Audi A3 vs Honda Civic

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Doodek
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19 bře 17:38

Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od Doodek »

Zdravím, ahoj. Nadpis nejspíš prozradil co mne zajímá.

Momentálně hledám auto na denní ježdění do práce (cca 30km denně, větší část mimo město) a občasné výlety. Po zvážení všech svých kriterií (pohodlný interiér, atmosferický benzínový motor, sportovnější vzhled, rozumná spotřeba, spolehlivost) jsem zužil svůj výběr na následující auta.

Honda Civic 7g EP2 1.6 81kw - Jde o třídveřovou verzi se sportovním paketem. Ročník 2004 - 2005
Audi A3 8P 1.6 MPI 1.6 77kw - Klasická A3 s jednoduchým motorem. Ročník 2004 - 2007

Obě mají svá pro a proti.

Honda má dle mého názoru pružnější motor s lepší spotřebou a všeobecně lepší jízdní vlastnosti. Není ale tak rozšířená a díly budou nejspíš dražší. Na druhou stranu se podle zkušeností majtelů, které jsem na internetu dohledal, nic závažného nekazí.

Audi mi přijde všeobecně hezčí, jak zvenku tak uvnitř, kde jsou použity kvalitnější materiály. Nebude problém na ni sehnat díly, tím že je to prakticky Golf V (ten se mi moc nelíbí, proto jsem jej nezahrnul) ale tuším, že na ni bude dražší pojistka.

Zajímá mne co se mi v této situaci vyplatí více v rámci spotřeby, servisu, dlouhodobého provozu a také mne všeobecně zajímá váš názor na obě tyto auta.

Předem děkuji za odpověď!
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od Zajda »

Jako majitel A3 8L (TDI) a EP3 bych se přikláněl k Audi, jestli po Hondě opravdu netoužíš. Chce se to projet. Možná nakonec více sportovnosti najdeš v A3 a bude to začínat už posezem, kdy i v Type-R se sedí jak v autobuse a nejde seřídit podélně volant. Bez toho ostrého motoru a dalších úprav tam to kouzlo podle mě úplně nebude. Byť jednotka 1,6 od Hondy bude nepochybně lepší než MPI.
A zase pořád lepší dýchavičné MPI než TDI stočené o půl milionu km, kdy motor pořád drží, ale rozpadá se zbytek auta :-)

A3 8P jsem nejel ale je to stejná platforma jako Octavie 2, což je za mě vynikající mix komfortu a ovladatelnosti, narozdíl od Octavie 3 s torzkou vzadu.
Protikorozní ochrana Audi proti Hondě je z jiné galaxie - pokud nebylo bourané, nebude reznout.
Ceny servisu asi srovnatelné pro spotřební díly, ale rozdíly budou u těch co se mění méně často.
Např. věci jako brzdové třmeny, kde pokud se bavíme o originálu - u koncernu bude třeba TRW, u Hondy pak nějaký Nissin za trojnásobnou cenu apod.
《》
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 526
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od Eda »

Civic 7g mam a vcelku souhlasim se Zajdou - posez je u Hondy specifickej ale ja sem si zvykl rychle. Civic 7g jezdi vyborne, ten podvozek snese vyrazne vic nez by clovek cekal a u 3dv cerze to plati jeste vic, podle me se pobavis i s 1.6. V reznuti plati co pise Zajda, civic je na tom hur nez audi. U dilu uz moc nesouhlasim, jednak jdou sehnat z druhovyroby a na vrakovistich, predevsim ale nejsou skoro potreba
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od Zajda »

Je pravda že s dlouhodobým provozem Hondy zkušenosti nemám, zatím jen první servis z tzv. českého top stavu do opravdu provozuschopného v hodnotě poloviny pořizovací ceny, ale to mám tak s každým autem :)

Posez není specifický - prostě je špatný pro ovládání auta - volant je daleko, sedadlo vysoko, takže nohy nejdou pohodlně natáhnout a v zatáčkách musí v pokrčené pozici zbytečně přemáhat přetížení jak ty nohy, tak celá horní polovina těla s nima. V kombinaci s tím že nedošáhneš pořádně na volant je nutné více přehmatávat. Je to prokletí japonských nákupních tašek. Zvyknout si na to jde, ale že je to špatně je očividné po přesednutí do čehokoliv jiného.

U Type-R to trochu zachraňují anatomy s výraznýma bočnicema.
《》
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 526
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od Eda »

Ok, muze byt. Ten posez moc nahore a jakoby na zidli ma i Focus 2.gen a treba Swift co si tak pamatuju...bohuzel to neni jen Honda. Ja mam kratsi nohy tak me to nevadi tak moc :)
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Doodek
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19 bře 17:38

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od Doodek »

Možná by se hodilo uvést že mám 189 cm a jsem z 70% nohy :)) Jezdil jsem ve Focusu I a tam jsem se musel trochu hrbit abych neměl hranu čelního skla v úrovni očí
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od driver »

Civic jedině když bude nový = ještě neřešíš drahý servis, jsi malé postavy=nevadí Ti krátká volantovka a všeobecně Ti to bude lépe vyhovovat, tak proč ne.
Jinak zlatá A3, jak nová, tak 20let stará.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od HondaMan »

V čem má Honda Civic 7g EP2 1.6 81kw drahý servis?
Klidně bych se vsadil, že TCO bude u Civicu vycházet lépe než u A3. Klidně i po 20 letech.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Audi A3 vs Honda Civic

Příspěvek od driver »

Nebudu pročítat ceníky, ale zpaměti přibližně to, co nejčastěji měníš u 20let staré popelnice? Altík, startér, spojka, ABS jednotka, přední světlomet, přední blatník, nárazník, zrcátko, kroužek podvolantový pro Bag, čidlo ABS do těhlice, klimakompresor, podtlakový hlavní válec brzdový, práh karoserie, páté dveře, ramena přední, mám pokračovat?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět