Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od lambdamen »

To je vskutku nekonečná diskuze, zda nové nebo lepší chvíli jeté. Každého boj, jakožto člověku nezkušenému a takovému, který se o auta nezajímá bych doporučil nové, aby si prostě sednul a jezdil. Je to nejlepší prevence před problémy. Zkušení si nějaký ten problém, který může nastat s jetým autem, zvládnou často levně a dobře vyřešit.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od jirka87 »

HondaMan : naprosto souhlasím, tady není o čem se přít. Po 200K je to auto byť špičkově udržované už prostě vyměklejší, než nové i přesto, že tam nikde není viditelně nic špatně atd...Nehodlám to tady rozebírat, oba víme svoje. Ale mluvit o autě s 55 000Km jako o vylítané vráně už je fakt perlička. Ovšem i já chápu, že zkurvit se dá to auto už zpočátku, pokud je někdo prase a hňup. To bychom pak ale mohli trávit čas výpočtem nějakého vzorce nakolik je to pravděpodobné a já jsem z matematiky byl vždycky dost slabej, takže do toho nejdu :))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od mattonecz »

Ten Passat bude asi z operaku. Je tam DSG takze aspon nebude KO spojka a setrvak. Hlavne to jeste bude i v zaruce ne? Nebo pujde prodlouzit.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od Hanz »

Mluvím za sebe a z co vidím a nebo přečtu. Auta už se nedělají pár let tak aby vydržela co dřív. Tady v Německu si skoro každý kupuje nová auta. Nějaký záběh motoru jim nic neříká, za studena to honí do otáček a lezou do toho ve špinavých hadrech z práce. Už z tohodle bych si olitane auto i kdyby mělo jen 55tis. km nevzal. Nikdo ti nezaručí, že se k autu chová jak by se mělo. Oželím klidně výbavu a lepší motor než abych si za stejné peníze koupil ojetinu a pak musel zbytecne řešit co s tím je. Stojí to čas, peníze a komplikuje to zbytecne život. Kdo ma možnost kvalitního a levného servisu tak ať si vezme starší auto. Zbytecne bych ale nedramatizoval to, ze nazvu pašika s 55 tis.km olitanym autem.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
kvapta
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 25 led 22:39

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od kvapta »

Zdravim,

Tak nakonec jsem asi rozhodly pro ojetejsi bmw rady 3 s najezdem do max 150t km. V pohode se tak vejdu do limitu 350k a auto poskytne pozadovany komfort jak v interieru, tak i vykonem- automat, dost prostoru,... s mym najezdem 10-15t km za rok by mi melo 5 let vydrzet, jelikoz jsem cetl, ze tyto auto drzi dobre do 200t km.

Co rikatw treba na tento kousek?
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-vů ... 16907.html

Mate nejake zkusenosti s konkretnimi typy bmw a ktere rocniky a motorizci byste doporucili? Diky

S podravem,
Tomas
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od Zajda »

《》
kvapta
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 25 led 22:39

Re: Prvni auto (zanovni/ojete) na cca 5 let

Příspěvek od kvapta »

Zajda píše:
Diky. Potvrdilo to me domnenky, ze u rady 3 nebude vse uplne v poradku, kdyz se takove auta prodavaji za 300k.

Je situace stejna i u rady 5? Co jsem cetl, tak petky by nemely mit kvalitni motory, ktere nemaji problem s najezdem +300 000 km. Ptam se, protoze jsem narazil na tyto inzeraty primo na daswealtauto.

http://www.dasweltauto.cz/Car/1299771/b ... 6loadTo%3D

http://www.dasweltauto.cz/Car/1361533/b ... 6loadTo%3D

Nebo se z hlediska pravdepodobnosti nakladnych oprav vyplati radeji passat s mensim najezdem a zarukou daswealtauto?

http://www.dasweltauto.cz/Car/1424931/v ... 6loadTo%3D

BMW5 se mi libi vice vzhledove a i to bude lepsi jizdni zazitek. Jeste dodam ze budu mit najezd cca 10-15t km/rok. Tudiz na najezd 300t km bych se dostal s vyse zminenymi bmw az za vice nez 8 let.

A posledni dotaz, mate zkusenost s daswealauto? Prodavaji opravdu jen kvalitni kousky a da se verit jejich uvedenym stavum(vyborny, nebourano, atd) u aut?

Dekuji za nazory.

S pozdravem,
Tomas
Odpovědět