Máš recht. Já to beru podle sebe. Těch 420 litrů kufru může rodině stačit.

Nám bohužel ne. Já i na CRV dával 300 litrovou rakev na střechu. Dokonce i na Superba musí občas na dovolenou na střechu rakev :D
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinne auto max 600k

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan: CRv je typický mamma car. Dostane ho manželka, aby rozvážela děti do škol a na kroužky.
Je komfortní, dobře utlumený, lehce se ovládá (žádné velké síly), dobře tlumí nerovnosti vozovky, vede dobře stopu (i když má větší náklony), hodně místa pro pasažéry i kufry.
Co mi vadilo je ten infotainment. To se blbě ovládalo, nebyla v tom žádná logika. A páté dveře se otevírají nízko (malý postavám ale nemusí vadit).
Dovedl bych si představit silnější motor, ale jinak ten dvoulitr jel slušně, byl tichý a měl i dobrou spotřebu.

Opravdu, CRV mohu doporučit. Což se o jiných služebákách, co jsem měl, nedá říct.
Odpovědět