F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Aha dobře :D pochopil jsem dostatečně :D jen mě to tak napadlo že to je celkem levné a u alf se dost chválí jízdní dovednosti ale asi ne :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od mmira »

Alfy jsou buď levné, a pak jsou to vraky. Nebo levné, protože se do nich majitel vysypal a stejně nedokázal vše opravit a došly mu buď peníze nebo trpělivost. Taky můžou být drahé, to u těch, co jsou v pořádku. Jenže ty nikdo nechce, tak s nimi majitel jezdí až do té doby, až jsou zase levné, tedy opět ve stavu vhodném pro odvoz na vrakac. Mmch, mozdíl mezi drahou a levnou alfou je tak rok intenzivnějšího ježdění.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od beaumont »

Ale houby s octem. Alfa 147 s dieselem není o nic rizikovější nebo méně spolehlivá než stejný starý Golf nebo Focus. Samozřejmě se najdou levné neudržované zničené Alfy, ale to Golfy a Focusy taky. Naopak 1.9 JTDm 110 kW je velmi odolný a spolehlivý motor - mám jeden ve Fiatu, najeto 200+ tkm a jede jak zamlada, tedy velmi dobře.

Alfy mají naopak výhodu v tom, že je málokdo mrší tuningem. O něco rizikovější je u nich snad elektrika / elektronika, ale zase mají parádní podvozek (dvojité lichoběžníky vpředu, víceprvek vzadu) a špičkové řízení. Golf Mk5 se jízdními vlastnostmi může jít proti 147 se srovantelným motorem leda zahrabat, pochopitelně při porovnání Golf GTI vs. Alfa diesel na std. podvozku už nebude tak jednoznačné.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Alfu jsem vypustil z hlediska problémových brzd a zastrašujících vysledků crashtestu :D tahle kombinace se mi opravdu nelíbí :D jinak díval jsem se hodně na toho Swifta a vypadá velice lakave :) a tim bych se chtěl dostat k otázce shánění náhradních dílů a jejich dostupnost ( ano vím že je to celkem bezporuchové auto ale to i Mazda a tu sem zavrhl právě kvůli tomuhle ). Protože třeba ta fiesta st150 bude mít dostupnost dílů dobrou bych řekl a nevím jestli tam bude až tak výrazný rozdíl v jízdních vlastnostech ( nějaký rozhodně už jen kvůli tomu že Swift má lehčí motor ale i tak ), předem díky za odpovědi :)
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od jarka »

Mrkni na jakykoli e-shop s nahradnima dilama a koukni co tě zajímá. Klasický spotrebak je dostupný normálně jako na cokoli jinyho a za normální peníze.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od Snowman000 »

Swiftov bolo predanych hromada a aj Sportov je urcite v uliciach viac nez tych Fiest ST. Jedina "nevyhoda" japoncov je ze nie je na nich tolko druhovyroby...vacsinou je to original a nejake polsko. Mechanicky je to ale fakt jednoduche auto? relativne nove a v danom limite bude z coho vyberat. A spotrebak na to bude relativne lacny.

Ak by len predsa...tak by mohlo stat za uvahu:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... o/17879313
Nebude to tak hrave ako Swift, ale priestor a kazdodenna pouzitelnost bude lepsia.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od jarka »

Co jsem kdy nakupoval na suzuki (Ignis Sport, Swift Sport), tak bylo vždycky za normální ceny, normální značky (a výběr z několika normálních značek). Tlumiče, čepy, brzdy,... - prostě klasický spotřebák úplně na pohodu. Např. naposled přední desky Textar 800,-, tlumiče Bilstein B6 11,5t, ...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Polo sem zamítl z důvodu ze ty motory se prý docela kazi a radši už bych šel do toho golfa :) :D každopádně s těma dilama ste mě potesili :) děkuji za rychlé odpovědi :D dále tu už nebudu otravovat zbytečně :)
Odpovědět