Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od M.Z. »

Pokud pojede se zaplou stabilizací, tak si druhu pohonu ani nevšimne. Max. někam nebude moct na sněhu vyjet, zbytečné strašení.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

Pokud není na silnici sníh a je maximálně mokro, tak souhlasím. Ale co jsem jezdil párkrát na neprohrnutých silnicích, tak to opravdu pozná a pokud bude v zatáčce šlapat na plyn, tak to prostě půjde do smyku! Kdybych to nezažil na vlastní kůži, tak to psát nebudu :)

Stabilizace udělá co, sebere ti výkon a dupne ti na brzdu, jenže když je sníh a je velmi malá přilnavost, tak pokud nedáš kontra, tak se prostě stejně budeš smýkat i když ti to sebere plyn a zašlápne brzdu. Záleží jak rychle pojede no, při opatrné jízdě skončí maximálně napříc a při nesmyslném přidání v zatáčce (myšleno plný knedlík v pravoúhlé zatáčce) může klidně udělat i hodiny.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od M.Z. »

Pokud bude na sněhu v zatáčce šlapat na plyn, tak vypadne i s předohrabem. Zadokolka je normálně hodná, žádné záludnosti se nekonají.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
rudiny1
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 23 led 20:26

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od rudiny1 »

Tušil som že sa to nestretne zrovna s pochopením :D ,, ale to je v poriadku. Ako v práci máme len škodovky s DSG a to sa mi teda vôbec nepozdáva, ale to bude skôr tým že mimo sport modu až neskutočne podtáčajú motor. Možno je to tým že si predstavujem že to bude radiť ako ZF v posledom BMW 3 čo som skúšal v 328i a tam mi to neskutočne vyhovovalo. Ale mate pravdu že aj z hľadiska spoľahlivosti , jazdného pôžitku , ako aj prípadného predaja by bol manuál jednoznačne lepší.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

Asi bych to uzavřel tak, že každý typ pohonu má svoje pro a proti (předokolka při smyku pluží ven a zadokolce zase ujíždí zadek), ale většina lidí je dnes zvyklá na předokolky a tak očekává nedotáčivé plužení ven, místo zadku, který se snaží předběhnout předek :)

rudiny1 - protože si chceš koupit sportovní auto s automatem (bavíme se o Toyobaru), který většinu jeho výhod oproti klasice pohřbí a defakto to postrádá smysl si kupovat sportovní kupé, když si můžeš koupit ojetý golf gti, který bude s manuálem rychlejší a možná i zábavnější než BRZ s hydroměničem :)

Něco jiného je to třeba v případě BMW M2, kdy je to stále ještě osobní auto (myšlena karoserie), ale hodně nadupaný a obě převodovky jsou tak vyšperkované, že ani jednou neuděláš chybu.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

BRZ/GT86 je auto na zážitky za volantem s tím, že se dá používat i na běžné ježdění do práce a případně na dovolenou pro dva. Když tam dáš automat, tak zabiješ většinu zážitků a s vědomím, že tě spráská kde jaký hothatch a dokonce i RS oktávka, tak ten automat prostě nedává absolutně žádný smysl, přesně jak píše zajda.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od HondaMan »

Hanz: nedělej z toho modlu. Koupil sis zajímavé auto. Pogratulovali jsme ti. Tečka. Není potřeba psát v každém příspěvku žes to koupil, stejně jako reznoucí mazdu, nové.
Ad automat: proč ne, pokud to někomu vyhovuje, ať si ho klidně koupí. HDM sice nebude vzorem zábavnosti, ale s největší pravděpodobností to auto při řádné údržbě přežije. Po koupi vymění olej a jede se dál.
Já bych si ojeté Toybaru nekoupil z důvodu ceny, které za to ti pomatenci požadují. U automatu by se ale mohl najít zoufalý prodejce, který to pustí za normální peníze.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Stepan »

Hele teď akorát koukám, že ojetá BRZ skoro zmizela z České inzerce. Asi nasněžilo no.
Zajímalo by mě, za kolik se reálně prodávají. Protože třeba tohle:
https://www.tipcars.com/subaru-brz/kupe ... 11649.html
bylo v nabídce už když jsem si ho chtěl koupit já, přelom 2016/2017 :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

HondaMan píše:Hanz: nedělej z toho modlu. Koupil sis zajímavé auto. Pogratulovali jsme ti. Tečka. Není potřeba psát v každém příspěvku žes to koupil, stejně jako reznoucí mazdu, nové.
Snažím se normálně poradit kolegovi pří výběru vozu a vycházím z toho co jsem přečetl nebo mám doma. Vím jak vypadá vychloubání nebo dokonce vynášení jednoho auta do nebe, ale pokud vím, tak jsem mu radil i jiná auta a o Mazdě jsem se zmínil podruhé nebo potřetí za 130 příspěvků. Takže jestli chceš urážet auta co mám nebo se povyšovat, tak si to užij, když ti to udělá radost.

Kdybys radši kolegovi poradil něco lepšího než o čem jsme se tu bavili místo navážení do jiných, třeba by to prospělo i někomu jinému :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Odpovědět