Kúpa auta do 180k, autobazar alebo súkromík

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
granat322
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09 dub 20:21

Kúpa auta do 180k, autobazar alebo súkromík

Příspěvek od granat322 »

Ahojte, už dlhšie uvažujem o nákupe auta ktoré by zvládlo občastné nakupovanie max do 10km denne, 1x mesačne niekam po ČR ( 200km ), 2x Brno - Břeclav a 2x do roka na SR ( 500km ). Uvažujem nad benzínom ale neviem z kade zohnať auto a čo za typ by najviac vyhovoval mojím podmienkam.

Moja predstava je Škoda Rapid 1.2 TSI alebo Hyundai i30 1.4 CVVT / 1.6 MPI .

Čo tak pozerám tak i30 za takú cenu asi nezoženiem, ale nechám si poradiť ( a tajne dúfať :ympray: ).


Jednalo by sa o mojé 1. auto, do teraz som si stále auta prenajímal alebo používal Kangoo, ešte na slovensku, keď som žil u rodičov. Vyskúšal som si viacero áut a najviac sa mi páčilo VW Polo. Mám pocit, že to bola 1.2, ale prišlo mi to ako maličké auto ak by som chcel mař napríklad v zadu sedačku.

Čo som pozeral Bazoš a poprípade marketplace na FB tak mi príde, že kúpiť dobré auto od roku 2014, do 180 000 a max 100k km je nemožné.

Všade čítam ako sú AAAčka zlé a snažia sa oklamať a taktiež tie ich nakúpene recenzie na google sú ubohé... Ale skúsim som si tam dnes zájsť. Pán mi rovno povedal, že na I30 moj rozpočet nestačí, ale že má pekného rapida 2013 a 70k km. Ukázal mi ho, zaparkoval ho na slnko aby som si mohol skontrolovať karosériu, ukázal mi servisnú knižku a taktiež som si mohol v kľude popozerať interiér aj keď som ho upozorňoval, že dnes ho určite nekúpim a skor chcem vedieť čo majú v ponuke.

Taktiež som si zajazdil aj sam dal odkúšať klimu. Na tom aute som nenašiel jediný problém... Bolo až v neuveritelne dobrom stave. Naozaj to je všetko iba naoko ? Aj keď mi všetky tieto veci ukázal ? Nenašiel som snáď v poslednej dobe 1 jedinú dobrú recenziu.

Moja otázka teda znie či mám šancu tieto spomýnané autá nájsť v tejto cenovej kategórii alebo mám začať hladať iné autá. Poprípade je šanca aby auto z Ačiek naozaj bolo v dobrom stave ? Ďakujem za rady a dúfam, že moje predstavy sú reálne.

Ešte doplním, že hľadám auto čo by dokázalo jazdiť ešte 5 rokov ak by som ho pravidelne servisoval a menil súčiastky ( motor, turbo a všetko nad 30 tisíc beriem ako koniec. )
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3225
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Kúpa auta do 180k, autobazar alebo súkromík

Příspěvek od mattonecz »

hlavně nekoukej na marketplace :D jinak tipcars.cz např.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět