Koupě auta - pojištění

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
genius.mv
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 07 srp 21:29

Koupě auta - pojištění

Příspěvek od genius.mv »

Zdar, potřebuju poradit. Mám v plánu nákup ojetého auta a nevím jak to udělat s pojistkou. Dám příklad : pojedu si pro ojetý auto přes celou republiku k soukromému prodejci, auto koupím podepíšu smlouvu a nechám si podepsat plnou moc abych mohl auto odhlásit za prodávajícího, ale co pojistka ? když s koupeným autem pojedu zpět ? mám mít už vlastní ? a nebo stačí pojistka prodávajícího? V pojišťovně mi řekli, že musím mít pojištění vyřízený ještě před koupí auta, ale co když nakonec to auto pro které jedu nekoupím z důvodů např. zatajení závady, to bych musel zas to pojištění zrušit. Díky za radu, já všechny auta kupoval v bazarech a tam je to jednodušší co se týče pojištění.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koupě auta - pojištění

Příspěvek od honziss »

Vyklikej si naky pojisteni online az to koupis, nez pojedes.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
genius.mv
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 07 srp 21:29

Re: Koupě auta - pojištění

Příspěvek od genius.mv »

To je hodně dobrej nápad, problém je ale v tom, že nemám chytrej mobil ani podobný chytrý serepetičky. Takže mi nezbývá než auto koupit, vrátit se zpět bez něj, sjednat pojištění a jet zpátky pro auto - je to tak správně?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta - pojištění

Příspěvek od řidičBOB »

nebo tam sjet v pracovní době a sjednat pojištění někde v okolí na pobočce pojišťovny...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Koupě auta - pojištění

Příspěvek od Shr3k »

genius.mv píše:To je hodně dobrej nápad, problém je ale v tom, že nemám chytrej mobil ani podobný chytrý serepetičky. Takže mi nezbývá než auto koupit, vrátit se zpět bez něj, sjednat pojištění a jet zpátky pro auto - je to tak správně?
Tak prodejce třeba bude mít doma počítač s internetem... když už to od něj koupíš (pokud auto nemá platné POV). Pokud má platné POV, to zaniká až převodem.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
genius.mv
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 07 srp 21:29

Re: Koupě auta - pojištění

Příspěvek od genius.mv »

Aha, takže když to auto odhlásím za něj ( přes plnou moc ), tak můžu s tím autem jet v klidu zpět, pokud bude mít platný Povinný ručení.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta - pojištění

Příspěvek od 970ka »

Zkouknu auto,zajdu v místě na nějakou pojišťovnu,či do banky,na poštu,můžeš si to sjednat i po telefonu,vyhledáš si kontakt dopředu ,či si to s nějakým makléřem,či pojišťovákem domluvíš a pak po telefonu nadiktuješ a uzavřeš pojistku,kterou ti někam pošle k vytištění. Nepočítej,že ti kdekdo prodá auto na plnou moc,já bych tě třeba poslal do pr... a šel to raději hned převést na tebe,jako na kupujícího.Pov nezaniká převodem.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět