čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Gaztomas
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06 led 21:23

čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od Gaztomas »

Zdravím,

prosím o radu při výběru auta. Máme sice vybráno, ale pořád si nejsme jistí :-\

Pro začátek bude majitelka auta žena, která:
- aktuálně vlastní Hyundai I30 1. generace po FL, rv. 2011 (od 2012 provoz), 1.4 CVVT, 81 kw (kupováno nové)
- bydlí 20 km od nejbližšího města a v zimě dojíždí do práce cca 25 km (z vesnice do města), v létě potom převážně na kole
- v místě bydliště, když napadne trocha sněhu, tak auta v okolních kopcích už mají problémy (o kamionech nemluvě)
- občas veze někam rodiče, občas kamarádky na cyklovýlet (i s koly na střeše)
- v zimě ráda lyžuje
- stěžuje si, že to auto při předjíždění prostě nejede (ale taky moc nepodřazuje)
- je zvyklá řídit Toyotu Land Cruiser 2015, 3.0 D4-D, kterou vlastní její manžel
- ročně najezdí asi 13 000 km (její Hyundai má za 7 let cca 95 000 km nalítáno)
- nejlépe velikost hatchbacku nebo malé SUV

Podmínky pro koupi:
- nejlépe předokolka s připojitelným pohonem zadních kol
- s cenou kolem 500 000 ,-
- nejlépe nové, nebo cca do 5 let staré s co možná nejnižším nájezdem km
- benzín
- co možná nejspolehlivější (má pár neblahých zkušeností se současným autem - výměna těsnění pod hlavou po 4 letech, pravidelně praskající žárovky, prasknuté přední pružiny, ...)
- "aby to jelo": takže aspoň kolem 120 kw
- na tom, jestli automat nebo manuál nezáleží, je zvyklá na obojí

Máme nějaké favority a samozřejmě jsou i auta, které řidička v garáži vidět nechce. Jsme otevřeni i dalším návrhům, ale ráda by se vyhnula čemukoliv z Francie, Itálie, Rumunska a koncernu. [-x Nejlépe Japonci, nebo třeba Volvo :)

Původně bylo vybráno
- Subaru XV - bohužel ale ani jeden z nabízených motorů podle papírových hodnot nenabízí dostatečnou dynamiku
- Suzuki Vitara, S-cross 2017 (obě auta mají známí a moc se nám nelíbí)
- Mazda CX-3 2.0 Skyactiv (110 kw 4wd) - podle recenzí je to prý malé a loketní opěrka za příplatek? (to si snad dělají srandu), ovšem podle mě to bylo ideální
-Hyundai Kona - ano, i přes pár problémů se současnou i30, je tohle náš favorit. 1.6 T-GDI 4WD DCT by podle recenzí mělo být dostatečně dynamické. Byli jsme se na něj podívat a je i tak akorát velké. Ale ten vzhled :-\ , no na naživo je poměrně pěkné a nové i ve výbavě Traveller by splňovalo všechny požadavky majitelky

další výstřely do tmy:
- Volvo V40 Cross Country T4 AWD
- Subaru Impreza

Prosím o nějaké návrhy, ať máme přehled co vše by stálo v úvahu, než nám v garáži zaparkuje Kona. ;;) Hlavní je spolehlivost :)

Kdo si koupí Hyundaie, nadosmrti ... (známe :D )
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od zdeny »

Kdysi jsem řešil zcela stejné zadání. Výsledek (/od roku 2009) - je Subaru. napřed jedno Legacy, pak druhé legacy, dnes Outback s 2,5i. pravbda - kdejaký turbomotor je ve zrychlení lepší,a le tím to knčí. Ve zbtyku má navrcj zcela jasně Subaru. Žena jezdila přes vrchol asi 800mnm, oblast Jeseníků. Tam, kde ostatní stáli, tak prjlea ona a pár jiných s offroady. ostatní buď čekali, nebo nasazovali ve vánici a vichru řetězy... kup jí outbacka, do ceny se snad vlezeš a budeš spokojne ty i ona. A výkon - stačí. Na silnicicíh se dnes stejně nedá jezdit rychle. To je to poslední, co nám na Outbacku chybí, jestli zrychlí za 5 neo za 10 vteřin. ...Jo-spotřeba dlouhodbá u 2,5i a perm. 4x4 je 7,6.-)

Jinak já jsem stará škola a když vidím přeplňovaný 1litr versus kus motoru 2,5, tak dál už ani nerozmýšlím.
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od lupo222 »

Dle tvého výběru, bych já zvolil tu Mazdu. Měl jsem možnost se svézt v Kona a CX-3, a CX-3 byla líp zpracovaná a zábavnější. Hyundai měl akorát výhodu turbomotoru. U ostatních z výběru neporadím.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od DoubleSix »

A co Opel Mokka 1.4T 4x4. Nové vyjde na zhruba 520 tisíc.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od honziss »

Ja bych kouknul po mirne jetym Subaru Forester XT, ma se ted zacit prodavat nova generace, tak tohle by mohl bejt dobrej kup.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od mattonecz »

CX3, rozhodne bych vyradil hnujday :D to je prevlecena Kia Stonic ne? to je strasny :)
jeste me napadla jeta X1 ale to bude asi furt drahy
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od 970ka »

Tak Hyundai zatím ani náhodou,po různých zkušenostech ,ale třeba já měl pro paní zánovní X1 a vyměnil jsem to po čase za novou Kugu 1,5 T,která jede mnohem lépe,líp se ovládá a je trochu větší.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Gaztomas
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06 led 21:23

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od Gaztomas »

Díky za odpovědi,

Kuga se mi taky zdála, že by byla OK a vlakem zpět by se snad nejezdilo :D

Otázkou ale zůstává, zda je lepší v našem případě koupit nové auto nebo mírně jeté do 5 let. Přece jen nové auto je plné výhod (i kdyby to byla ta Kuna), ale třeba pár let stará Kuga, nebo třeba Forester a další taky vypadají dobře. Nicméně nemám už přehled o ceně ND na Subaru, Ford, případně na tu X1 a další ... stejně tak je tu otázka spolehlivosti. Z těch pár let starých aut se dá celkem vybrat, ale pořád je to riziko.

Opel Mokka jsme měli půjčeno na dovolené, sice ne 4x4 a v 1.6 naftě, no moc nás to nenadchlo :(

V pátek pojedeme omrknout tu CX-3.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od Stepan »

Tak vzhledem k tomu, že kromě X1 si všechno z výběru můžeš dovolit nové/předváděcí, je už jenom na tobě, jestli si dovolíš zariskovat s pár let starou ojetinou a výhledem na ušetření na amortizaci, nebo budeš mít radši dráž zaplacenou pohodu a klid :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: čtyřkolka kolem 500 000 (nová nebo do 5 let stáří)

Příspěvek od řidičBOB »

Šel bych do ročního asi...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět