Pomoc s výběrem ojetého rodinného auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
gregor.nejezchleba
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19 pro 23:14

Pomoc s výběrem ojetého rodinného auta

Příspěvek od gregor.nejezchleba »

Ahoj lidi,
potřeboval bych pomoct a netuším kde hledat. Již několik ojetých aut nám sehnal náš bývalý, poctivý a velmi spolehlivý automechanik. Bohužel před měsícem zemřel :( A to zrovna v době kdy jsme byli s rodinou v procesu výběru nového ojetého auta. Já sice znám trochu teorie o autech (vím jak vypadá 130 kW, vím co je turbo atd..), ale od pohledu absolutně nepoznám a nedokáži určit co je ojeb a co ne. Naše současné Berlingo už pomalu, ale jistě umírá a my už ho opravovat nechceme. Tak nějak jsme došli závěru, že se nám docela líbí Opel Zafira. (Rozhodně chceme změnu od Berlinga)

Ročník tak 2006+, chtěl bych trochu výkonnější variantu (aspoň 80kW+), určitě benzín (případně benzín+CNG), turbo by mi vůbec nevadilo :D Náš rozpočet je tak 90 tisíc Kč. Procházel jsem SAuto a vidím tam spoustu krásných nabídek, ovšem je mi zcela jasné, že velká část z nich bude mít nějaký nešvar. A já to při prohlídce nepoznám. Opravdu mi teď chybí ten mechanik, který by tam (samozřejmě za úplatu) dojel a auto prověřil.

Spíše než o pomoc s výběrem modelu tedy jde o pomoc s výběrem jednotlivé koupě :D

Hodně se mi líbí toto - https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
Pro mě osobně by to bylo uspokojení na všech frontách - 110kW, turbo, cng.. Ale ta cena mi přijde za model z 2009 poměrně malá. Na druhou stranu to má najeto 300 000 km. V případě, že ten inzerát není úplně scammish bych si napsal prodávajícímu o více fotek interiéru, které tam skoro nejsou.

EDIT: Ještě se mi také líbí třeba toto: https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
Vím, že CNG je celkem overkill za tu cenu (neseženu moc do těch 90 tisíc) a celkově je to spíš jen takové zbožné přání :D Auto bude jezdit převážně ve městě a mezi městy. Párkrát do roka pak 200km trasy.
Díky za pomoc, jakákoliv teď přijde vhod.
Odpovědět