F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od jarka »

A co Swift Sport před facelift? Sice to nemá 6kvalt, ale má to správně dlouhý 5kvalt, který je poskládaný slušně do síly. Proti fordu mi to přijde jako nezdolný auto :) - taky ty fordy moc nemusím. A když tomu v rámci údržby dopřeješ za 11t bilstein B6 a na předku odklony za tisícovku, tak je z toho nádherná malá spolehlivá raketka, která sice není extrémně rychlá, ale zábava v ní je veliká. A pokud to chceš opravdu z 90% na zábavu na okreskách, tak bych u předokolky hlavně zauvažoval o LSD.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Upřímně u toho swiftu kromě nižší váhy motoru a pravděpodobně spotřeby nevidím moc víc co by nabízel oproti té fieste. Každopádně děkuji za typ skusim o tom pozjistovat něco víc :) LSD beru jako samozřejmost :) jakmile bude možnost tak do toho hodlám jít. Docela jsem se aji začal přemýšlet o tom focusu st :/ to auto toho nabízí docela dost a dost a ten špičatý čumák asi aji nějak zkousnu :D mám na mysli samozřejmě první generaci :D 2 už vypadá dobře ale dle mého názoru na predokolku má velký motor a je mimo rozpočet.
... Tak jsem si o tom swiftu cosi pozjistoval a nevypadá to nejhuř. Interiérové rozhodně hezčí než fiesta a i na spotřebě by se dalo ušetřit :D každopádně nevíte jak to má to auto s korozi? Jak složité je to servisovat , dostupnost náhradních dílů atd. :/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od jarka »

Už jen to, že Swifta půjčují na Ringu je určitá záruka jeho odolnosti - Fiest (a obecně fordů) tam moc nepotkáš :) . Navíc mrkni na mobile od němec, je jich tam hodně na výběr a lze tak narazit na pěkný kousek. Koroze netuším, mě to zatím nikde nerezne - ale mám 2012... Jinak sice je poface vymakanější, ale má delší převody, je větší a jako daily lepší, ale předface je určo větší divoch.

edit: tu máš nějaký xls, když jsem já vybíral nějakýho prcka za Ignise Sport (třeba ti to k něčemu bude): link
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Mno ten swift vypada pěkně akorat nevim jestli ten vykon mi bude potom stačit. Všechny ostatní parametry jsou suprové aji zvuk to ma dost pěkný na 1.6 :D. Mno necham si to proletět hlavou všechno a nakonec s toho snad něco bude :D Jinak nemate nějaké typy na slušné lidi co vozí z Německa. Technicky auto sám nezkontroluji, angličtinou bych se spiš domluvil tak nějak po lopatě s někym kdo tu angličtinu perfektně ovlada a domyslí si co tím asi myslím. Takže ja kdybych tam jel tak je to uplně zbytečné a tady v česku takovych vozu moc na vyběr není :/ . Každopádně bych chtěl někoho kdo to na hranici nestočí a nedoveze mi opravený bouraný vrak aby na tom co nejvíce trhnul :D Každopádně vám všem děkuji za váš čas. Když už nic jineho tak minimalně mě to odradilo od té fiesty a bral bych už spíš focuse nebo toho golfa. :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od M.Z. »

Budu mít k prodeji Golf GTI V Edition 30, s kovaným motorem, vyladěným na 320k, ale cenovka 260.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od Hanz »

Bydlím nějaký pátek v německu, takže kdybys potřeboval, tak jsem ochotný ti nějak pomoci v rámci svých možností. Ale jen v rámci nějaké jazykové bariéry a to ani netvrdím, že jsem perfektní němčinář jo, prostě pokud se budeš chtít na něco podívat a něco pozeptat, můžem se domluvit :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Ten golf je hodně mimo rozpočet takže to asi ne ale díky za nabídku :) jinak hanzi tobě taky děkuji :) vůz budu kupovat někdy k létu takže kdyby náhodou tak si zkusím si tě zapamatovat :D servisaka už by sehnat bylo snazší :D vic sem se bál tě němčiny :D
PS: zajimal by mě váš názor na ar 147 1.9 JTD (110kw) po fl
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od M.Z. »

Ta je jako taky ve výběru? :-o
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od řidičBOB »

Alfí diesel na zábavu po okreskách?? Hmm...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od jarka »

Ne, to má na spravování, když se bude nudit :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět