Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Rageweawer »

Vyřešeno - pořízena A5

https://imgur.com/a/Gg8oaTQ

Přímo v AUDI Leipzig, auto po velkým servisu 2000 km, s plnou historií AUDI servisu.

3.0 V6 180 kW Tiptronic, 2015, 60 000 km, 1 majitel, Sport Edition Plus, nebourané, dá se říct skoro plná výbava - adaptivní tempomat, automatické brždění před střetem, mrtvej úhel, udržování v pruhu, sline sedačky, 2 zónová klima, bezklíč vstup/start, el. sedačky atd..

____________________________

Zdravím,

chci se před finální koupí ještě raději přesvedčit, že na trhu neexistuje něco dalšího, o čem nevím.

Co má auto splňovat:

Ojeté se stářím max 3 roky 2015+, max. 50-60 000 km
Nadstandardní kufr v rámci třídy s karoserií sedan nebo liftback (tzv. Octavia, Superb styl) + sklápěcí zadních sedaček
~200 kW +/-
Dovoz DE/Švýc
Ne Škoda, Ne VW, Ne Hyundai
Cena max. 1 000 000 Kč s DPH (826 000 Kč bez daně)

Co se chystám zatím koupit:

A5 - Bude skoro v plné výbavě, 3x SLINE, adaptivní tempomat, sportovní pakety..

Bohužel se mi nelíbí nový model A5, takže vybírám ještě z této "staré" řady. Dle recenzí má A5 největší kufr ve své třídě a se sportovním paketem se jedná o skvělé auto - což jsem si taky několikrát vyzkoušel a to auto mi vyhovuje. Jedná se o mého hlavního favorita, ale nechce se mi věřit, že v tomto rozpočtu nemůžu najít něco "lepšího", nadruhou stranu bych ušetřil 200 000, který můžu použít jinde.

Nevýhody: interiér z roku 2010 - škoda že není zachovaný starý design a aktualizovaný pouze interiér :-(

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 55746.html

A7 - Dle mého názoru zvětšená A5, ale bojím se možná její nemotornosti díky 5m délce a častých cestách, parkování po městě/podzemních garáží (Praha). S výbavou to nebude tak dobré, jako u A5 a auto musím pořídit ještě do konce roku, abych ho mohl začít odepisovat už v 2018, čekat tedy na další peníze/brát si leasing nechci. Dobrý kousek s nějakou lepší výbavou možná už přes rozpočet, případně tak tak.

Ještě jsem v ní neseděl, napadlo mě to dá se říci před 3 dny. Pokud má někdo reálný srovnání s A5 2014++ 180 kW, budu rád.

Nevýhody: interiér z roku 2010, velikost (+pohodlí?)

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 10081.html

BMW řady 4 - ukazuje se jako hlavní konkurent A5, nicméně jsem se nikde nemohl dočíst, zdali má kufr ve stylu A5 nebo standardní sedan, tedy pouze vyklápěcí víko a ne celé zadní sklo - fotky BMW 4 jsou 50/50. U BMW jsem se také několikrát setkal, že nejdou sklápět zadní sedačky, což je pro mě nutnost.

GT u BMW mě nyní neoslovují, na MB jsem se vůbec nedíval, ostatní značky snad tuto karoserii (A5,A7, Octavia, Superb) nenabízí. Nic dalšího mě nenapadá - ocením další názory.

Díky.
Naposledy upravil(a) Rageweawer dne ned 25 lis 04:02, celkem upraveno 1 x.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od jirka87 »

CLS ?
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Rageweawer »

CLS nema kufr typu Octavia/Superb/A5/A7/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od honziss »

4erGC je liftback a kufr ma jak krava.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Jenyk »

Ucel? Nejcastejsi zpusob pouziti? Mam k Audi jistou averzi, ojeta je pro soukromnika slusna pasticka na penize. Sam bych sel do MB nebo nejspise Lexusu.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Rageweawer »

honziss: na netu je dost fotek 4er se standardním vyklápěním pouze víka - má nějakej dvojitej mechanismus, jako měl Superb 2 nebo 4 dveřovej má vždy celý víko i se sklem (liftback)?

Jenyk: účel standardní ježdění někdy 30, jindy zase 50, 100, 500 km. Dálky ve formě Praha - Brno jezdím vyjímečně, respektive záleží, co je pro každýho dálka - jsem něco mezi. Bydlím v Praze a moje standardní cesty jsou spojka/okruh/blanka, takže na popotahování na vesnici do krámu to není :-). Nicméně v případě výběru Audi beru 3.0 TDI, čtyřválec 2.0 TFSI nechci a 3.0 TFSI se strká do S5, která je cenově na A7 a "sportovně" laděný auto zase nehledám. Další auto budu kupovat za cca 3 roky, takže by musela být opravdu velká smůla, aby se něco drahýho pokazilo - bude mít v té době 100-120k km a 6 let, takže ideální na přeprodej.

Jaký model MB/Lexus splňuje požadavek na kufr/karoserii? Rád se podívám, jestli víš.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od ctrl_j »

Rageweawer píše:honziss: na netu je dost fotek 4er se standardním vyklápěním pouze víka - má nějakej dvojitej mechanismus, jako měl Superb 2 nebo 4 dveřovej má vždy celý víko i se sklem (liftback)? …
Musis hledat striktne termin "bmw 4 gran coupe" - to je viko se sklem, petidver.
Zatimco bmw 4 coupe je jen viko, dvoudver.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Rageweawer »

ctrl_j: skvěle :-), našel jsem. Trošku mě ale zarazila cena, která je s mojí vybranou výbavou (mrtvej, adaptivní temp., aut. brždění, udržování v pruhu...) na úrovni A7, což je alespoň dle mého názoru auto na jiné úrovni. 4er je dokonce menší jak na délku, tak na šířku než A5 (7, 2,5 cm), nicméně zařadím do výběru a budu sledovat dobrý kus také.

viz - https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 11282.html

Případně nižší výbava:

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 47294.html
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od honziss »

U GC se vyklapi cela cast i se sklem a kufr je fakt velkej, s pravidelnym tvarem. Nicmene 4er = 3er a A7 = A6..

Jeste doplnim, ze 4er jsem si nakonec nekoupil, protoze i pres 30% slevu mi to prislo neumerne drahy vzhledem k zpracovani, materialum a tak dal.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Jenyk »

Mesto, kufr, nemusi byt sportovni, v Praze same fronty? Benzin, klasicky automat. E-klasse kombi v benzinu. RX v hybridu. Ne nafta, ne dvojspojka.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět