Nevím jakou ojetinu koupit

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
shanimauto
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20 pro 20:25

Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od shanimauto »

Zdravím, prosím o radu, do čeho jít, nějakou uchylnou představu mám
co si tak nějak představuju: benzín, manuál řazení, nepotrebuju kombi, barva mi je celkem jedno, staci mi, aby to mělo nějakou klimu a radio, ±100 kw ,klidne atmosfera, tažný je plus, aby to bylo spolehlivý a moc draze se to nesralo. Nejsem závodník a nepotřebuju si nic dokazovat, ale rád na to občas, když to jde, šlápnu a nechci pořád čekat na 3km rovinku, abych mohl předjet autobus, auto bych chtěl na 6 -8 let, rozpočet do 200 000 kč + 20-30 000 kč na rozvody/oleje/filtry/brzdy
situace: roční nájezd ± 10 000km, asi polovina nájezdu je asi 12km do práce + 12km z práce ( z těch 12km je jidza po městě ), pak pravidelný cesty na chatu 30km a 30km zpět a zbytek nějakej ten výlet, přístí rok by se muj rocni najezd mohl navysit o par tisic,ale nijak dramaticky
co by se mi líbilo: mazda 6 2008+ 2.0i 108kw https://imgur.com/a/uBC45wK , zde se bojím stáří auta a případných drahých oprav na japonce
další adepti co mě napadli jsou, ford focus 1.6 ecoboost 110kw, hyundai i30 1.6 gdi a nebo se uskromnit a vzit škoda rapid 1.2 tsi 77kw
děkuju za každou radu a pomoc s výběrem, můžete navrhovat jiná auta, informaci jsem snad poskytl dost
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od Zajda »

Rozpočtem už se blížíš novému malému vozu. Chceš vyloženě auto Golf/Focus a větší?
Mazda tohoto ročníku bude hlavně nejspíš prorezlá na kaši...
Naposledy upravil(a) Zajda dne pát 21 pro 16:03, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od vonkreuz »

Fiat Croma 2.2, rozvody řetězem, zplynovatelný, na auto.cz je k tomu recenze http://www.auto.cz/bazar-fiat-croma-mk2 ... vadi-94284

Případně nové auto, jak píše Zajda.
shanimauto
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20 pro 20:25

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od shanimauto »

bude to znit blbe, ale ten fiat se mi nelíbí :)
co se týče velikosti, ja osobne mam 189cm/91kg , kdyz jezdim do prace, tak se stava, ze jezdime i ve 4 lidech, kdyz je nouze, tak vzadu se mackaj 3 ( celkove 5 lidi )
jako rozpocet jsem uvedl 200 000 + az 30 000 pocatecni investice, ale auto muze byt i levnejsi, treba za 150 000, kdyby existovalo neco hezciho, najezd km me ani tak moc nezajima, spise stav a odolnost toho auta
ja bych strasne moc chtel tu mazdu, ale jak pisete, je tu vysoka sance, ze mi to do 2 let zrezaví, ja jsem i ochoten kazdy 2-3roky to nechat osetrit proti korozi, ale asi jakmile je to uz chyceny, tak je to konecna
asi to moc zbytecne resim, preci jen auto je prostredek na dopravu z A do B a hotovo, takze kdyz vezmu trapnou skoda rapid, tak to bude stacit...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od 970ka »

Vidíš,pěknou Mazdu 2,0i jsem právě prodal
A223_18_1.jpg
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od zdeny »

Mrkni na stránky www.auto-re.cz, tam v posledním roce hodně točí právě tyto Mazdy 6. Jinka rok 2008 bych už byl opatrný, hniloba se Mazdy chytá víc, než by jeden chtěl. Sice se tvrdí, že tento model byl už vylepšený, ale nevidět na vlastní čiviy kolegovu M6 r.v. 2010, tak bych byl asi taky v klidu. lemy a co víc, horní okraj tsřechy nad čelním sklem. Sklo prý měněné neměl... Tak si vyber.
shanimauto
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20 pro 20:25

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od shanimauto »

ty mazdy tam vypadaji moc hezky :)
stale si ale nejsem jisty na 100%, ktery ze to auto vlastne chci, zatim se jen divam, od ledna planuju uz aktivne objizdet prodejce
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5454
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od Stepan »

Když to má být prostředek pro dopravu A-B (nikoliv premiéra, z bodu do bodu), tak bych se podíval na nějakého 1.2TSI Rapida, možná i Oktávku s tím samým motorem. Případně alternativy, Focus, i30 a dalo by se pokračovat. Na couračky po městě ten motor (1.2TSI) bude stačit i v 5 lidech. Řekl bych, že má rozhodně větší šanci dočkat se 6. - 8. narozenin v tvém vlastnictví než cokoliv, co už v době nákupu má 10 let na hrbu.

Kupovat si větší auto kvůli pohodlí neplatících kolegů vzadu, no na to bych se vysral. Můžou jet MHDečkem, když se jim to nelíbí :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
shanimauto
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20 pro 20:25

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od shanimauto »

Stepan píše:Když to má být prostředek pro dopravu A-B (nikoliv premiéra, z bodu do bodu)...
je to smutny, ale bohuzel je to pravda :((
takze myslite, ze focus 1.6 ecoboost nebo rapid 1.2 tsi 77kw nebudou zas tak hrozna past na penezenku ?
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Nevím jakou ojetinu koupit

Příspěvek od Shr3k »

No to radši toho rapida...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět