Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
retros1
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17 pro 13:43

Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od retros1 »

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu k výběru menšího auta pro mojí mamku jako náhradu za pomalu dosluhující Škodu Felicia.
Požadavky:
- 5dv.
- benzin
- ne moc široké (níže důvod)
- cena 50-70 tis.
Nákup plánuji za cca 4-5 měsíců. Mamka jezdí převážně do práce - cca 5 km jeden směr, město. Občas nějaký ten nákup, návštěvy apod. Dá se říci že všechno město nebo okresky, dálnice téměř vůbec, krátké vzdálenosti, proto chci určitě benzin. 5-dveřák proto, že přeci jen občas vozí někoho do / z práce a 3-dveřák se mi v tomhle ohledu nezdá moc praktický, obzvlášť pokud jsou to starší lidé. U výběru jsem omezen i šířkou vozu, protože mamka garážuje a bohužel jsou dveře a vrata dělána za dob dávných a tudíž se tam všechno nevleze :D (dalších 50t. za nový vjezd neplánuji). Poslední dobou celkem pravidelně sleduji bazoš a sauto, abych viděl jaké jsou nabídky a předběžně jsem vybral pár favoritů:
- Škoda Fabia II
- Ford Fiesta (ta po faceliftu, 2005+)
- VW Polo (také to po faceliftu, 2005+)
- Suzuki Swift II
Podle specifikací jsem krátce zvažoval i jiné značky, ale většinou to jsou vozy kterých je relativně málo na trhu, nebo by byl větší problém se servisem, náhr. díly apod.

Budu rád za každé vaše rady, tipy, postřehy, případné další návrhy atd. :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od HondaMan »

Mě z malých aut vždy nejvíce bavil Fiat. Panda/Punto/GrandePunto. Neprůstřelný motor 1.2i nebo silnější 1.4i. Jedno GP máme v rodině takřka od nova. Náhradní díly stojí relativně málo, nereznou, vše je jednoduše udělané...
FII rád nemám. Polo i Fiesta budou dražší za podobný setup auta.
Swift není špatný, ale když japonce tak za mě raději Yaris.
2.9T RWD
retros1
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17 pro 13:43

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od retros1 »

Díky za tipy, Fiat Pandu jsem měl taky v širším seznamu a ikdyž to má být překvápko, kterým bude jezdit mamka a nechci se jí tak ptát jestli by se jí líbil, tak mě se zase tolik nelíbil :D To Punto a Grande Punto mi docela uteklo, rozhodně stojí za zvážení, dokonce vím že ho má jedna osoba u nás v ulici a mohl bych získat další informace.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od HondaMan »

A co by tě k GP zajímalo? Máme ho doma 10 let, kupováno jako zánovní s cca 20tKm dnes má něco přes 100tKm.
Za těch 10 let se párkrát vyměnil olej a jiné náplně; servo - v záruce-výrobní vada; Zadní ložiska (také výrobní vada - IT čmoudi tam zapomněli dát vazelínu); přední pružiny - jedna praskla; zadní brzdiče - moc se s tím nebrzdí, tak to zarezlo.
Oprava vždy za pár korun přičemž ložiskám a pružinám určitě neprospěla ani 17" kola, na kterých se to dodávalo.
Jinak to auto spolehlivě jezdí, na malé auto se v něm dobře sedí, nerezna a v té době mělo 5 hvězd z nárazových testů.

S drobnýma obměnama se donedávna vyrábělo a "dvojče" Opel Corsa D se na stejných základech prodává ještě dnes.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od KDB »

GP potvrzuju, máme jedno od nova (teď 195tis km) a za celou dobu poruchy: jedna stahovačka a zadní ložisko - na záruku.
Jinak až posledních 10-15 tisících km komplet brzdy, tlumiče (preventivně) a obě zadní ložiska (SKF - 900,- celý náboj).
Motor ševelí, olej nebere (benzín-turbo).
Paní si teď udělala radost s novou Microu, jinak není důvod ho dávat pryč.... jen rozmařilost :D
MG - radost až na kost.
retros1
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17 pro 13:43

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od retros1 »

Díky oběma, Grande Punto se posunulo dopředu v mém užším seznamu :) Včera jsem koukal na fotky a videa a i nějaký nabídky bazarů a určitě je to auto, které by se mamce líbilo. Pokud máte takhle víc zkušeností se značkou Fiat, jakou byste doporučovali motorizaci na to ježdění co jsem popisoval, předpokládal bych že základní by mohla stačit. Případně jaký máte / měli jste stupeň výbavy, ať vím později po čem v inzerátech koukat :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od HondaMan »

Hodně lidí si chválí 1.2i za spolehlivost. Pokud se dobře pamatuju, tak 1,4i 57kw je nic moc. Já měl 1.4i 70kw a bylo to fajn. Především spotřeba díky 6q převodovce se dala držet okolo 5/100.
Pokud bude jezdit sama, té 1,2i bych se nebál. Pokud často vozí více lidí v autě zkusil bych se podívat po něčem s turbem.
2.9T RWD
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Menší hatchback pro mamku (max. 70 tis. Kč)

Příspěvek od zabijak33 »

Když se tu tak řeší to Punto, jak je na tom ta 1.4T 88kw? Já teda koukal spíše po Bravu, ale kromě vyšší spotřeby jsem nenašel asi žádné negativum toho motoru. To je vážně tak dobrý? :-) A co 110kw verze, není to moc?
Jinak k tématu, GP je za tyhle peníze podle mě naprosto bezkonkurenční, 1.2 na přesuny stačí a 1.4 70kw už s autem cvičí hezky :-)
Odpovědět