Nová Fabia nebo Rapid ?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od jirka87 »

Ahoj,

táta chce koupit pro své dělníky do firmy jedno nové auto. Jiná značka asi nepadá v úvahu, takže toto k diskuzi odpadá a je zbytečné se tím zabývat. Šel jsem na něj s Dacií, protože i přesto, že je to krám, tak má procentuálně nejmenší ztrátu při prodeji ojetiny ze všech Evropských značek, ale na to neslyšel a správně mi argumentoval asi 5 věcma proč to nechce. Navíc ve Škodovce dostal na Rapida a Fabii cenu za jakou se nemá cenu ani Dacií zabývat. Je to pod 300 000Kč včetně DPH. Takže taková částka je cíl. u VW se nenajde nic, Někde možná skladovej Focus (?)..On to prostě nechce protože to auto musí být kdykoliv opravitelné kdekoliv (CZ+DE) a rychle.

Táta se v tom neorientuje (v autech ano, ale ne v tomhle, prtože takové auto by neměl důvod kupovat pro sebe), já taky ne. Navrhnul jsem mu zvážit operativní leasing, ale do toho jít nechce, protože předpokládá, že to auto ti lidi dost poničí, zašpiní atd a je s tím pak při vracení logicky problém. Takže operák taky odpadá.

Takže požadavek je : Nová levná Škodovka a výhradně benzín

Chtěl bych prosím vědět proč vybrat Fabii, nebo proč Rapida. Já osobně vidím Fabii jako trošku prostornější a hezčí auto, ale na to se tady nehraje. Větší kufr by byla výhoda.

TSI pořád problémy ? Nebo je tam něco kde nechal tesař díru ? Asi by tam padla 1.0TSI ve středním výkonovém provedení, což je tuším 77Kw. Je třeba počítat s tím, že ti lidi s tím budou jezdit jako prasata a v Německu to budou držet pod krkem plnej knedlik.

Děkuju za věcné příspěvky, dost to spěchá.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od HondaMan »

Obě ta auta jsou dobrá byť si myslím, že jsou na trhu i lepší. Minimálně podle zařazení ŠA by Rapid měl být "více".
btw. Leon by mu nevoněl? Skladovky začínají se slabším TSI na 260 a je to blíž Octě než Fabii. Pro dělníky jasná volba.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od Stepan »

Přišlo mi, že Rapid má vzadu víc místa než Fabie. Alespoň pocitově. A Duster je ještě trošku lepší. Ve Fabii bych ve 4 (?) lítat pravidelně do Němec nechtěl.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od jirka87 »

Leon mě nenapadl, že by mohl být v této cenové. Děkuju, zkusím.

Stepan : Budou v tom jezdit 3 lidi. A ne zrovna přes celé Německo. Ve finále s tím najedou míň kilometrů, než když jsem já jezdil 3 roky služebně každý týden trasu z Moravy do Prahy cca 50 000Km ročně. Tolik oni asi ani nenajedou.

Jen jsem zapomněl dodat, že sice toto nepadlo explicitně, ale tak nějak tuším, že táta asi míří na kombíka, ale jistý si nejsem.
grood
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: ned 06 kvě 13:36

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od grood »

Ahoj, pozor na jejich podmínky k tomu abys dostal auto za těch 260k.... ;) Byl jsem taky nadšený z Leon ST FR 1.5 TSI 130k 6M za 440k „akce“ měla trvat do konce 31.3.2019, letěl jsem hned na nejbližší pobočku v Plzni a tam mi řekli Ne ne ne [-x nemám nárok na uvedenou cenu protože nemám tohle a tamto bla bla...(bylo to jít na uvěr, pak koupit na ičo apod.)
Tohle je u Leon 1.0 TSI 5 Dveře za těch 260k.
„Uvedená cena je garantovaná při financování od SEAT FINANCIAL SERVICES (bonus 30 000 Kč + záruka 5 let zdarma) + výkupem vozu na protiúčet do 10ti let stáří (bonus 20.000,-Kč) a odběru na ičo/věrný zákazník“
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od pavproch »

Imho Rapid. Alespoň na cestách jich (služebáků) potkávám řádově víc než nových fóbijí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od jirka87 »

grood : díky za info. S vyčůranými podmínkami počítám a tátovi je to asi jedno. Je to na firmu a s tím Škofinem (alternativou u Seatu) se tak nějak počítá. Jemu je to fuk jak to zaplatí.

Pavrpoch : Díky, snaha se cení, ale nemyslím, že argument - "jezdí toho víc = je to lepší" je použitelný...Svého času jezdilo taky více Š120 než VAZ 210X....V takovém porovnání by tvoje Z4 byla proti Dusteru pěkná hrůza, protože kolik jezdí Dusterů a kolik Z4, že...

Nikdo nečeká, že za +/- 300 dostanete S Klasse, ale jedná se o to, aby se to potom jednak ještě dalo prodat a aby ty cca 3-5let to auto když už tak nějak rozuně sloužilo. Fakt nevím jestli Fabia je OK a Rapid měl svolávačky na závažné věci nebo naopak apod..Nevím, proto se ptám. Téměř stejné auto neznamená vždy téměř stejný průser nebo naopak téměř stejnou pohodu bez obtíží.

Pocitově mi ten Rapid přijde navoněná bída, něco jako vykostěná a oholená A3 spaceback,kdyžto ta Fabia je prostě Fabia, všichni ví jaký to je a na nic si to nehraje. Je tam nějaký rozdíl v podovozku například ?

Nejlepší by bylo, kdyby se tady ozval někdo kdo jich kupoval do firmy třeba 10 (vím, že to houfně kupoval Penny Market) a byl schopnej shrnout jak to chodí třeba po roce používání.

Ale ještě jednou díky za toho Leona, to je zajímavé ponouknutí a pořád je to koncern.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od Stepan »

No když nebudeš vědět, tak se zeptej těch tří B-)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od jirka87 »

Stepan : vubec netusim o kom je rec. Pokud myslis zamestnance, tak ti jsou ti posledni, kteri budou rozhodovat o tom, v cem budou jezdit. Je to ze strany otce pro ne velky ustupek a bonus, ktery bude de facto hradit on. Bud muzou jezdit sluzebnim, nebo at si tam jezdi tedy svym autem. Zamestnavatel neni maminka. Prcinku si chlapci museji utirat sami.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Fabia nebo Rapid ?

Příspěvek od Zajda »

Rapid má větší rozvor než Fabia a místo vzadu na nohy srovnatelné s Octávkou. Ve Fabii si vyšší člověk moc pohodlně vzadu neposedí.
《》
Odpovědět