Vyběr většího ojetého sedanu do 300t Kč..

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
vojta189
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 říj 16:37

Vyběr většího ojetého sedanu do 300t Kč..

Příspěvek od vojta189 »

Ahoj, rád bych získal pár rad a požádal o pomoc ohledně koupě většího sedanu (jezdíme ve 2 a občas pes..), chystám se jezdit cca 10+10km do a z práce a jednou za 2 týdny max 100km na chytu a nějaké výlety po čr a podobně. Dieslové auto již nevyužiju, takže ho nechci trápit kratšími trasami typu město a poohlížím se po benzínu.

Moje představa je 2008+, benzín, automat nebo manuál je celkem fuk :) a motor alespoň 110kW+..nechtěl bych přesedat do něčeho slabšího Dostávám samá doporučení na koncerny z důvodu dostupného servisu, ceny dílů atd.. Mým ,,černým,, koněm byla Octavia RS s 2.0 TSi nebo TFSi motorem, případně Superb II (tam se trochu bojím nákladného servisu ,,běžných,, věcí typu brzdy, tlumiče..)..když jsem přečetl pár článků o TSi začínají mě benzíny od koncernu pomalu odrazovat, a Supa v této cenové kategorii ve slušněm stavu nejspíš těžko pořídím :-s
Je vůbec nějaká jiná volba, která bude spolehlivá a nezrujnuje mě na údržbě ?

Předem děkuji moc ;)
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Vyběr většího ojetého sedanu do 300t Kč..

Příspěvek od vonkreuz »

Lancia Thesis
Lancia Thema (Chrysler 300C)
Ford Mondeo
...
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Re: Vyběr většího ojetého sedanu do 300t Kč..

Příspěvek od Rageweawer »

Uvedomujes si že je rok 2019 a chceš auto z roku 2008+ a máš 300 000? Pokud ti nevadí škodovky tak si kup 1.8 TSI Octavii 2014+ výkon to mít bude podle tvé představy a údržba stojí pár tisicovek.
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Vyběr většího ojetého sedanu do 300t Kč..

Příspěvek od jerry »

Motoru TSI v Octavii RS se neboj, s těmi problémy nebyly. Dvojkovou O RS TSI asi těžko najdeš s opravdu málo kilometry a průkaznou historií. Pokud jo, tak jí vem. Když ne, tak si myslím, že když trochu připlatíš, tak koupíš trojkovou O RS TSI. Obě jsem jezdil a mohu doporučit.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět