Hodně staré muziky nebo raději novější a míň (stáří ojetin)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
scapo
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28 led 14:45

Hodně staré muziky nebo raději novější a míň (stáří ojetin)

Příspěvek od scapo »

Zdravím.

Krom toho, že bych rád radu co vybrat, mě trápí "filozofický" problém.

Řekněme, že máme rozpočet 230k. Za tuto cenu si můžu dovolit starší Octavii (nebo Mazdu 6) nebo téměř novou Fabii (Mazdu 3).
Je lepší, koupit auto nižší třídy ale novější ročník, méně ojeté nebo auto nebo naopak raději starší, ojetější ale vyšší třídy? Obecně.

Jinak shrnu, co hledám.
230k max (bez oprav a výměn)
-spolehlivost
-kufr cca 420 a více
-v podstatě náhradu za fabii sedan 1.2 (výkonnější, dát dovnitř lyže/prkno 175cn podélně, ideálně sedan nebo liftback, kombi se mi na výjimky nelíbí
-škodovky jsou nuda
-benzin, nájezd cca 20 000 ročně
-ideálně chci auto mít dalších 6 let
-klimatizace musí, vyhřívaná sedadla jsou plus
--------------
"Sedan a liftback for the win!"

Zkušenosti s Fabia sedan 1.2 49 kW a okrajově Peugeot 206 (r.v. cca 2003)
Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Hodně staré muziky nebo raději novější a míň (stáří ojet

Příspěvek od Hanz »

Od roku 2006 začali auta navrhovat počítače (teď mě nenapadá jak to lépe vysvětlit), člověk při návrhu počítal s 30% navíc ohledně opotřebení součástek apod. , počítače počítají něco kolem 10%, takže auta už nevydrží tolik co ty staré obecně. Jenže to už je 13 let zpátky a taková auta běžným provozem budou mít přes 200tis. km. Obecně u ojetých aut je to vždy do jisté míry loterie a mě poslední dvě ojetá auta co jsem kupoval i když se o nich mluví jak o neskutečných držácích, tak prostě nebyli a akorát to chtělo investice do všeho možného. U ojetých aut bez záruky je třeba počítat u japonců s drahými díly, všechno má nějaké mouchy. Ani nevím proč to vlastně píšu, nedokážu nějak rozumně poradit co by bylo v dané cenové kategorii lepší, protože můžeš najít super zachovalé auto po dědovi co to pulíruje v garáži a to auto má 20 let a nebo auto se 3 rokama a je zralé na sešrotování. Tohle chce nějakého známého mechanika, který s tebou objede mnoho vybraných aut a po nějakém čase se zastavíte u jednoho kusu a bude sedět. Určitě jsou tu větší experti na tohle téma, víc toho neporadím, bohužel.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
scapo
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28 led 14:45

Re: Hodně staré muziky nebo raději novější a míň (stáří ojet

Příspěvek od scapo »

Díky za povídání. Jen upřesním, že mi jde o to, jeslti je lepší děda s pulírovanou fabii nebo pulírovaným superbem. kdy jediné co se liší, je stáří a nájezd. Já plánuji výběr a koupi nechat na firmě, jen jim chci dát co nejpřesnější požadavky co maj hledat.
--------------
"Sedan a liftback for the win!"

Zkušenosti s Fabia sedan 1.2 49 kW a okrajově Peugeot 206 (r.v. cca 2003)
Škoda 105 L
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Re: Hodně staré muziky nebo raději novější a míň (stáří ojet

Příspěvek od Rageweawer »

Proč nehledáš nějakou Octavii 2013/2014 III verzi? Ať říká kdo chce co chce ty auta 250 000 v pohodě najedou a pripadna oprava je za par tisic. Liftbacků je hodně to stejné výběr motorizací.

Třeba:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

nebo zajetýho Rapida v "plné" s automatem:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

Protože ses zvyklej jezdit ve Fabii nebál bych se ani 1.2 TSI skoro v základu (senzor vzadu, klimatizace, výhřev to mít stejně na 99% bude). Škodovky jsou nuda ale mas 200 000 Kč až budes mit pul mega otevřou se ti dvere do jiných značek.
Odpovědět