Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
elljey
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10 dub 22:29

Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Příspěvek od elljey »

Zdravím,

s přítelkyní máme stařičkou 1.9 Cordobu po rodičích. Auto je to skvělé a za 15 let, co je u nás v rodině nemá za sebou žádnou opravu, mimo běžné výměny čehokoliv. Má skvělou spotřebu (4,9), slušný odpich a svým vzhledem neurazí, ale protože jde přítelkyně na mateřskou a Cordoba má jen hatch, nemá klimu a hlavně, protože potřebujeme druhé auto, musíme Cordobě najít bráchu, ale co vybrat?

Hledám hlavní auto do rodiny (kočárek, nákupy, výlety). Počítám, že s autem najedu kolem 20 000 km ročně. Většinou po dálnici, 1/3 km asi po Praze. Diesel nebo benzín, to je asi jedno, jen se děsím 1.0 TSI motoru po 150 tisících. Rozpočet jsme si stanovili 350 - 450 tisíc Kč +/-. Nechci mít nudné rodinné auto, které říká zabij mě, ale bez většího kufru a nějakých ústupků v designu se asi neobejdeme.

Zatím se mi nejvíc líbí nový Seat Leon v kombi, nebo roční Octavie se ve slušné výbavě taky pohybují kolem 400 tis.A ty taky nevypadají špatně, ale je to Škoda (Škodu mám rád, jen jich jezdí fakt hodně). Co myslíte, dívám se dobře? Nebo se mám podívat ještě po nějakém jiném modelu či značce?

Na auto zatím nespěchám, takže podzim nebo příští jaro není špatný termín. Díky za jakékoliv rady. :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Příspěvek od mattonecz »

Opel Astra, Renault Megane, nevim kolik stoji nova Corolla, a mnoho dalsich jiste
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Příspěvek od jirka87 »

Začal bych vyřazením toho, co skutečně nechci - například Itala, Japonce, sedana (protože některá auta se jako kombi vůbec nedělají že jo..), naftu...Pak bych se orientoval podle toho, kde mám nejbližší servis a jaká je to značka a pak podle toho kdo mi bude servisovat auto po záruce.

Pokud můj nejlepší přítel, kterému bezmezně věřím a plácali jsme spolu bábovičky ve školce dělá dobře servis Japonců..asi bych se poohlížel po Toyotě...Naopak pokud můj Franta Vrána v životě neviděl nic než benzínovou Škodovku, asi bych si nekupoval naftovou Hondu...atd..To samozřejmě za předpokladu, že budete chtít třeba po 5 letech jezdit i jinam, než do autorizovaného servisu.

A po zkušenostech s Fordem, bych se před objednáním auta DŮRAZNĚ zeptal na pár věcí a to jest dostupnost náhodně vybraných dílů např. :

- čelní sklo
- alternátor
- turbo
- vodní chladič a světlo

To mi dá náhled na to, co se může v budoucnu dít, protože jestliže mi Ford u nového auta (2018) řekl, že čelní sklo je na dodání 3týdny a alternátor za 14dní, tak sorry, ale to je dost psycho. Sklo nakonec měnila nezávislá firma a alternátor opravil n koleni nějakej dědek v Poděbradech. Nechat auto stát pro tak banální díl jako je alternátor 14dní nepojízdné na servise je dost hořká zkušenost.

+ některé značky mají svá specifika. Co vím, tak Auris od Toyoty má/měl naprosto specální žárovky do světel, kdy jedna stála snad 750Kč, na pumpě není možné ji koupit, takže pokud jedu do Řecka na dovolenou a v noci mi rochne jedna, za hodinu druhá žárovka, tak jsem pěkně v hajzlu, protože ji prostě nikde nekoupím a zákon schválnosti velí 2ks za jednu noc a prodloužený víkend dvěma státními svátky...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Příspěvek od HondaMan »

Já teď na sklo u Opelu čekal přes týden. FUJ
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Příspěvek od jirka87 »

To mě nepřestane udivovat. Osobáků vyprdí ty výrobní linky statisíce. Náklaďáků zlomek. Přesto, COKOLIV co objednám u MAN / Scania tak mám do druhého dne u svého dealera (myšleno tak, že ikdyž to není v ČR, ale AT nebo DE ! ). Do 15hod objednám a druhý den v 7 ráno to mám na servise. Opravdu drahé, nebo VELMI specifické díly jsou max do 3 dnů. Typicky například polomotor (stotisícové řády korun), řídící jednotky apod...Běžný spotřebák typu světlo, čelní sklo a jiná "hovínka" naprosto bez obtíží.

A největší sranda je, že zcela nový vstřikovač koupený v autorizáku stojí 8800kč bez DPH, repas 4400Kč bez DPH a vydrží cca 600 000Km... Někdy mi přijde, že je levnější provozovat tahač nebýt té spotřeby. (ale solo se dostaneš na 15 v pohodě :-D )
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Protože na osobak si hejl klidně počká, ale když firmě stojí kamion, tak příště jde jinam? Dává to smysl.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět