Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
pokutobijec
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 07 bře 18:34

Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Příspěvek od pokutobijec »

. . .
Naposledy upravil(a) pokutobijec dne čtv 09 kvě 11:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Ojeté auto - Škoda vs Mazda

Příspěvek od pavproch »

Zopakuju tady svou osobní zkušenost se dvěma Oct. II 1.8TSI 4x4 6MT (jedna moje firemní, druhou má švára): té mojí firemní "umřel" motor ve 118tiskm a byla nutná jeho velká GO, švárovi umřel stejným způsobem (i s následnou nutnou GO) ve 119tiskm. Od GO ale obě spolehlive slouží (moje firemní už má na tachu asi 210tis km, kolik má švára na tachu netuším).

Jinak ale 1.8TSI (MY2010) je hodně dobrý motor, jede velmi obstojně a chová se "normálně", není udušen EURo emisníma limitama.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Příspěvek od Hanz »

Mazdu šestku mám rok 2017 v kombíku a 165 koní. Auto je svižné a jede dle mého na rodinný kombík nadprůměrně a v zatáčkách se chová na výbornou, ale je třeba se naučit řadit, jelikož je to atmosféra a potřebuje nutně otáčky aby jela. Interiér je kvalitní, nejvíce bych třeba oproti oktávce vyzdvihl sedačky, protože ty jsou opravdu pohodlné a nebolí z nich záda narozdíl od oktávky na delší trasách. Dále obsluha informačního systému v Mazdě je jedna z nejlepších co jsem kdy měl - snadná, za jízdy lze pomocí kruhového ovladače navolit vše potřebné bez nutnosti se tomu nějak extra věnovat. V neposlední řadě design, mě se prostě šestka neskutečně líbí, hezčí kombík je snad už jen C mercedes, ale to je zas hodně individuální záležitost. Jezdíme se ženou zhruba za 7 litrů lehce svižnější jízdy, jako důchodce se lze dostat pod šest, ale je to otrava, aspoň pro mě. Za 8,5 když jezdíš neustále jako kanec :D Stejně bude nejvíc záležet na tom jaký kus najdeš a jaké budou tvoje osobní potřeby, zda zvítězí design a nebo větší kufr apod. :)

PS: můj názor je, že oktávka se volí rozumem a šestka srdcem :P
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Příspěvek od Stepan »

Že by ten motor žral v 6 o 4-5 litrů míň nž v 3? :-\
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Příspěvek od Zajda »

Asi záleží na diagnóze řidiče.
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Příspěvek od pavproch »

Ta 1.8TSI v Octávce (combi, 4x4, 6MT) žere dlouhodobě (210tis km, služebák, čili evidence) 7 až 10 (za 7-8 s tím jezdí kolegové, já s tím jezdím za 10)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Ojeté auto - Škoda Octavia II vs Mazda 6 Wagon

Příspěvek od Hanz »

Stepan píše:Že by ten motor žral v 6 o 4-5 litrů míň nž v 3? :-\
tohle ukazuje infotaiment už dlouhodobě, já si to nepíšu a nepočítám od nádrže k nádrži, protože mě to moc nezajímá. Ale pochybuji, že kecá o 4-5 litrů :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Odpovědět